cítim ďalší spor :) .....btw. vyjadrenia niektorých GC jazdcov po etapách (hlavne tých horských) boli celkom úbohé......vyhovárať sa akí sú choručkí ako už nevládzu sú vyžmýkaní a pod. a že preto sa o nič nepokúsili......to síce môže byť pravda ale do médii by to hovoriť nemali....potom to vyzerá že sa len vyhovárajú.....
24.07.2017 - 07:51:57
01
capulo napísal:
inac ked zneutralizovali posledne kolo v parizi, tak sa rataju odstupy z predposledneho? lebo tam bol napr sky na cele a ak by sa tam landa na kus urval a zaspurtoval a ostatni by ho odpojili a kus pribrzdili peloton tak kym by sa bardet spamatal mohol tu sekundu v pohode ziskat, nie?



Nepozeral som to síce celé ale aj mne sa chvíľami zdalo že Sky tam niečo skúša pre Landu...ja len dúfam že schvália platový strop a Landa pôjde do iného tímu ako jasný líder a vyhrá Tdf :)
24.07.2017 - 08:07:56
00
Ja by som Froomovi kľudne doprial aj piate víťazstvo už len preto, že o jedno ho obral Wiggins...
24.07.2017 - 08:24:37
01
inak včera počas prenosu na rtvs už pospomínali najrôznejšie rošády jazdcov....landa do movistaru, quintana do astany, aru k arabom, barguil do astany, kittel do kaťuše, mentjes späť do DD, Martin tiež k arabom, budúca hviezda Bernal do SKY a podobne.....uvidíme čo všetko z toho bude pravdivé
24.07.2017 - 08:32:34
00
Nie som odbornik a z pozerania TDF v telke som nadobudol dojem ze Froom nesiel moc hranu. Tu isli jeho domestici. Kwiatek slapal jak dabel a v par etapach ked si vystupil tak uplne zastal a oddychoval. Froomiek slapal svoje tempo rotacnej kosacky :-) :-)
24.07.2017 - 09:26:34
00
no ved na tdf sa nerobia ziadne rekordy ani nic podobne, ked ma naskok nemusi sa trhat jak blazon az do ciela
24.07.2017 - 09:44:14
01
CraObs napísal:
lenže o tom bol zelený dres pred príchodom Sagana :) preto sa aj snažili meniť pravidlá, lebo sa to trochu vymyká zámeru..


Nie kolega mýliš sa-pred Saganom mala bodovacia súťaž rovnaké pravidlá,čiže zelený dres získal ten,ktorý v cieli v Paríži nazbieral najviac bodov vo VŠETKÝCH etapách.Samozrejme,tým že tam do roku 2012 nepretekal taký univerzál ako Sagan-bola táto súťaž výlučne v rukách ortodoxných šprintérov,ktorým stačilo vyhrávať dojazdy+RP v rovinatých etapách.Na ostatné dojazdy+RP v zvlnených alebo horských etapách úplne kašlali,pretože body z nich nepotrebovali..Až s príchodom Sagana,ktorý dokázal zbierať body v takýchto etapách,sa stalo to,že bodovačku mohol vyhrať aj cyklista,ktorý nevyhrá jedinký šprint.Potom začali organizátori meniť pravidlá, aby ho ,,zastavili"(čo sa im podarilo až tento rok) ale ako vieme neúspešne.Ešte raz opakujem-bodovacia súťaž je o bodoch nazbieraných vo všetkých etapách(vrátane zvlnených a horských) a nie o tom, kto vyhrá koľko rovinatých etáp.Ale je tu silná ,,šprintérska loby"(rozumej tí, ktorí si automaticky myslia,že zelený dres musí patriť len čistokrvnému špurtérovi,lebo tak to bolo pred Saganom :D ) ktorá tieto argumenty nechce zobrať na vedomie. ;)
24.07.2017 - 10:02:27
07
no ved mozu spravit dalsi dres, jeden bude cisto za dojazdy v rovinatych etapach a druhy moze byt za kadejake dojazdy premie atd. bo aj tak dat sprintersku premiu za 2 velke kopce je kus na zamyslenie ze o com vlastne ta sutaz ma byt
24.07.2017 - 10:12:34
02
Len taka odbocka, v minulej tdf co padol ten nafukovaci kriz 1km do ciela presne pred pretekarom a motorkarom, cim to bolo sposobene ? vetrom ? Uz som ho tento rok nevidel :), iba pevnu konstrukciu.
24.07.2017 - 10:16:48
00
Niekto odpojil kábel z kompresora :)
24.07.2017 - 10:21:21
00
Optimus napísal:
Nie kolega mýliš sa-pred Saganom mala bodovacia súťaž rovnaké pravidlá,čiže zelený dres získal ten,ktorý v cieli v Paríži nazbieral najviac bodov vo VŠETKÝCH etapách.

:y: veď úplne rovnaká analógia platí pri žltom drese.. žltý dres získa ten, ktorý má v cieli najmenší súčet časov všetkých etáp :?: tiež nejde o to či nejakú vyhrá..
Potom začali organizátori meniť pravidlá, aby ho ,,zastavili"(čo sa im podarilo až tento rok) ale ako vieme neúspešne.
ja ti neviem, keď niekto mení dlho zaužívané pravidlá, znamená to že nie je dačo ok, a vznikla diera v systéme s ktorou nepočítali.. ale Sagana nezachraňujú len prémie, on aj keď špurty nevyhral tak bol často v top 3! jednu sezónu aj príliš často v top 2 :lol: a mať 3x 2. miesto je viac ako 1x 1. a potom 2x dakde v pelotóne..
24.07.2017 - 10:26:14
01
nový imidž :)

scontent.fbts2-1.fna.fbcdn.net
24.07.2017 - 10:30:20
06
:o
24.07.2017 - 10:33:02
00
Mastalir prestupil do Bora :o
24.07.2017 - 10:37:33
02
Dva roky som mal vyhovorku, ze sa ostriham az ked sa ostriha Sagan... Aj karamba.
24.07.2017 - 10:40:57
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up