Prave riesim tuto dilemu. Pojdem 90 km bike trat na IM 70.3 s galuskami. Podpora na trati nebude, takze uvazujem nad preventivnim tmelom. Predosla galuska mi vydrzala takmer 5000 km bez defektu a pouzitia preventivneho tmelu, ale jeden nikdy nevie.V pripade defektu mozem pouzit tmel Tufo extreme ale uz nikdy nafakam galusku na 10 atm aspon s tou pumpou co mam. Mam len obavu, ze potom dopadnem ako Janiiik a tmel mi zaschne v galuske co sa prejavi "hadzavostou" kolesa. Pouziavam Tufo Hi-Composite Carbon 25 mm
07.08.2017 - 14:58:55
00
načo 10 atm? úplne stačí aj 6 na v pohode dojazd. ja vozím na preteky toto https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/vittoria-pit-stop-road-racing-75-ml.html
spolieham sa na to že ak bude malá diera, do pol minúty môžem byť späť v sedle... našťastie som to ešte netestoval v praxi... teraz piatok som mal defekt a plnil som to klasickou CO2 a tá mi dala aj 8 atm.

    07.08.2017 - 15:05:56
    00
    Bikejoring Ten Vittoria Pitstop funguje na butylove duse?
    07.08.2017 - 15:27:51
    00
    mal by, ale ako píšem, sám to ešte nemám otestované... mám dva doma, asi spravím nejaký pokus, keď budem mať zodranú galdu tak spravím sám dieru
    07.08.2017 - 16:40:26
    00
    hmmm to vyzeram celkom jednoducho, vittoria vravi ze to funguje aj na butyl.
    https://www.youtube.com/watch?v=4GoA9v6ZR0c
    07.08.2017 - 17:06:14
    00
    Hosť napísal:
    načo 10 atm? úplne stačí aj 6 na v pohode dojazd. ja vozím na preteky toto https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/vittoria-pit-stop-road-racing-75-ml.html
    spolieham sa na to že ak bude malá diera, do pol minúty môžem byť späť v sedle... našťastie som to ešte netestoval v praxi... teraz piatok som mal defekt a plnil som to klasickou CO2 a tá mi dala aj 8 atm.

    Bikejoring noze daj typ na nejaku CO2 pumpu co nafuka galusku aspon na 8atm. Asi to bude rychlejsie fukanie v pripade potreby ako s klasickou Blackburn AirStik SL co mam.

      10.08.2017 - 15:18:01
      00
      V tomto pripade si myslim ze by pomohli jedine vacsie bombicky.
      10.08.2017 - 15:23:39
      00
      mne nafúkala minule na 8 tá obyčajná malá, ale to máš tak, ak budeš mať väčšiu dieru a chvíľu z nej bude striekať tmel až sa zalepí, tak dosť tlaku sa stratí... keď kupovať nejakú CO2 pumpu, tak takú ktorá má ventil, lebo sú také jednoduché že rovno celý obsah CO2 vypustí do galdy... pred týždňom som postupoval tak že nalial mlieko, trochu prifúkol a potom dotlačil zvyšok obsahu bombičky..
      10.08.2017 - 15:47:59
      00
      lakko nebud dosraty...nalej si tam extreme a hotovo..co poznam,robia to viaceri pred pretekmi na ake ides ty
      vyschnuty tmel a hsdzanie kolesa...dobry hoax shit....tmel ked zaschne sa casom rozdrobi na prach...preventivne dolievat pocas sezony 2-3x=aj tak ta galda 1 sezonu nevydrzi
      11.08.2017 - 08:48:28
      00
      ty mas dost ze prach:) rozrez si niekedy gumu
      11.08.2017 - 09:06:18
      01
      Asi tak, Extreme je už len v tej nádobke poriadny grc, zaschne to a spraví ježka. Extreme naozaj len pri defekte.

      Ale preventívne som vozil na galuskách aj bezdušiach Stan NoTubes a žiaden problém, ten mám odksúšaný z MTB, že to aj funguje. 20ml určite neublíži a máš trochu väčšiu istotu, že dorazíš.
      11.08.2017 - 09:19:51
      00
      canopus napísal:
      lakko nebud dosraty...nalej si tam extreme a hotovo..co poznam,robia to viaceri pred pretekmi na ake ides ty
      vyschnuty tmel a hsdzanie kolesa...dobry hoax shit....tmel ked zaschne sa casom rozdrobi na prach...preventivne dolievat pocas sezony 2-3x=aj tak ta galda 1 sezonu nevydrzi

      canopus myslim na vsetko, nechcem po 9 mesiacoch pripravy skoncit pretek len koli blbemu defektu. Aj to klasicke lepenie Tufo Extreme tmelom pocas preteku nie je to iste ako ked si to v klude zalepis doma. Pravdou je ze na vysledok nejdem, predsavzatie je zvladnut a v zdravi dorazit do ciela. Vraj najkrajsie na IM preteku je poslednych 100 m t.j. dobeh do ciela po cervenom koberci v niekolkotisicovom dave divakov.
      11.08.2017 - 10:43:31
      00
      lakko asi by som fakt skusil ten tmel co sa dava do bezdusakov. Radsej ako tufo extreme. Predpokladam, ze nejaky tmel co pouzivas pri MTB asi doma mas.
      11.08.2017 - 11:03:01
      00
      Mam doma No Tubes Race co pouzivam na MTB a u neho je uvedene ze sa moze pouzit aj do galusiek. Problem je jeho aplikacia do plasta/galusky. Cez klasicku striekacku je to problem lebo jeho velke castice ju napchavaju.
      11.08.2017 - 13:48:04
      00
      Dnes som teda akurát nalepil nove galusky.
      https://www.vittoria.com/tire/corsa/. 25 mm.
      Kupované tu na fore. Tmel teda zatial preventívne nedam, skusim objednat ten pit stop. Predtým som mal Tufo elite ride 23 mm s naliatym tmelom, tak uvidím ci pocitim rozdiel.
      Bombicku nosim so sebou, asi pribalim zatial aj ten maly tufo tmel do vrecka.
      12.08.2017 - 17:23:48
      00
      keyboard_arrow_up