Naco nosis tu prilbu ked ju nechces...ako pises ani pas nemas v aute zapnuty, tak max tak dostanes pokutu, ak ta niekto chyti bez prilby tiez max tak dostanes pokutu...cize ako pises ides na bajk zatial s prilbou, ved ju mozes nechat doma, nikto ta silou mocou nenuti ju mat na hlave...ubidime ci napises ked prides za tych par dni....tvoje rozhodnutie
22.07.2017 - 11:35:20
00
Asi si zabudol vziať tabletky :)
22.07.2017 - 11:59:53
010
JOLI napísal:
Ja sa Vám podpíšem pod petíciu aby sa prilby mohli nosiť dobrovoľne. Mám iba jednu podmienku. V prípade úrazu si liečbu a všetky s tým spojené náklady budete hradiť v plnej výške. Zo zdravotných poisťovni, kde každý mesiac prispievame zo svojich platov, nedostanete na pokrytie týchto liečebných nákladov ani cent. Demokracia je hlavne zodpovednosť za seba a druhých. Môžete sa demokraticky rozhodnúť či si tú prilbu dáte a zároveň demokraticky za svoje rozhodnutie budete niesť plnú zodpovednosť. Či už finančnú, materiálnu alebo spoločenskú.

Rasťo, a čo tí, čo celý život fajčia a posledného pol roka života strávia na onkológii? A tí, čo sa celý život prežierajú a posledný rok sa dochtori trápia s ich rakovinou hrubého čreva, alebo niekoľkokrát zachraňujú po infarkte?
A čo keď ťa nezodpovedný šofér tratí na prechode? Ak má zlého fiškála, tak zaplatí pokutu a možno dostane 6 mesiacov podmienečne, ak dobrého, tak skutok sa nestal. Ak nenafúka, tak poisťovňa nebude od neho pýtať regres za tvoje polročné liečenie...
Ale vtedy, keď nebudem mať klobúk, spadnem a zlomím si kľucku, tak si náklady na liečbu mám hradiť v plnej výške? Aspoň tak mi to vyplýva z tvojho príspevku...

Ty si to nezažil, ale keď som bol brigádovať na stavbe v čase intenzívneho budovania socializmu, tak nás bezpečnostný technik upozorňoval, že furt musíme mať na hlave prilbu. Lebo prvá otázka inšpektora pri pracovnom úraze vždy je - mal na hlave prilbu? Ak nemal, nebol to pracovný úraz - to znamená krátená PN, žiadne bolestné. Aj keď si stúpil na latu, v ktorej bol klinec a ten ti vbehol do päty, ale si buchol kladivom nie po klinci ale po vlastnom prste... Spomenul som si na to pri čítaní tvojho, ale aj niektorých iných príspevkov.
22.07.2017 - 18:50:12
00
Je to síce poučné čo si napísal a dá sa s tým súhlasiť, ale je to úplne OT pretože tu riešime prilby a nie fajčenie, alebo zabíjanie veľrýb Japonskom ;)
22.07.2017 - 19:19:34
02
mozes pls rozvinut v com je OT JoKo -ho argumentacia?

Ja napr. tiez suhlasim s OP do tej miery, ze dospeli nech si nosia/nenosia jak chcu, a budem suhlasit pokial ma niekto nepresvedci ze tym (realne) ohrozuju ludi okolo seba (tuna napr. nefunguje analogia s pasmi v aute, pretoze napr. prudke brzdenie moze cloveka tak hodit ze nebude schopny riadit auto...). A ano, nosim prilbu a viem ze je dobra vec.
22.07.2017 - 19:36:05
00
hadboys napísal:
a este jedna vec hlava je to posledne co sa padom poskodi to co davaju su miti viac sa poskodia nohy a ruky a nie hlava a chrbat

Tak toto je dobrá hlúposť čo si napísal, mal by si sa nad sebou trochu zamyslieť. Možno nepoznáš nikoho, no mne takto zomrel brat a keby mal vtedy prilbu tak by tu ešte možno bol medzi nami, bol to taký hlúpi pád a nebola to jeho vina. Takže si uvedom, za čo chceš bojovať, určite tvojej rodine a priateľom na tebe záleží a chýbal by si im. Pád nemusí vždy končiť tragicky, ale čo keď sa to stane, prípadne budeš mať doživotné následky? Stojí ti to za to? Nech si na to každý odpovie sám.
22.07.2017 - 19:48:35
03
Zjavne si dostal aj upal, ked si zalozil tuto kkt-nu temu.
22.07.2017 - 20:04:44
00
Len tak ešte na okraj témy ...

Prílohy:

I-wont-wear-a-helmet-it-makes-me-stupid.jpg
I-wont-wear-a-helmet-it-makes-me-stupid.jpg 40.61 KiB thumb_up1thumb_down

22.07.2017 - 20:12:22
09
Na rovnej ceste pri rýchlosti pod 20km/h zrazu kamarát predo mnou urobil "salto mortale" a padol rovno na zátylok. Prilba našťastie splnila svoju úlohu, tak strávil len 2 týždne v nemocnici (miesto pár dní v márnici). Zlomila sa mu kľuka (XTR). Inak mi je jedno, či je prilba povinná, ja ju nosiť budem...
22.07.2017 - 20:21:25
01
V posledných rokoch som si otrieskal hlavu výhradne pri banálnych príležitostiach, bez prilby už ani nevysadnem na bicykel.
22.07.2017 - 20:32:38
04
Mne už tento rok tiež zachránila život, dával som sem aj foto a kľudne to dám znovu, len pre predstavu, bol to tiež taký pád, keď som už stál skoro na mieste a narazil som hlavou presne na hranu kameňa. Viem, bolo to v teréne, no to isté sa môže stať hocikde aj v meste, padneš hlavou na hranu obrubníka a koniec. Hlava ma bolela ešte 3 dni a hrču som mal riadnu, no keby som ju nemal, tak by som to už mal za sebou. A treba myslieť na to, že padnúť nemusíš len svojou vinou, vodiči sú rôzny a niektorí sa až moc ponáhľajú a nie každý ti dá prednosť.

Prílohy:

DSC_1238_01 – kópia.JPG
DSC_1238_01 – kópia.JPG 48.44 KiB thumb_up0thumb_down

22.07.2017 - 22:28:51
01
Príloha:
DSC_0150_1.JPG
DSC_0150_1.JPG 1.1 MiB thumb_up0thumb_down

ja prilbu nosiť určite budem...
23.07.2017 - 00:26:02
00
Ja som úplne za dobrovoľné nosenie prilby. Mali by sme konečne nechať voľný priebeh prírode a nesnažiť sa bojovať s Darwinizmom. Len spolu s tým by sa malo uzákoniť to, že pokiaľ niekto spadne na bicykli bez prilby, zaplatí si sanitku/vrtuľník aj nemocničné náklady zo svojho vrecka.

JoKo napísal:
Rasťo, a čo tí, čo celý život fajčia a posledného pol roka života strávia na onkológii? A tí, čo sa celý život prežierajú a posledný rok sa dochtori trápia s ich rakovinou hrubého čreva, alebo niekoľkokrát zachraňujú po infarkte?

Som za slobodný sociálny systém. Nikto by nikoho nemal nútiť si platiť poistku a nikto by nemal poisťovňu nútiť na tú istú cenu poistky všetkým. Ak si nechceš platiť poistku, neplať si, ale zaplatíš si nemocnicu. Ak chceš huliť desať krabičiek denne, hul si, ale zaplatíš si vyššiu poistku. Žiadne nakazovanie bakaných obrázkov na cigaretových krabičkách, žiadne príkazy a zákazy, ľudia najviac múdrejú po tom, čo ich niekto oškube o chechtáky.
23.07.2017 - 00:40:13
01
kedze sa tu rozmnozuju padliii na hlavu uz do tejto teemy odmietam prispievat nasadim si pekne prilbu a idem sa previezt na vzduch niekam do lesa a odporucam to aj tym par samovrahom tu nech pridu radsej na ine myslienky.
23.07.2017 - 07:11:46
00
Asi je zbytočne niekoho presviedčať, každý má na to svoj postoj, len dúfam, že sa nikomu z vás čo prilbu nenosite nikdy nič nestane, prípadne nepocitite stratru blízkeho človeka, ktorý vás kvôli tomu, že nemal prilbu opustí, prípadne bude mať doživotné následky. Verím, že potom by ste na to zmenili názor. Ale samozrejme nikomu nič také neprajem.
23.07.2017 - 11:36:36
00
keyboard_arrow_up