Ahojte,

trošku oživím tému. S rodinkou ideme zaciatkom jula do rimini na dovolenku. Chcem brat cestak, akurát v polke sezony si planujem dat lahsi ,tyzden a aspon par vyjazdov. Boli ste niekto v lete v tejto oblasti? Ako to tam vyzera so sofermi, premavkou, trasami? Uvedomujem si, ze to bude v hlavnej turistickej sezone a v poslednej dobe tam soferi zabili haydena aj tu triatlonistku.

Cize mate niekto skusenosti s talianskom, najlepsie s touto oblastou v lete?

dakujem
05.06.2017 - 21:44:18
00
Ahoj,bol som tam pár krát aj na biku,je to dosť rušne letovisko,teraz chodievam do Talianskych Dolomitov.Rimini už jedine dovolenka s rodinou bez bicykla😉
06.06.2017 - 09:41:43
00
dakujem za odpoved,

kedze vela ludi co boli v rimini na bajku cez leto tu asi nebude, tak sa si dovolim par otazok. Bolo to teda uplne zle az nebezpecne? Mal si nejake konkretne zle skusenosti a soferi su horsi ako na slovensku? Bolo to tak len v letovisku alebo aj vo vnutrozemi?rozmyslam, ze by som sa na aute vzdy niekam presunul kde nebude tak rush...

nechcel by som na 10 dni vypadnut s treningu ale nechcem sa dat zrazit
06.06.2017 - 19:47:22
00
Tak zle to nebolo ale musíš ísť trošku von od Rimin aby to bolo bezpecnejsie.Soferi sú všade dobrí aj zly ale videl som napríklad že tukance aut boli aj na parkoviskach pri pláži ale bolo to tým chaosom v top sezone.Mne sa páčilo pohorie Gran sasso ale to už je dosť ďaleko od Rimin.Ale ak máš chuť určite vyskusaj Rimini (okolie) a k uraze môžeš prísť aj doma na to by som nemyslel😀

Tak peknú dovolenku :)
06.06.2017 - 20:36:43
00
Ďakujem ešte raz za odpoveď.

Budem informovať v tomto vlákne keď sa vrátim.
07.06.2017 - 14:59:46
00
Bol som tam na prvej dovolenke po pade zeleznej opony. To bol este stanovy tabor a boli tam k dispozicii dva trekove biky. Takze som si vlastne jeden privlastnil (vsetci sa chodili valat na plaz). Nad Rimini su vybezky hor (Apeniny?) - na kazdom vybezku stare rimske mestecko. Par kilometrov od plazovej oblasti zacinal klasicky vidiek. boli to krasne tury. San Marino je kusok odtial. Vrelo odporucam. Na druhej strane - to bolo pred vyse 20 rokmi, ktovie co a ako sa zmenilo. Orientacne trocha dzungla ale dnes v dobe gps by to uz nemal byt problem, naviac kusok od naseho kempu bol stoziar rozhlasoveho vysielaca viditelny zovsadial, takze no problem.
07.06.2017 - 16:40:25
01
Ahojte,

tak som bol, jazdil som a tu sú moje dojmy a odkaz pre ďalšie potenciálnych záujemcov o tréning v Taliansku, konkrétne v okolí Rimini

1.časť

1. Cesty
Doteraz som mal možnosť výraznejšie okrem Slovenska jazdiť chorvátske cesty v okolí Bašky. Kvalita ciest v okolí Rimini nieje výrazne lepšia ako na Slovensku. Menej frekventované cesty majú drsnejší asfalt a aj diery. Diery síce niesú ako na Slovensku, že by keď ju trafíte tak rovno vyťahujete z dresu novú dušu. Sú to skôr praskliny v asfalte. S cestami v Chorvátsku sa to nedá porovnať, ale nič také čo by človeka výrazne znechutilo. Cesty sú široké a krajnica existuje, je čistá a pripravená na bicyklovanie :-) Ak 5* je najlepšie hodnotenie, tak slovenské cesty 2,5* , talianske 3,5*, chorvátske 5*

2. Vodiči / Doprava
Keďže som v Taliansku jazdil vo vrcholnej turistickej sezóne tak z hustoty dopravy a vodičov som mal najväčšie obavy. Z radosťou môžem povedať, že zbytočne. V rámci mojich časových možností som najazdil medzi 400 a 500 km bez jediného problému. Taliani cyklistov majú radi, vo väčších mestách je cyklistov asi toľko ako motorkárov, čiže sú doslova všade. Babky jazdia na bicykloch do mercata, deti jazdia na bicykloch, matky vozia na bicykloch deti do škôlky. Na bicykloch jazdia starci na kávu aj puberťáci na pláž. Bicykel je tu jednoznačne najčastejší a po mopede aj najrýchlejší spôsob prepravy. Priemerná rýchlosť auta pri jazde v meste je cca 25 km/h. Ak chcete v Talianských letoviskách šoférovať auto, tak sa pripravte, že Vás neustále budú obiehať cyklisti z prava a mopedisti z ľava. Talianski šoféri to majú zakódované v hlavách asi od malička a automaticky Vám na križovatkách a vlastne všade nechávajú na pravej strane cesty dostatok miesta.Na úseku z Cattolici do Rimini po najhlavnejšej hlavnej ceste (druhej po dialnici) je asi 50 kruháčov a 30 semaforov, takže tých 20 km sa míňate neustále s tými istými autami. Predbiehanie cyklistov je bezpečné, za celý čas som počul jediný krát niekoho zatrúbiť a keď som sa obzrel tak sa mi dotyčný šofér ospravedlňoval a gestikuloval, že netrúbil na mňa ale na auto predo mnou. Jediný raz mi vbehlo auto do kruháča, ale to sa neráta lebo to bol ruský primitív na SUV. Absolvoval som dvakrát jarný kemp v Chorvátsku, kde bolo aút minimum ale mali sme nepočetne veľa kolíznych situácií. Slovenský šoféri 3*/5, Chorvátski 0,5*/5, Taliani 5*/5

3. Prostredie
Okolie Rimini je pestré a zaujímavé sú hlavné nespočetné dedinky s historickými pamiatkami, ktorými je posiate hornatejšie vnútrozemie. Jazdenie pri plážach je zo začiatku zaujímavé a romantické, ale musíte vyrážať skoro ráno. V cyklistickej a turistickej špičke počas dňa je jazdenie v zápchach a cyklozápchach pomalé a otravné. Čiže časom budete jazdiť po hlavných ťahoch. Na výber sú rovinaté kompenzačky po totálnej rovine, krátke kopce do vnútrozemie, prudké stojky aj dlhšie stúpania smerom na San Marino. Vidiek mimo dediniek je pomerne fádny - stromy, pasienky, vinice, kopčeky. Slovensko 4*/5* Chorvátsko (Baška) 3,5*/5, Rimini 3*/5*

V 2.časte ešte dám:
4. Cyklokomunita
5. Služby/Ľudia/Infraštruktúra
04.08.2017 - 21:01:24
04
Pekne si to popísal 😉

Pred nedávnom som sa vrátil s Rimin,bike som tam nemal,užíval som si mare 😀
04.08.2017 - 21:15:34
01
keyboard_arrow_up