Jezus napísal:
Praveze s kotucmi by mohol lepsie modulovat silu...

je to možné, s karbónovými kolesami nemám skúsenosť, inak by som ale čo sa modulácie týka vsadil skôr na kombináciu guma/kov, ako spečený bordel/kov
05.08.2017 - 07:47:02
00
GITUP GIT2 po 3dnoch jazdenia kapu tdrziak na riaditka...tvrdene cinske plasty...

Prílohy:

IMG_20170805_074125.jpg
IMG_20170805_074125.jpg 478.93 KiB thumb_up0thumb_down

05.08.2017 - 07:49:51
00
bedo napísal:
čo sa modulácie týka vsadil skôr na kombináciu guma/kov, ako spečený bordel/kov

zaujímavé, že v MTB je táto otázka dávno vyriešená
a aj na ceste som už zažil, že gumičky začali teplom mäknúť, prípadne horieť + efekt prilepenia na ráfik brzdná sila pri uvoľnení páky tiež plynule neklesne so stiskom, ale sa uvoľnia až v istom bode (to je zrejme prieťažnosťou lanka + "lepivý efekt" od gumičiek) a zrazu idú z full stopu opäť do viacmenej voľného otáčania, což nemá s pojmom "modulácia" veľa spoločného
tieto diskusie tu boli už 10 rokov dozadu, kedy som aj ja tvrdil, že na XC Včka v pohode postačujú - a ono je to do nejakej miery pravda aj dnes, ale aj tak by som už Včka nechcel, lebo získané výhody prevažujú nad nejakými 300 g nevýhod :D
05.08.2017 - 18:18:36
03
A ja zasa V-čka jazdím doteraz a stále ich preferujem pred kotúčmi, ostatné je otázka konkrétnej implementácie (a ďalších faktorov). Moja kombinácia (Avid Single Digit + BBB Tri-Stop) sa popisovaným spôsobom nechová (aspoň nie v podmienkach, v ktorých jazdím), brzdím jedným prstom, modulácia je minimálne porovnateľná s kotúčmi na druhom bicigli, akurát všetko je bez zvukového doprovodu a vibrácií. Ak pravda nie sú ráfiky mokré, lebo potom začína kvílenie. :)

Na cesťáku (Campa Athena) je to s moduláciou pocitovo o čosi horšie, ale to pripisujem aj tenkým plášťom a hlavne tomu, že s cestou len začínam.

Inak nie som proti kotúčovkám, brzdia tiež dobre, akurát mne osobne nič neprinášajú okrem vyššej hmotnosti a náročnejšieho servisu. Možno keby som jazdil v blate alebo vážil 100 kíl...
06.08.2017 - 00:07:22
01
Tak na XCčku mám Včka tiež a zostanú tam až do jeho smrti - nechce sa mi meniť (a ešte na 10ročnej 26" herke). Ale nesúhlasím s tvrdením, že by hydraulika bola náročnejšia na servis. Výmena platničiek je svojím spôsobom ešte jednoduchšia ako gumičiek, vycentrujú sa samy. Kotúč? 2 otočenia CL kľúčom. Na iné som roky nesiahol a siahnem až pri probléme. Absolútne odpadá výmena bovdenov.
06.08.2017 - 00:44:44
08
S hydraulikami je problemov viac nez dost a je fakt, ze Vcka su daleko jednoduchsie na udrzbu. Vymena kotuca rozhodne nie su 2 otocenia CL klucom a uz vobec nie u 6dieroveho kotuca. Vycentrovanie dosticiek same .. ano, ciste teoreticky. Ak nie je pridreny piestik :lol: Ze niekto s hydraulikami (okrem extremnych vynimiek) nema problem nie je znak toho, ze su hydrauliky bezproblemove a bezporuchove, ale znak toho, ze este nedostali zabrat a vozia sa po hradzi :lol:
Vcka ale dnesne MTB (nie dnesne .. uz davno pred 10 rokmi to platilo, ked sa zacali objavovat vyssie zdvihy) na sirokych gumach v takom terene nemaju sancu brzdit a brzdit spolahlivo. Obzvlast , ked mierne rozcentrovany rafik je bezna zalezitost. Opat .. ak sa zda, ze Vcka su porovnatelne, tak tie Vcka este nezazili naozajstne jazdenie.
06.08.2017 - 09:55:27
06
To ze vy s tymi brzdami robite aj nemozne veci a kazia sa cudnymi sposobmi za to vyrobca nemoze(z osobnej skusenosti viem ze zakaznik je slusne povedane, hmm, kuzelnik, on vzdy pride s niecim o com sa ti nesnivalo ani v najdivokejsich snoch), tiez si myslim ze je hydraulika jednoduchsia(shimano). Osobne Vcka uz nechcem nikdy vidiet.

PS: len taka mala rada, ja vzdy uvolnujem CL a aj kazetu razovym skrutkovacom a je to bez namahy za dve sekundy vonku, ziadny bic ani podobne blbosti niesu treba, a niekedy to aj utahujem, uz to mam v oku, ale vacsinou pouzijem mementak, lebo je to taka precizna uspokojujuca roboticka ktoru mame vsetci radi.
06.08.2017 - 10:53:49
01
este stale su tu mechanicke kotucovky - aj ked vyber je uz poslabsi. hydrauliky su proste to najlepsie co sa dnes da dat na bike - co sa brzdenia tyka. ale ked sa V-ckari toho boja urcite treba prejst aspon na mechaniky - udrzba urcite jednoduchsia ako na V-ckach, pokazit sa tam nema co a hlavne brzdi to za kazdych podmienok.
06.08.2017 - 12:28:59
03
lto napísal:
ak sa zda, ze Vcka su porovnatelne, tak tie Vcka este nezazili naozajstne jazdenie

Zjazd zo Sľubice po trati Kráľovského maratónu sa už dá považovať za "naozajstné jazdenie"? Je pravda, že som pár úsekov prešiel radšej pešo, ale to len vďaka tomu, že som mal obuté 1,4 slicky a trať už bola slušne "rozoraná", brzdy by to ubrzdili "ľavou zadnou". Celkovo by som povedal, že u brzdenia viac závisí od obutia a skúseností, ako od použitej technológie.

Len pre zaujímavosť - gumičky majú po cca. 6000km za sebou odhadom tak tretinu životnosti (tiež ma to prekvapilo - pri tom, akú majú dobrú moduláciu by som čakal, že pôjdu dole rýchlejšie), po celý čas som na brzdy nemusel "šáhnuť". Ale znovu pre istotu zopakujem, že to platí pre môj štýl jazdenia, nikdy som netvrdil, že V-čka sú ideálne pre každého.
06.08.2017 - 12:44:04
00
Osobne preferujem V brzdy na cesťákoch, fitness a pod. aj keď aj tam sa už pár rokov tlačia kotúče, no keď chce niekto porovnávať V-čka s kotúčmi na mtb, tak nad tým sa musím pousmiať, ako pre nejakého rekreačného jazdca, ktorý jazdí na HT niekde po zvažniciach to môže stačiť, no pri náročnejšom teréne by to bolo za trest :).
06.08.2017 - 12:45:46
02
v zjazde z Jankovho vrsku siel kamarat na cestaku - zrazu smradu, chalan siel kus rovno :-D ani cestak by som nechcel bez kotucov :-D
06.08.2017 - 13:17:22
00
Ja som mal niekwdgu Vcka a ked ma chytil dazd modlil som sa dole kopcom nic to nebrzdilo ruky ma este na druhy den boleli od stlacania paciek tak na nezne vozenie sa V ale na rychlejsiu jazdu a mtb nieje co riesit....inak co je vacsia pravdepodobnost spravit 8smicku a mat Vcka alebo urvathadicku od hydry pricom mam k dispozicii esye stale.jednu funkcnu brzdu.
06.08.2017 - 13:26:45
00
lto napísal:
este by som doplnil
5. textilna paska namiesto umelohmotnej mozno pomoze aspon trochu, hlavne ak dusa je pokriedovana
6. galuskovy ventil, kde je matica .. casom moze povolit aj tento ventil, ale stava sa to mal (na lacnych dusiach), kazdopadne to neustrihne
7. no ale ak je moc makko nafukany plast, tak asi len bezdusak pomoze


Tak po par upravach som zistil:
-posuva sa plast - to je teda pricina odtrhnutych ventilov. Galuskace som mal bolo to len horsie. Diera na rafiku je pre auto a aj s redukcnymi maticami na oboch stranach sa dusa odtrhla.
-paska s tym asi vela nema
-ocistenie patky trochu pomohlo ale nie dost, je to kevlarova a povrch stycnej plochy je taky akoby textilny takze pritlak na rafik nie je dobry. Mozno ten chemopren by bol lepsi.
-zvysenie tlaku to zlepsuje

Zaver - budem musiet kupit nove plaste :(
06.08.2017 - 13:47:29
00
Mne ukazuje že je rok 2017, a niekto tu rieši večka na MTB? Vážne :D ?
06.08.2017 - 13:49:22
010
majovajo
Chemoprén to spraví. Má to odskúšané.
06.08.2017 - 13:51:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up