Zozadu s nápisom "Postriekaj ma"... :lol:

Prílohy:

8404050222_0594a50d7c_b.jpg
8404050222_0594a50d7c_b.jpg 199.07 KiB thumb_up9thumb_down

27.06.2017 - 09:25:20
012
ddrmodes napísal:
Potvrdzujem aplikaciu. Je paradna. Utierate po aplikacii retaz ako pri olejoch? Na flasticke pisu len po nemecky a tam nic o utierani nie je. Pisu, ze po 5-10 minutach aplikovat este raz, ale o utierani nic. Aj ked moja nemcina je...


Posielam preklad celeho navodu Squirt:

Aplikovat na suchu retaz. Dobre pretrepat a aplikovat na vnutornu stranu retaze. Neutierat. Pre najlepsi vysledok nechajte retaz par minut vyschnut. Ak je mokro, je dolezite, aby mazivo uschlo uplne. Prvotna aplikacia (na novu retaz): Odstrante z retaze mazivo a ine latky, ktore boli pouzite od vyroby. Aplikujte na cistu, suchu retaz a zopakujte po 5 tich minutach.
29.06.2017 - 13:05:42
01
cha...tušil som, že neutierať
29.06.2017 - 14:17:33
00
Neutierať platí na MTB reťaz, žiletkári ajtak prebytok na bokoch reťaze budú utierať... tak píše aj výrobca.

Prílohy:

squirtlube-application.pdf [28.75 KiB]

02.07.2017 - 10:02:44
00
Pouzit nieco pre motorky by nebolo vhodne ? Nema niekto skusenost ?
Napr. https://www.olej-eshop.sk/sk/motorove-oleje-pre-motocykle/mazacie-prostriedky-a-tuky-pre-motocykle/motul-c2-chain-lube-road-400ml/
25.07.2017 - 12:08:03
00
Zdravim chalani... som tu nový tuto temu som presiel asi celu a uz mam v tom komplet hokej :D... tak by som sa chcel opytat na par veci... som cerstvy majitel horskeho biku.... odjazdene zatial cca 150 km na suchu, polne cesty .... moja otazka smeruje hlavne k tomu ci este daco odjajzit na tom vyrobnom mazive na retazi... samozrejme zalezi aj od podmienok terenu ... alebo to mam dat radsej dole... vcera som umyval bike aj vykefoval retaz kazetu modrym force cisticom, kt. ma v popise aj odmastovaciu vlastnost nasledne som nechal vysusit trochu som aj vyfenoval ....potom poutieral .. potom som presiel forum a docital som sa ze to treba vyjazdit tak som nemazal nicim.... mam zatial cebra bowden sm2ku silikon ale to skor na vidlu ako retaz..... takze by som bol rad za vase nazory, postrehy ? diky krasne
26.07.2017 - 07:14:35
00
Ja som dával novú reťaz asi pred dvomi mesiacmi a stále jazdím na tom pôvodnom mazive (cca. 1000km), aj keď podľa zvuku už pomaly bude treba domazať. Dobré je ale reťaz zvonku vyutierať, aby chytala čím menej bordelu - to pôvodné mazivo je síce výborné, ale aj dosť lepivé.

Otázka je, či to ten Force čistič nevyčistil nadobro, ale to spoznáš podľa zvuku...
26.07.2017 - 07:22:11
00
Ahoj, riad sa hlavne vlastnou hlavou a nie len tym co niekto napise, ked sa retaz zvukovo prejavuje tak ju proste treba namazat, bodka. ked nejazdis nejake strasne bomby(dlhe kilometre, alebo v zlom pocasi, silna zataz atd.) tam sa v podstate o retaz nemusis nijako extra starat v priebehu roka. Aspon raz za rok ju treba poriadne umyt (napr. pred zimou) od nanosov ale inak len mazat ked treba a priebezne kontrolovat ci nieje opotrebena(roztahana) http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/mierky-a-metre/kovys-mierka-retaze-ocelova-18141.html.
Mazivo kup napr. toto http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/finish-line-cross-country-2oz-60-ml-kvapadlo.html. na tom nic nepokazis, roztoc retaz a daj jej par kvapiek po celom obvode, poriadne pootacaj klukami, nech sa mazivo dostane do medziclankov retaze a potom (to je dolezite ) zober staru hrandru a poriadne poutieraj olej z vonkajsej strany, mozes kludne aj klukami tocit a nadru drzat pri retazi, lebo mazivo treba mat vnutri a nie z vonku, kde sa len nalepi prach.
Povodne mazivo kludne pouzivaj dokym nezacne retaz pytat domazat, len ako spominal kolega predomnou z vonku treba utriet, to je zaklad.
Samozrejme vela ludi tu ma svoje sposoby ako alebo cim mazat retaz, je toho velmi vela a ale ako zaklad to co som ti napisal staci bohate.
Proste ak retaz kvili, namazat, ak je cela cierna a mastna tak ocistit atd, nieje to raketova veda.
26.07.2017 - 07:31:26
04
mozno to tu uz bolo ale pouziva niekto toto ?
http://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/finish-line-no-drip-olejnicka.html
viete mi povedat ci to je dobre ale skoda penazi ?
26.07.2017 - 10:25:15
00
sss5xxx Mazivo na motorkové reťaze som skúšal. Je to voskové lepidlo, ktoré citeľne zvyšuje odpor reťaze, ale vydržalo dlhšie ako oleje. Veľmi ťažko sa odstraňuje. Ohodnotil som ho ako nevhodné na bicykel.
26.07.2017 - 11:06:05
01
A hlavne lepí na seba príliš veľa bordelu.... ešte možno na zimu alebo do veľkého blata.... a funguje na princípe ze motorkova reťaz sa dosť zahrieva a vtedy sa to mazivo topí a zateká do článkov,,, na bajku toto nedokážeš
... novú reťaz treba zvonku poutierať a nechať ho v článkoch ... vydrží 500-800 km podľa toho v čom jazdis (sucho, blato, prach) a potom mazať podľa potreby... reťaz sa začne ozývať keď je sucha.... ideál je ju poutierať, kvapnut mazivo na každý článok zvlášť s nejakým kapatkom/striekačkou.... poriadne pretočiť a poutierať ..... a zo skúsenosti viem ze poctivým staranim sa o reťaz sa jej životnosť a hlavne životnosť prevodov značne zvýši ;-)
26.07.2017 - 11:17:57
00
Voskove mazivo na seba praveze nelepi skoro nic(z mojej skusenosti), pouzival som ho dva mesiace a retaz sucha a cista ze som mohol rukou po nej behat. Vyhoda je ze ten vosk je rozpusteny a teda mazivo ma nizku viskozitu takze zatecie vsade a po odpareni rozpustadla zostane tam kde ma byt. Mne nevyhovovalo lebo po cca 20km vzdy zacala retaz mierne kvilit pri zabere(pri motorkach alebo strojoch sa retaz nenamaha do boku, v tom je asi rozdiel najvacsi), ja som haklivy na akykolvek neziaduci zvuk, takze som znova presiel na olej.

Tesak, ono aj pri lezernom tempe stredne kvalitnu retaz proste vytahas po par tisic km, takze nema zmysel sa jej nejako extra venovat, zbytocne predlzis zivotnost capov ked sa cela retaz natiahne a je na zahodenie.
26.07.2017 - 11:45:31
00
mne sa najviac osvedcil olej na opalovanie s rozprasovacom Bioderma Photoderm. Uplne vazne. Rozprasovac nepouzit, ale odliat a kvapkat zo striekacky do clankov, boky utret. Retaz je po jazde cierna a treba ju ocistit a namazat znova, ale pocas jazdy to maze jak masielko. K tomuto objavu som sa dostal v nudzi na dovolenke, kde som si pozical stary bicykel, ktory bolo treba namazat a nemal som nic, ani WD, len olivac a toto. vzal som teda, co bolo viac po ruke. jedina vec co mozem tomuto produktu vytknut je cena, ale to je samozrejme a ani oleje na mazanie retazi nie su dnes lacnejsie. mna cena tohto maziva moc netankuje, lebo ja na opalovanie nepouzivam nic a zena si kazdy rok kupuje novu zasobu tychto veci a nikdy to nestihne za sezonu minut cele, takze mna to nic nestoji a vlastne som nasiel vyuzitie pre nieco, co by sa inak aj tak vyhodilo. ale este je dalsia vec, ze ten olej ma svoju specificku vonu, ktora mi trosku vadi. nie je to nic vazne, ale mne visi bike nad hlavou, mam ho na hakoch nad postelou, takze to dycham celu noc. len preto som sa rozhodol, ze budem dalej experimentovat s mazivami a asi sa uberiem prirodnou cestou, skusim olivac. budem hladat kym nenajdem nieco, co nebude degradovat a obtazovat moj cuch. retaz cistim bud sprejom z Lidla, alebo WD-ckom. Raz za cas retaz zhodim a dobre ju vyhrkam v pet flasi s tech. petrolejom. WD-cko aj cisti aj maze, bolo by to riesenie 2in1, keby som mal bike v pivnici, kde by mi ten smrad nevadil. celkovo si myslim, ze sa tu nad tym moc laboruje a je az zarazajuce kolko penazi su ludia ochotni investovat do olejceka na retaz.
26.07.2017 - 12:13:49
01
Skus zelený Finish line, ten pekne vonia :)
26.07.2017 - 12:45:50
01
edelweissved si uplne procirecis, zaraza ta kolko penazi su ludia ochotny dat za olej a ty sam pouzivas olej na opalovanie :D co je v podstate kokosovy olej + nejake aditiva. Napriklad vyssie spominane voskove maziva vacsinou nevonia nijako, trocha parafinovo, ale nemozem hovorit za vsetky produkty.
26.07.2017 - 12:59:45
00
keyboard_arrow_up