Ahojte, po skoro 2 rokoch jazdenia s Guide RS som sa rozhodol, ze by som chcel zmenu. Preco? Su to vyborne brzdy, skvely brzdny ucinok, pre mna absolutne idealne davkovanie, ale...

... ale iba dovtedy kym funguju! Je nenormalne, ze taketo nie lacne brzdy sa mi pokazili pocas tohto obdobia, musel som menit zadnu brzdu a uz dlhsiu dobu premyslam aj nad vymenou prednej. Clovek, ktory vymyslel, ze vnutorna cast brzdovej packy, ktora drzi brzdovy olej bude z plastu, cize sa pri prehriati zacne nafukovat a brzda prestane poriadne fungovat, by si zasluzil po hube.

Takze mam 2 podmienky, brzdy, ktore sa svojim celkovym spravanim budu co najviac podobat na Guide RS, ale nebudem z nich mat kazdeho pol roka nervy, ze uz nebrzdia ako maju.

Rozmyslal som velmi dlho nad Shimano, ale ten chod pri brzdeni je rozdielny ako pri Sram a neviem si na to zvyknut.
Ake mam teda moznosti, po akych brzdach sa oplati siahnut?

Vdaka, za rady!
31.07.2017 - 21:36:20
00
Hope, pripadne nove Magury MT5 ci MT7.
31.07.2017 - 21:59:06
01
WizikSK napísal:
Clovek, ktory vymyslel, ze vnutorna cast brzdovej packy, ktora drzi brzdovy olej bude z plastu, cize sa pri prehriati zacne nafukovat a brzda prestane poriadne fungovat, by si zasluzil po hube.

- nie je to brzdovy olej, ale brzdova kvapalina a nedrzi ju plast, lebo tam je tesnenie :P .. ale chapem, ako to myslis :D
- tento system je v Avid brzdach uz velmi davno a nikdy s tym nebol problem, najazdil som s Elixir CR Mag a Avid Code tisice km po kdejakych krkahajoch. Az prisli chlapci zo SRAMu a ... :lol: .. zaujimalo by ma, preco. Ci zmenili dodavatela plastu, alebo co .. ci do toho zacali davat palmovy tuk. Ale maju toho na rovasi viac, nielen SRAM Guide. Namatkou Rockshox Pike, Rockshox Vivid, Rockshox Reverb .. ale na druhej strane, ani stary Rocksrot Pike a Rocksrot Reba nebol uplne v pohode. A Truvativ veci tiez sa par najde, kde to pokaslali.

Ak chces dobre brzdy, tak ak sa este niekde povaluju nove, tak zober Avid Code 2011+. Este ich nemam odskusane, ale ked ich 2/3 top10 elity zjazdarov , asi zle nebudu.
31.07.2017 - 23:25:09
00
lto dik za korekcie, zle som sa vyjadril. :)

Inak su na tom rovnako aj Guide/Level Ultimate napr.? Tiez plastova nadobka na brzdovu kvapalinu?
Na Pike sa ale nemozem stazovat, mam Pike 2014/2015 (neviem presne :D ) a funguje super.
01.08.2017 - 07:07:27
00
To vnutro do packy stoji na Guide R okolo 10e, maju to aj tu v eshope. Len vymienat to kvoli brzdovke je fakt chutna praca - najnovsie Guidy, respektive to nove vnutro by sa uz roztahovat nemalo, ze vraj. .navela po par rokoch priznali ze to ***** a roky predavali vedome *****. .ale tiez len tak na pol huby... Som to kupil len kvoli tomu, ze mam v dostickach investovanych vyse 50e, inak by som hodil ten odpad rovno do kosa. Guide R je vobec uplne komplet lacny smejd, cele ako to je packy, prasa, vsetko - tie ceny za ktore to predavaju koncovym zakaznikom su cista zlodejina...ale ked si velkovyrobca objedna na bike komplet osadenie SRAM, tak mu tam ten smejd hodia za par eur, preto su tym ocapane vsetky biky...

A vobec by som nove Guidy nekupoval, ak jazdis obcas aj nejaky Alpy, bikeparky a ci dlshie strmaky kde treba vysiet na brzdach. To uz radsej nove Code, ked chce SRAM, pripadne Guide RE (to su akoze na ebiky).
01.08.2017 - 07:47:40
00
A Sram Code by uz nemali trpiet tymto problemom? Lebo mne fakt velmi vyhovuje, ako brzdia, ale uz stracam nervy, ked niekedy neviem, ci sa mi packa este vrati naspat alebo ostane prilepena na riaditkach...
01.08.2017 - 08:00:21
00
Objednaj nové vnutornosti v rev. B1 a mas pokoj. Mne to menili v rámci reklamacie a odvtedy klud. 1 nevydarena súčiastka a osieraju tu všetci tie brzdy akoby to bol total smejd a pritom to tak nieje. MageZ netusim co mas proti DOT, či zotriem handrou par kvapiek oleja či kvapaliny mi je fuk.
01.08.2017 - 12:52:00
00
čoskoro budu v predaji aj nove 2018 modely tak hadam tie nebudu mať nejake vady
01.08.2017 - 14:25:27
00
naco podporovat spolocnost, ktora vyraba a vedome predava smejdy ohrozujuce zivoty bikerov?

TOM4S DOTka rada poskodzuje povrch na suciastkach, je korozivna a namacat si v tom prsty tiez nie je prave najlepsie...chytit splech do oka je terno...

Guide su slabe brzdy na to ze je 4piestik, RS a vyssie modely to pomerne uspesne maskuju prepakovanim, ale konkurencia je inde...

A to uz nehovorim o veciach ako speedlock na Formulach... Ano Guide maju super modulaciu - ale to je vec zvyku a par tyzdnov jazdenia kym si clovek zvykne na nieco ine.
01.08.2017 - 14:45:03
00
Pokial sa viem zbavit tej vady, ze sa stale kazia, rad ostanem pri Guide RS, lebo ked funguju, som s nimi velmi spokojny. Co mam teda objednat z tejto sady? Ktore cisla? https://www.bike-components.de/en/SRAM/Guide-RS-B1-Brake-Lever-Spare-Parts-2017-p51905/

P.S: dnes som isiel na bajku z roboty a z nicoho nic mi odisla predna brzda, packa skoro az pri rajdach a aj ked ju stlacim naplno, skoro vobec nebrzdi. :/
01.08.2017 - 20:25:16
00
Ak ešte planujes objednať, tak 3. Zostavu piestu.
02.08.2017 - 00:19:29
00
Fasa, sadu cislo 3 tam ako na potvoru nemaju vobec. :D
Daky tip, kde to kupim? Uz ani tu na MTBIker shope to nie je.
02.08.2017 - 08:13:01
00
malo by to ist objednat u kazdeho SRAM predajcu, mozes skusit napisat aj sem do eshopu (nemusia mat vsetko z katalogu nahodene do eshopu)...mozno bude dlha cakacka, kedze tym nepodarkom oplacali pekne vela bikov :)
02.08.2017 - 08:55:01
00
Na https://www.bike-components.de/en/SRAM/Guide-RS-B1-Brake-Lever-Spare-Parts-2017-p51905/ lever internals for Guide RS (B1) brakes
- Factory Number: 11.5018.005.004 stoji 19,95.
Ja som to objednal tuto za 17 http://www.cykloeshop.sk/p/1618/lever-internals-guide-rs-qty-1-avid

a uspesne vymenil. Brzda chodi uplne inu level, co sa tyka citlivosti. Povodny piestik som mal problem vobec vybrat, taky bol sprajcnuty.
02.08.2017 - 10:33:53
01
Je ten isty problem aj s Guide Ultimate? Ci sa mam predzasobit.
02.08.2017 - 11:26:36
00
keyboard_arrow_up