Dnes rano cesto do prace som zistil, ze cestari vyfrezovali krajnicu a odbocovaci pruh na najnebezpecnejsom useku mojej cesty do prace. Cize okrem zavadzajuceho cyklistu su tam cestari, zmatkujuci kamionisti a znacky ktore musim obchadzat v jazdnom pruhu :( Asi rano vstanem o hodinku skor a pojdem dakadial naokolo.

https://goo.gl/maps/KcssQqLh1BS2
08.08.2017 - 09:28:27
00
Hosť napísal:
Cez tu
1 Tuto krizovatku chodim aj ja na cervenu. Vela cyklistov ju tymto smerom ignoruje. Jedna z mala krizovatiek na tomto tahu, kde sa da v pohode prejst na cervenu. Ale ta sa pritrafi malokedy. Vacsinou je tam zelena. Ostatne uz stojim, lebo na nich uz krizujem rozne smery. Tato cesta je inak pre cyklistu dost neprijemna. Je na nej uz strasne vela semaforov a mnohe z nich zosynchronizovane. Malokedy sa niekomu podari od prveho semaforu v smere do BA trafit zelenu vlnu az po pumpu OMV. A toho cyklistu som dnes videl ist opacnym smerom.
2 incident, Tak ten bol fakt samovrah. :-)

a teraz si predstav co sa stane ked to auto na tom semafore nebude cakat na zelenu ale zelena skoci a auto je rozbehnute a prejde cez semafor cca 30kmh tj bude tak o 10m dalej
Napoviem ti, ten cyklista (alebo ty) budes letiet v lepsom pripade cez kapotu (ak si to nezazil tak nechci, ja uz ano a uz nikdy nechcem), v horsom bocny naraz do lavej nohy a odstrelenie za cestu mozno az na kolajnice
Aj dnes som siel po racianskej na cestaku ale na kazdej cervenej som stal lebo toto je kua nebezpecne.
08.08.2017 - 09:49:12
06
Nehovoriac o tom, aky obraz o cyklistoch na cestach to robi v ociach vodicov motorovych vozidiel, ked vidia cyklistov chodit na cervenu...
08.08.2017 - 10:14:07
04
tak my ocakavame od vodicov ze "stratia" par sekund pribrzdenim aby nas bezpecne obisli ale niektori z nas nie su schopni zatavit na cervenu (akokolvek zdanlivo ignorovatelnu/najhrubsi dopravny priestupok hodny 150E) a sami "stratit" par sekund a este sa tym hrdia na fore? to vazne?
08.08.2017 - 10:21:00
022
Hosť napísal:
cepooo skoré uzdravenie, nech si čím skôr fit a bez následkov a dúfam, že nezanevrieš na cyklistiku


Nevieš náhodou ako sú na tom tí zrazení chalani? :x
08.08.2017 - 10:34:51
00
netuším, aj keby som vedel, tak by to nebolo moc korektné to tu verejne vypisovať.
08.08.2017 - 10:47:01
01
Hosť napísal:
tak my ocakavame od vodicov ze "stratia" par sekund pribrzdenim aby nas bezpecne obisli ale niektori z nas nie su schopni zatavit na cervenu (akokolvek zdanlivo ignorovatelnu/najhrubsi dopravny priestupok hodny 150E) a sami "stratit" par sekund a este sa tym hrdia na fore? to vazne?


mesiac dozadu som bol so synom na zeleznej, pomaly sa presuvame spat k partizanskej, syn na kolobezke, obidvaja pekne na chodniku, za mostom ako je kriz na pravej strane pocujem ze nejaky cyklista zurivo zvoni zvoncekom a ani sa neotacam - kedze som na chodniku a predpoklama ze zvoni na niekoho kto mu zavadzia na ceste.

No a ten k0k0t, spolu s dalsimi 4rmi k0k0tmi vybehne z cesty krizom cez chodnik na tu lesnu cesticku tak, ze nas mina o chlp, ani nepribrzdi. Akoze ja ako chodec na chodniku mam odskakovat pred k0k0tmi na bicykloch ked sa chcu dostat do lesa a nie su ochotni pribrzdit... podotykam ze tam nebola ziadna krizovatka cyklotrasy a skakali hore cez obrubnik...
08.08.2017 - 11:01:53
02
janovarga napísal:
dnes ma (dúfam, že nechtiac) vyblokovalo auto stojace v kolóne na Rybničnej, keď som obiehal kolónu zľava. Takže som musel brzdiť, aby som nevyletel autám do protismeru. V podstate by to nestálo za zmienku, keďže takýchto sa nazbiera, ale dám to sem, keďže malo nápis kamenárstvo misopetrovic :-)


dnes som síce cez BA išiel ráno v čase okolo 10tej ale išiel som cez prístavnú a následne obchvatom, a k eurovei...

ale po prvé, jazdím na vínovo červene fiat croma
a po druhé kamenárstvo petrovič nepatrí nám ani našej rodine (sú to iný petrovičovci) ;)
08.08.2017 - 12:23:22
00
PhilJ, si ho mal sotit dole z toho bicykla, mne minule po hradzi okolo krpca na bicykli prefrcal cyklokot na ziletke brutalnou rychlostou a dost tesno... keby maly spravi blby manever je na kasu. Fakt niektori by potrebovali riadne nalozit pumpou po chrbte... a teraz si zober ze to robi niekomu kto nejazdi na biku, tak sa netreba potom cudovat nazorom ludi na cyklistov
08.08.2017 - 12:24:00
00
otázka do pléna...idem si z pravého pruhu do ľavého, aby som sa ďalej mohol zaradiť doľava smer Rajec (lebo ani ten ľavý pruh tam nepokračuje) a týpek idúci tak ako tá červená Fábia, mi nedal prednosť a reagoval v zmysle, že však v križovatke sa nemôžu meniť jazdné pruhy...to čo je za blbosť, však tam je prerušovaná čiara...či to mám čakať až ďaľej a potom sa horko ťažko zaradiť doľava? hmmm? :) a v podstate som sa do toho pravého dostal z toho pripájača, z ktorého vidno vpravo len kúsok, čiže skôr som sa do ľavého dostať nemohol...

Prílohy:

kosicka.jpg
kosicka.jpg 526.33 KiB thumb_up0thumb_down

08.08.2017 - 12:35:24
00
podla toho ake velke mas auto :)
08.08.2017 - 12:37:39
06
C-max vs jeho stará Oktávka :D čiže remíza :D
08.08.2017 - 12:39:23
00
No pokial vidim dobre, tak Ty si na hlavnej a on moze akurat tak davat prednost a cakat, nie? A aj keby si nejakym zarakom myslel, ze nie si na hlavnej, tak "pravidlo pravej ruky". Ale mari sa mi nieco aj o tom, ze v krizovatke nemas menit jazdne pruhy. V praxi ale nie vzdy realizovatelne...
08.08.2017 - 12:44:05
01
Presne ako Jezus hovori (bozie slovo :-) :-) :-)) Celkom adrenalin je ked schadzas z Vlciniec a chces sa zaradit do odbocovacieho pruhu dolava. Musis krizovat 3 jazdne pruhy na kratkom useku :-)
08.08.2017 - 12:47:01
00
v križovatke sa nesmie predchádzať, či zmena pruhu je alebo nie je to isté ... to je otázka .. ale v prípade, že sa tam pripája auto ako táto fábia asi by som povedal, že prednosť má on lebo on naozaj nemôže čakať či urobíš alebo neurobíš manéver ale mal by sa pratať z križovatky preč
08.08.2017 - 12:47:10
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up