ja poznam sam seba a na cestu v meste typu BA/KE by ma nedostal ani Arašid. To je ako beh po minovom poli, nie je otazka ci, ale otazka kedy...
09.08.2017 - 10:14:15
02
scarinko napísal:
ok pozrel som to a mate pravdu, ak nie je C12 alebo 13 tak to nie je povolene, nastastie je to tolerovane celkom koli bezpecnosti. Navyse nepoznam cyklistu ktory sem tam nejde po chodniku. Niekde sa to ani neda inak.

No vidis, Tebe toleruju ak porusujes predpisy jazdou po chodniku (a ani netusis, ze ich porusujes, co je smutne), tak skus aj Ty tolerovat inych ked porusuju nejaky predpis. Napr. aj cyklistu iduceho na cervenu. A co sa niekde inak neda? Akoze chces povedat, ze niekde sa neda ist po ceste a MUSIS ist po chodniku? To ma celkom zaujima - daj konkretny priklad kde sa z nejakeho dovodu neda ist po ceste. :) Ale poprosim objektivny dovod, nie vyhovorku typu "chodia tam auta". :D
09.08.2017 - 11:17:17
01
no ked ja prejdem 200m po prazdnom chodniku tak to asi nie je uplne to iste ako ked niekto prejde na cervenu ked idu z ineho smeru auta ci hej?
aktualne musis po chodniku ked ides zo Sturovej po cyklotrase popred tesco na kamennom smer americke namestie, cesta uzavreta rozkopana, nemas kde odbocit takze jedina sanca je pokracovat po chodniku az ku medickej alebo zosadnut a ist vedla bajku.
09.08.2017 - 11:21:00
00
Porusenie zakona je jedno aj druhe, takze z tohto pohladu je to to iste. A po chodniku pred Tescom nemusis ist. Mozes uzatvorenu rozkopanu cestu obist inymi ulicami. To je aky argument, ze ked je cesta uzatvorena, tak mozes porusovat predpisy jazdenim po chodniku? :) Proste si uvedom, ze nema zmysel tu moralizovat o porusovani predpisov, ked kazdy jeden z nas niekedy nejaky ten predpis porusi. Akoze poukazat na porusenie OK, ale nehrajme sa na to, ze my sme nevinni. :)
09.08.2017 - 11:37:10
04
byvam na kadnarovej nie raz som tam v noci videl auta doslova letiet do protismeru. ale to asi schvalne aby stihli prejst.
09.08.2017 - 11:43:05
00
scarinko Aby bolo jasne, nie ty si idiot. Ani b0b0. Chyba je to v zasade systemova, pretoze u nas ani legislativa, ale najma ani infrastruktura nie su vytvorene s ohladom na cyklistov. A preto sme castokrat postaveni pred volbu, kde mozme bud z casu na cas nevinnym sposobom porusit predpisy alebo napr namiesto prejdenia 100 metrov po chodniku na bicykli ist bud kilometrovou obchadzkou, ci zosadnut a ist po prazdnom chodniku peso vedla bicykla. Garantujem, ze v tom druhom pripade sa clovek citi ako vacsi idiot, nez ked ten zakon porusi (co ja rozhodne na lahk uvahu neberiem).

Najkrasnejsim prikladom podobnej dilemy su semafory, ktore reaguju na senzor a naskakuje na nich zelena len, ked zaregistruju stojace auto. Tieto semafory mnohokrat cyklistu neregistruju, a potom mozes bud 1.) porusit zakon, alebo 2.) cakat kym pride nejake auto a postavi sa za teba, co moze byt kludne 10 minut na niektorych krizovatkach (ehem Harmincova/Lamacska cesta ehem ehem).
09.08.2017 - 11:49:33
00
Inak, ja to riesim tak, ze proste v mestskej premavke uz vobec nejazdim, a podobnym dilemam sa uplne vyhybam. Cyklistom, ktori su pred podobne rozhodnutia stavani, dochadzaju do prace v centre a pod. vobec nezavidim.
09.08.2017 - 11:53:09
00
scarinko:
mozem ist pesi (na bajku) po dialnici ak je 200 metrovy usek bez aut ?
09.08.2017 - 11:54:53
01
Jezus napísal:
Porusenie zakona je jedno aj druhe, takze z tohto pohladu je to to iste. A po chodniku pred Tescom nemusis ist. Mozes uzatvorenu rozkopanu cestu obist inymi ulicami. To je aky argument, ze ked je cesta uzatvorena, tak mozes porusovat predpisy jazdenim po chodniku? :) Proste si uvedom, ze nema zmysel tu moralizovat o porusovani predpisov, ked kazdy jeden z nas niekedy nejaky ten predpis porusi. Akoze poukazat na porusenie OK, ale nehrajme sa na to, ze my sme nevinni. :)


Jezus, vyzeral si ako rozumny chalan ked sme sa naposledy videli.
Fakt chces tvrdit ze zivot ohrozujuca jazda na cervenu v spicke je uplne to iste ako jazda 200m po prazdnom chodniku? Fakt? Ano obidva ukony su porusenie zakona, ale tam konci znamienko rovna sa.
Ja sa snazim moralizovat nakolko v ociach nebajkujucej verejnosti vyvolava vysoku nevrazivost to ked ludia jazdia na cervenu a nie ze jazdia po chodniku. To jazdi vacsina cyklistov, len malo ich najde odvahu ist po ceste s autami. S tym ludia problem nemaju (vzdy sa najde nejaka vynimka). V tvojom kontexte by bolo uplne rovnake (ked to velmi prezeniem) aj to ked pridem do obchodu a postrielam 10 ludi lebo aj to je porusenie zakona. Vidim to tak ze sa to snazis ohybat aby si mal pravdu aku chces ty. Aj tak budem tvrdit ze nie je to iste ked prejdes cez cestu mimo prechod ako ked napr zabijes cloveka, proste nie je.

K tescu, povedz co by si urobil ty, ale tak ze nevies dopredu ze je ta cesta uzavreta, lebo dnes som vedel a isiel som inakadial. Ty by si sa urcite otocil, isiel xy sto metrov, alebo kilometer - dva naspat a vybral inu trasu ano? alebo by si presiel par metrov po chodniku ako vsetci normalni ludia aj ked je to porusenie predpisov ale take co vsetci toleruju vzhladom na situaciu v ktorej sa to odohrava

scarinko:
mozem ist pesi (na bajku) po dialnici ak je 200 metrovy usek bez aut ?

mozes, ale nesmies, ked ti to strach dovoli ist po dialnici....
Tiez zrovnavas dialnicu kde chodia 130 a viac s chodnikom? Naozaj?

nemyslim ze tieto debaty k niecomu pomozu len som chcel apelovat na cyklistov ktori evidentne hazarduju so zdravim tym ze jazdia na cervene a nepozorne popred auta aby to skusili nerobit nakolko potom sa tazko argumentuje ludom co jazdia v tych autach ze cyklisti su dobri a na cestu patria.

za mna len tolko
09.08.2017 - 12:26:05
00
Chcel som len povedat, ze pravidla (zakony) su nato aby sa dodrzovali. Ci uz spravne alebo zle zakony. Ak zacnu ludia vymyslat a obchadzat zakony (realita) tak potom to aj tak vyzera !
09.08.2017 - 12:28:52
01
Rovnako ako cyklisti jazdiaci na cervenu vzbudzuju negativne reakcie u vodicov, rovnako vzbudzuju cyklisti negativne emocie u chodcov.
09.08.2017 - 12:34:59
05
podla mna nie rovnako
09.08.2017 - 12:47:39
00
co tam po cervenej
Motorkáři i cyklisté hazardují na železničním přejezdu v Řevnicích thumb_up0thumb_down
09.08.2017 - 12:51:46
00
akoze fakt tu niekto obhajuje jazdu na cervenu, v teme zameranej na kritizovanie vodicov ? :?: :facepalm:
09.08.2017 - 12:51:59
01
Rachela napísal:
Najkrasnejsim prikladom podobnej dilemy su semafory, ktore reaguju na senzor a naskakuje na nich zelena len, ked zaregistruju stojace auto. Tieto semafory mnohokrat cyklistu neregistruju, a potom mozes bud 1.) porusit zakon, alebo 2.) cakat kym pride nejake auto a postavi sa za teba, co moze byt kludne 10 minut na niektorych krizovatkach (ehem Harmincova/Lamacska cesta ehem ehem).


no, mas aj legalnu moznost: zosadnut z bicykla, prejst na chodnik a ako chodec prejst na druhu stranu krizovatky
09.08.2017 - 12:54:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up