Jezus to vieš, my enduristi vláčime veľa vecí navyše, napr. chrániče, väčšie prilby, celé batohy prkotín ešte aj s extra polstrovaním (keby si nebodaj padol na chrbát), náhradné duše, bombičky a kopec iných vecí. A tá pumpa mi vlezie do batohu tak, že ani neviem, že ju tam mám. Je fakt ľahučká a malá. Aj keď na obr.pripomína full size pumpu (má len 30cm).
A hej, tie bezdušáky poznám.. odkedy jazdím bezdušáky tak pumpa je druhá najpotrebnejšia vec pri bajku. Lebo sfučievajú, alebo keď poriadne oprieš v zákrute tak podfúkne, nebodaj skočís krásne na hranu nejakého ostrého kameňa a prihneš ráfik a zrazu už tak netesní.. a podobne.. so sadou na bezduše by sa mali už predávať aj rovno pumpy :)

large sorry, som si nevšimol, že sú to "iba" MT8 :) a tie zmesy... pripájam tabuľku Addixu.. je ešte mäkšia zmes UltraSoft, ale to len na predné, takže je to mäkké, vraj mäkšie ako TrailStar verzia čo bývala, ale zas vraj vydrží dlhšie.. tak idem testovať...

Prílohy:

schwalbe-addix-gommes-modele.jpg
schwalbe-addix-gommes-modele.jpg 150.66 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Dublinboy dňa 09.08.2017 - 15:36:03, celkovo upravené 1 krát.

09.08.2017 - 15:30:56
01
inak k tym Maguram este taku odveci info (ak si dobre pamatam) - povodne vsetko vyrabali doma v Nemecku, teraz je cast vyroby presnunta do Azie okrem MT7 a MT8, tie su stale vyrobene v DE..a hlavny dovod ze to nestihali dodavat do Azie kde sa vyrabaju biky..udajne :D aky to ma vplyv na kvalitu netusim, ale zda sa, ze zaruku maju super :)
09.08.2017 - 15:31:59
00
Jezus defekty sa síce obmezdia, ale dvaja kamoši tam na tých skalách dorezali plášte. Našťastie nie nejaké veľké rezance, tak to šlo pomocou knôtov opraviť. Malé defekty od tŕňov a seknuté duše pri jazdeckej chybe to ale skoro 100% eliminuje. Ja som v podstate tiež obe duše presekol, lebo som bol zvyknutý jazdiť trochu nižšie tlaky a až tak sa s tým nepárať. Osobne mi to za tú trošku námahy navyše určite stojí, ale to si už musí zvážiť každý podľa seba. Keby som mal 2 defekty ročne, tak to nerieším a vozím duše.
09.08.2017 - 15:35:16
01
Dublin: To je fakt. Vy toho musite vlacit tolko, ze sa tam ta pumpa strati. :) Ja ked idem v poslednej dobe na bajk, tak jedna flasa voda a na pozicii druhej prazdna flasa ako toolbox (pumpa, dusa, naradie, lepenie, montpaky, peniaze). :)
09.08.2017 - 15:35:18
02
Hentaké naľahko jazdenie si užívam na cesťáku. Má to niečo do seba, čo už keď nemám na biku miesto ani na jednu fľašu. A keď už ruksak beriem, tak moc neriešim a nahádžem tam všetko čo sa mi môže zísť vrátane pumpy na tlmič alebo pílky na padnuté konáre :)

Dublinboy mäkkšie a dlhšie vydrží? To mi nejak nejde dokopy :lol:
09.08.2017 - 15:37:32
00
Hej, mäkšie a dlhšie vydrží, tiež som si myslel keď som to čítal, že asi sa autor článku pomýlil. Ale keď som to videl asi vo všetkých promo článkoch, tak neviem... vraj zainvestovali nejaké melóny do nejakého super stroja v ázijskej fabrike, čo im zmiešava zmesi a tak vraj tieto nové zmesi sú iné.. veď uvidíme... dáme report zo Saalbachu :)
09.08.2017 - 15:41:45
01
Dublinboy napísal:
Saalbach ready.

Som veľmi zvedavý na tie Addix zmesi (Magic Mary 2.35 Soft) a tiež na tú Lezyne pumpu.


A nebola by ti tá pumpa lepšia vo verzii HV?
Podľa stránky výrobcu HP je high pressure, čiže skôr pre cesťáky. HV - high volume pre MTB.
Ale inak vyzerá veľmi zaujímvo :)
09.08.2017 - 15:58:50
00
Dzejkob511 hej, zišla... ale nebola skladom :)
09.08.2017 - 16:01:42
00
kvakob napísal:
silva ich hned kupi,uz sa pytala na 5-ky ;)

nie mt5 su 4 piesty, takze mt8 nekupujem
a medzi casom som zistila ze treba dokupit jednoprstovu paku pre mna na MT5 , takze by sa to predrazilo

potom je jedine nejaka kombinacia trail kde mas vzadu 2 piest, vpredu 4 piest ta totiz ma tie jednoprstove packy hned v zaklade
no zatial neviem
kvakob mi nechce predat guidy, co s nim :lol:
09.08.2017 - 16:13:07
00
Niekto v bazari predava Avid Code 2011+ ten vyssi model, tie nechces ? Potom uz brzdy riesit nebudes :)
09.08.2017 - 16:43:41
00
nie
09.08.2017 - 16:47:25
00
kto by kupoval 6 rokov starý model :)
09.08.2017 - 16:54:20
00
imro1: no asi ten, kto chce brzdit a neriesit problemy s brzdami :) .. vsak je to vas problem, ked potrebujete mat za kazdu cenu najnovsi model. Ale potom nevyplakavajte na forach,ze toto a hento. Ked vam nie je dost dobra brzda, ktoru jazdi vela profi DH jazdcov, tak co uz :) Nakupte si dalsie srajdy a rieste dalsich 100 novych problemov :D Apropo, ten model sa predaval do roku 2016, nez dosiel novy SRAM Level ;)
09.08.2017 - 16:58:23
00
overeny kandidat je-zee, hladam nieco trosku lahsie, ale asi sa na to vykaslem
09.08.2017 - 17:01:39
00
lto napísal:
imro1: no asi ten, kto chce brzdit a neriesit problemy s brzdami :) .. vsak je to vas problem, ked potrebujete mat za kazdu cenu najnovsi model. Ale potom nevyplakavajte na forach,ze toto a hento. Ked vam nie je dost dobra brzda, ktoru jazdi vela profi DH jazdcov, tak co uz :) Nakupte si dalsie srajdy a rieste dalsich 100 novych problemov :D Apropo, ten model sa predaval do roku 2016, nez dosiel novy SRAM Level ;)

netvrdím, že nemôžu byť dobré, ale snáď sa už dá kúpiť aj niečo, na čo v prípade problémov zoženieš aj náhradné diely, všetko sa môže raz pokaziť...a neviem ako to majú s kompatibilitou platničiek, keby si ich raz nezohnal, zas kupovať 10 párov do zásoby...a mimochodom, ja najnovší model mať nemusím :) , mám staré slx a aj radenie 2x10, takže nepatrím do tej skupiny :)
09.08.2017 - 17:09:23
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up