a kua tak toto som nemal vidiet, este aj ten design sa mi paci... :) fuck, vymenit cx za kotucovy model som chcel uz davno... uz tomu chybaju len pevne osky :)
23.07.2017 - 10:50:17
00
Hmm, poradte. Tieto dve alternativy ma lakaju:
https://www.canyon.com/sk/road/endurace/2016/endurace-cf-8-0.html
https://www.canyon.com/sk/road/inflite/inflite-al-9-0-s.html

Pouzitie: dochadzka po Bratislave (aj panely na Petrzalkej hradzi medzi Lanfranconi a Inchebou),
hradza, asfaltky v Malych Karpatoch, cyklochodniky a prazdnejsie cesty v okoli Bratislavy,
aj na Rakuskej strane k Neziderskemu jazeru, hodilo by sa obcas aj nejake strkove skratky.
Perspektivne aj dlhsie/celodenne a viacdenne cyklovylety.

Endurace je lahsi a bude na ceste sviznejsi, ale neviem ci zvladne vobec nieco mimo asfaltu.
Inflite vyzera univerzalnejsi, ale asi na nom az taka radost na asfalte nebude.

Momentalne jazdim starodavny hybrid s 35mm plastami a 3x7 prehadzovackou, obavam sa aby zo mna Endurace nevytriasol dusu.
188cm/95kg, takze ten bicykel musi nieco vydrzat.
26.07.2017 - 10:43:34
00
Vyber si podla primarneho ucelu pouzitia a na ten druhy ucel si prikup druhy par kolies so zodpovedajucim obutim.
26.07.2017 - 13:06:53
00
Wladix: Nuz, ale sme 4-clenna rodinka v malom panelakovom byte, takze to velmi nejde. Jeden bike musi stacit :-(
26.07.2017 - 13:50:12
00
ved bike jeden a dvoje kolesa.. tie sa stratia.. alebo potom prehadzovat plaste podla terenu ale to je otravne..
26.07.2017 - 16:05:43
00
Ja vsetky spominane (a aj o dost horsie) lokality jazdim na tomto fitnesse s 28 mm plastami:

http://www.bike-forum.cz/foto/detail/45443-canyon-roadlite-al-6-0-2015

Takze by som sa mozno pozrel na Endurance AL alebo CF SL Disc, ak chces barany. Spytaj sa v Canyone ake najsirsie plaste sa tam zmestia, je dost mozne ze aj 35 mm v pohode. Pozeram ze na Endurace AL Disc davaju seriovo Conti GP 4000 S II 28 mm a tie maju realne okolo 32 mm.
26.07.2017 - 18:19:33
00
Z druhej ruky by si nechcel? ☺️ Teda pozri inzerát,ešte má záruku rok a kúsok https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-pevne-a-hardtail/307334/specialized-sirrus-elite-disc-16.html odskúšať sa dá,nie je problém..ja ho chcem predať čo najrýchlejšie lebo chcem cesťáčik 😄
27.07.2017 - 16:17:30
00
Nova Merida Silex
29.07.2017 - 23:27:25
00
Páni cyklisti, potreboval by som poradiť.
Zháňam nový bajk keďže starý mi ukradli a rozhodujem sa medzi 2 modelmi, Giant Revolt 2 a Merica cyclocross 300.
Jazdím 80% cesta, 20% offroad keďže mi to moje zápästia inak nedovolia, hľadám niečo do 1000e a nechcem čistú silničku ale niečo s pohodlnejším posedom čo zvládne aj polňačku resp. nenáročný lesík. Lokalita SNV, cesty sú tu pomerne slušné, myslím že nič čo by cyklocross nezvládol.

Ďakujem za cenné rady, sám som v tomto len rekreačne zorientovaný, ak poradíte ešte nejakú alternatívu budem len vďačný :)
31.07.2017 - 07:57:36
00
Nieco pre inspiraciu na com sa da jazdit tento zmiesany teren (tato trat mi pride parkticky identicka s tym co sa da jazdit okolo Bratislavy v rakuskom pohranici):

https://www.youtube.com/watch?v=QYaEoHiXTAM
06.08.2017 - 11:25:00
00
tak zas si povedzme na rovinu, že na cesťáku na nejakú udupanú hlinu alebo makadam alebo dlažbu na spôsob Via Appia, to už je trápenie nevinných :D áno, dá sa to, áno, občas to robíme, ale predsa len to cx alebo gravel sa tam hodí lepšie, ak to má robiť pravidelne.
Ja tiež dávam Roubaix ako prefackáž pre tých, čo hlásajú, ako "na slovenské cesty treba MTB", ale to neznamená, že pravidelne rozsekávam galdy na makadame. Hentí chlapci totiž na rozdiel od nás asi nebudú platiť náhradu rozsekaných gúm zo svojho vrecka.
06.08.2017 - 15:49:16
00
Tiež rozmýšľam nad GRAVEL bikom, táto kategória sa mi páči. Kotúčove brzdy, pohodlnejšia geometria rámu, pružiace prvky na niektorých modeloch, 32 - 42 mm šírka kolies. Príde mi aj do mesta oveľa viac využiteľný ako čistokrvný cesták, na ktorý mám čoraz menej času. Rozmýšlam nad modelmi GT Grade alebo Author Ronin. Obidva biky majú niečo do seba.
23.08.2017 - 16:55:07
00
Uz dlhsie sa obzeram po cestaku. Roubaix co som mal mi celkom vyhovoval. Celkom sa mi paci kategoria gravel bajkov. Myslite, ze po prezuti na 25/28mm plaste z toho bude dobry endurance bajk?
20.09.2017 - 08:47:44
00
Segment gravel bikov zahrna tak siroke spectrum roznych bikov, ze generalne sa to povedat neda. Kedze kazdy vyrobca si predstavuje pod gravelom nieco ine, bude zalezat od konretneho biku. V porovnani s endurance cestakom, ma gravel dlhsi rozvor, polozenejsiu vidlu, vyssiu hlavu. vyssi stred (no u niektorych je stred nizsie kvoli stabilite) a teda celkovo vyssi a kratsi posed a stabilnejsi jazdny prejav aby lepsie zvladal teren. Urcite po prezuti posluzi aj ako cestak, ale bude to nejaky kompromis a je na tebe, co presne chces. Ak chces jazdit primarne cestu a teren (aj to lahsi) vynimocne, a ocakavas svizny jazdny prejav, tak endurance bude asi lepsia volba. Tam by som pozeral take, co zoberu aj sirsie plaste ako 28, keby ta predsa len chytil aj teren.
Ak ti nevadi trochu pomalsie ovladanie na ceste a chces jazdit aj teren, tak potom gravel.
20.09.2017 - 10:35:39
01
Do terenu mam 29" HT. To je raketa do lahkeho terenu a hociktoremu gravelu na sotoline ukazem zadok.
Hladam cestak na dlhe pomale vyjazdy (250km/10hod). Pozeram po celokarbone s kotucakmi a tam je gravel o dost lacnejsi. Dlhsi razvor mi pride fajn, len posed by som asi uvital polozenejsi. Uvidim, ci najdem nejaky, ktory sa bude dat upravit predstavcom.
20.09.2017 - 10:56:09
01
keyboard_arrow_up