Pred par rokmi som si niesol cestak von z bytu ze sa idem pobikovat a smykla sa mi tretra na schode(mal som zosuchane tie zlte gumenne bazmeky na kufry),spadol som na hranu schodu,prilba preliacena a k tomu otras mozgu.Bola to otazka sekundy a nakolko som niesol v ruke cestak,nestihol som sa ani rukami nejako pribrzdit,alebo chytit zabradlia,prve co mi blyslo hlavou bolo,aby som si nedolamal cestak :)
23.07.2017 - 11:53:17
00
Tak presne mam aj ja prilbu nasadenu uz pri vychadzani z bytu...chlapci sa len nudia doma za pc a chcu byt troska v centre diania Keby realne jazdili po tych nasich cestach bicyklom urcite nerozbehnu nejaku hlupi peticiu...a to ze v inych statoch nieco nieje povinne neznamena to hned ze je to aj spavne.ved kolko uz EU vydala nezmyselnych predpisov a zrusila veci ktore roky u nas dobre fungovali.chvalabohu ze sa nepustili do prilieb.kto nechce prilbu nech sa ide bicyklovat na vodny bicykel na jazero tam je plavacia vesta pre plavcov dobrovolnaaa
23.07.2017 - 12:28:44
00
nesuhlasim o zdobrovolnenim nosenia prilby (rovnako ako so zrusenim povinnosti priputat sa v aute) ...
ono tie argumenty, ze bez prilby si bude platit celu liecbu sam, prip. ze sa svet skor zbavi hlupakov maju sice logiku, ale treba sa na to pozerat aj z dalsich uhlov pohladu ...

bez prilby (a bez priputania sa) su nasledky nehody daleko tažšie, s cim suvisi nielen drahsia a narocnejsia liecba, ale aj nehoda sa posudzuje inak, pridava to pracu a cas policajtom s vysetrovanim (inak sa vysetruju a riesia nehody s pokrcenymi plechmi a inak s tazkym ublizenim na zdravi), pridava to pracu a cas znalcom, súdom (kam pokrcene kolesa ci skrabanec na kolene nedorazia), a nakoniec aj vinnik ma iny postih ak len znici niekomu bicykel a ked niekoho posle na invalidny vozik ci do marnice ...

a to vsetko navyse je platene z verejnych zdrojov, teda z mojich dani ... a ja odmietam prispievat na nezodpovednost niekoho kto si mysli ze je cool alebo ze jemu sa nic nemoze stat
23.07.2017 - 13:49:07
04
JoKo napísal:
Rasťo, a čo tí, čo celý život fajčia a posledného pol roka života strávia na onkológii?

ti tak ako aj alkoholici platia spotrebne dane...
23.07.2017 - 14:21:13
00
hadboys napísal:
a este jedna vec hlava je to posledne co sa padom poskodi to co davaju su miti viac sa poskodia nohy a ruky a nie hlava a chrbat


Pred týždňom som padol asi v 30km/h do priekopy - šmykol som sa na vysypanom štrku v zátačke - a trochu sa pošúchal po jej okraji. Po týždni vyzerá môj chrbát takto
Príloha:
IMG_20170723_142517.jpg
IMG_20170723_142517.jpg 253.05 KiB thumb_up0thumb_down


a to je ešte vyliečený. Tak isto, ako chrbátom som sa šúchal aj hlavou po zemi, že sa mi na prilbe vytrhli popruhy zapínania zo zámkov prilby. Keďže som po poslednom páde, kde som prilbu zdemoloval:
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
zainvestoval do Bell II Super MIPS, tak systém zámkov popruhov a MIPS gumičiek náraz celý absorbovali. Výsledok? Malý škrabanec na prilbe:
Príloha:
IMG_20170723_142658.jpg
IMG_20170723_142658.jpg 296.99 KiB thumb_up0thumb_down


Ak by som ju na hlave nemal, pekne by ma to oskalpovalo rovnako, ako mi to rozšmáralo chrbát...
Toľko k tomu "pri náraze sa nepoškodí hlava a chrbát"...

Mimochodom, keď som si vo Švajčiarsku, kde nie je prilba povinná, požičiaval bicykel, tak mi k nemu pridali zadarmo aj prilbu, a keď som išiel niekam von, tak som nikdy nevidel človeka bez nej...
23.07.2017 - 14:36:50
01
no to aby clovek nosil aj chranic chrbta nejaky hoc nie z plastu ale aby si to odniesla latka a nie koza och...kamos raz tak padol zjazdovala skupina asi 12 ludi on posledny chytil prednym kolesom taku tu kovovu kolajnicu na odvod vody ktora isla sikmo cez cestu a viac si nepamata udrel hlavou o velky kamen prilba sa nasla 5metrov na dve polovice ale mal len otras mozgu a to zavodne pretekal za dorast mtb...nikdy nevies kde striehne smola ale lepsie byt chraneny vzdy vzdy a stale...
23.07.2017 - 15:54:16
00
Vo včerajšej horúčave som mal na hlave prilbu jedine v zjazde zo Stolice do Slavošoviec. Ešte aj pri cestnom presune som ju odignoroval. Všetko na vlastnú zodpovednosť. Som za dobrovoľnosť.

... a či si má niekto bez prilby pri úraze hlavy platiť ošetrenie sám? To by som nechal na trh s poistkami. Nemusí byť na všetko zákon.
24.07.2017 - 09:50:41
01
Nech je to dobrovoľné. Prečo nakoniec nezaviesť povinné korytnačky, laketníky a kolenačky. Tým že sa opancierujeme ako tank Tiger vyriešime veľký problém s bezpečnosťou na cestách a to - takmer nulový rešpekt zo strany šoférov. A to že sa ma takmer každú jazdu po asfalte pokúša dáka krava prizabiť - tu by prilba moc nepomohla, jedine islamské právo šarija.
Keď si idem do hory rozbiť papuľu, tak si prilbu aj ostatné veci navlečiem - a tam je to dobrovoľné.
Na cestách našu bezpečnosť zabezpečil bradatý mamľas povinným nosením prilieb...Nech je dôchodcov za čo kasírovať.
24.07.2017 - 12:51:56
01
Laco Laco prajem ti dobrovolne polezat si na chirurgii nejaky ten tyzden a potom cakat mesiace za poistkou.tie horucavy robia svoje no...ja mam prilbu stale a ani v horucabach ju nejako necitim je dobre odvetrana aj ta vypln saje pot z cela.
24.07.2017 - 13:44:08
00
Sranda ako su niektori posrany z 10e pokuty, ale zranenie co smrt maju v pazi... Fakt vtipne priority.
24.07.2017 - 14:29:36
09
Autsájder, ďakujem ti za prianie. A ty máš doma všetko v poriadku? Predpisovo?
24.07.2017 - 14:40:44
00
tak ja som za prilbu, no priať niekomu čo ju nenosí, aby sa mu niečo stalo sa mi tiež zdá choré
24.07.2017 - 16:58:16
02
chorym ludom poprajem vzdy...lebo inak ich nepresvedcis
24.07.2017 - 17:32:50
00
Na druhej strane ak sa mu niečo stane tak sa uvoľní jedno pracovné miesto. Sorry za čierny humor, ale chcela som to trochu odľahčiť.
Nechápem totiž takéto snahy o zrušenie nosenia prilieb. Dnešné prilby sú IMHO na takej úrovni, že pri jazde vôbec neprekážajú a sú fakt ľahučké. Ak sú problémom peniaze tak v Lidli sa dajú kúpiť InMold prilby za 30Eur. Každý máme nejakú predstavu čo sa môže a čo nemôže stať. Videli sme rôzne videá a filmy. Vieme ako vypadá krv. Veríme, že nám sa to predsa nestane. Avšak ruku na srdce. Realita je potom oveľa desivejšia pri osobnom zážitku ako vo virtuálnej realite. Nemusí sa to stať vám, ale je fakt rozdiel keď vám pri nohách leží dobrý kamarát alebo nebodaj dcéra/syn v kaluži krvi ako keď to vidíte na youtu.be.
24.07.2017 - 17:49:32
07
Kristina presne, ale mnohí si to žiaľ uvedomia až keď je neskoro
24.07.2017 - 17:55:56
00
keyboard_arrow_up