Ked vojdes do protismeru a mas aspon zakladnu schopnost triezveho uvazovania, tak pokracujes dalej v jazde v prostismere, alebo okamzite zastanes a zacuvas, alebo prejdes stredovym pasom do svojho smeru? :)

Mas pocit, ze ta vodicka bola schopna toho triezveho uvazovania? Ona zacala cuvat len preto, ze ju vodic auta z ktoreho je to snimane zablokoval a neobisiel ju. Keby ju obisiel, tak ona pokracuje v jazde dalej. Takze toto rozhodne nie je len stres, ale tupota. :) To, ze pri cuvani kompletne musela orajbat disky na pravej strane a potom teda aj slusne nacat celu pravu stranu pri tom trafeni piliera je uz len ceresnicka. Ale vrchol bol aj tak az ten zaver, ked zo stredoveho pasu opät nacuvala do protismeru namiesto toho, aby dala jednotku a vratila sa do svojho smeru.
11.08.2017 - 15:19:24
00
scarinko napísal:
Niekto info ohladom zrazeneho cyklistu dnes rano pri apole, krizovatka kosicka. Priatelka bola ucastnicka nehody spolu s dalsim autom a bikerom. Ziletkar udajne. Isiel na cervenu cez prechod. Jej auto ho len suchlo co este ustal ale dalsie auto ho uz dalo dole. Vraj zlomena noha. Boli aj zeleni. Samozrejme vina cyklistu. Takze este stale je to fasa chodit na cervenu?


ono pravdepodobne by bol vinnikom aj keby isiel na zelenu, kedze po priechode pre chodcov ma ist rychlostou chodca nie rychlostou cyklistu
11.08.2017 - 15:23:23
00
A najma po svojich, a nie na bicykli.
11.08.2017 - 15:27:40
04
Hosť napísal:
po priechode pre chodcov ma ist rychlostou chodca nie rychlostou cyklistu

A co taki bezci? Maju podla teba na prechode spomalit do chodze?
11.08.2017 - 15:37:11
00
CraObs napísal:
tak to si v čechách bol asi len prstom na mape alebo na výlete vlakom.. 7 rokov som v čechách žil a teda je to o dosť väčšia katastrofa ako u nás

Hej. Na výlete. Na 5 rokov. A stále trvá. ;)
A stále lepší ťukanec alebo odrenina, ako smrteľná nehoda alebo vážny úraz. To máš tak. U nás nevidíš ťukance a odreniny tak často, lebo tí, čo by si spôsobili ťukanec alebo odreninu to auto úplne odpália a možno s ním aj seba. Naviac ťukance a odreniny sú bežné absolútne všade vo väčších mestách aj v IT, aj v UK, aj vo Švajci.
11.08.2017 - 22:19:59
00
vtipne, ako tu tolki zdzubavate miso2012. Chcel by som vediet, kolki z vas vedome jazdia iba a len podla predpisov vs kolki z vas vedome porusuju predpisy, resp. idu tak ze si nie su isty zakonom, tusia ze to nemusi byt podla pravidiel a itak to spravia... Napriklad (nie, nemam vodicak) taka jazda na oranzovu - je to priestupok, nie? Pokial je sofer schopny bezpecne zastavit, tak je povinny zastavit na oranzovu?... Kolki z vas este pridaju, ze vsak len teraz naskocila. Alebo na prechode pre chodcov - ked naskoci cervena pol kroku pred tym nez nan stupite, kolki z vas rychlo prebehnu vs zastavia? Ak Vam krivdim, tak sa hlboko ospravedlnujem, ale inak... Niekto len vpodstate povie, ze myslite ludia sami za seba, nespoliehajte sa na vyhlasky, zakony, a ine sprostosti a tak Vam stupi na otlak a vyvedie Vas z komfortnej zony ze je to az neskutocne...
btw, ze naco su znacky, semafory a podobne v mestach si skuste zadat do gogolu "experiment remove all traffic symbols". Oproti tomu, ked si predstavim nejake Slovenske mestecko, dedinku, kde na 5m clovek stretne 10 dopravnych znaciek a 25 reklam.... alebo davanie dopravnych znaciek na taketo cesty: https://goo.gl/maps/ZtuavbWUy7E2 ....
12.08.2017 - 13:02:30
00
scarinko napísal:
Niekto info ohladom zrazeneho cyklistu dnes rano pri apole, krizovatka kosicka. Priatelka bola ucastnicka nehody spolu s dalsim autom a bikerom. Ziletkar udajne. Isiel na cervenu cez prechod. Jej auto ho len suchlo co este ustal ale dalsie auto ho uz dalo dole. Vraj zlomena noha. Boli aj zeleni. Samozrejme vina cyklistu. Takze este stale je to fasa chodit na cervenu?

1. Išiel na červenú.
2. Išiel cez priechod pre chodcov.
2 chyby v jednom. HeadandShoulders.
Ja na červenú nejdem, ak krizujem nejaký smer.
BTW. Nechce sa mi veriť, že pure žiletkar bude jazdiť cez priechod. To musel byť nejaký mantak.
12.08.2017 - 14:24:41
00
Hosť napísal:
Hm čím viac porušuješ zákon o doprave tak si lepší vodič?


Očividne nechápeš, o čom hovorím. Nie, to som nikdy nepovedal. Dobrý vodič sa nedrží predpisov v tých prípadoch, kedy je to vhodné, kedy nikoho neohrozuje a kedy je optimálnejšie alebo bezpečnejšie nechodiť podľa predpisov. Napríklad pri predbiehaní. Keď predbieham človeka, ktorý je očividne nebezpečný pre dopravu za ním a ide 85km/h, tak je bezpečnejšie pridať na plyn a v 90 ho predbehnúť rýchlosťou 130 a v bezpečnej vzdialenosti od neho spomaliť. Vodič, čo sa drží predpisov by ho predbehol 90 a strávil o nejakých tých 10s v ľavom pruhu viac, čím by zvyšoval riziko, že nebezpečný vodič ho vytlačí z cesty alebo sa z protismeru vyrúti iné vozidlo, ktoré nemusí dodržovať maximálnu povolenú rýchlosť(že, motorkári?) a nastane kolízna situácia. Takéto situácie sú bežné na ceste. Stretávam ich takmer každý deň.
Hosť napísal:
ono pravdepodobne by bol vinnikom aj keby isiel na zelenu, kedze po priechode pre chodcov ma ist rychlostou chodca nie rychlostou cyklistu

Zákon o cestnej premávke $53:
(4) Pred vstupom na vozovku sa chodec musí presvedčiť, či tak môže urobiť bez nebezpečenstva, a len čo vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať. To platí na priechode pre chodcov i mimo neho. Chodec nesmie prekonávať zábradlie ani iné zábrany.

Z toho plynie, že chodec sa má na vozovke zdržiavať čo najkratší čas, prejsť prechod urýchlene a najrýchlejšie, ako je to možné. Chodec môže ísť aj rýchlosťou auta, pokiaľ to dokáže.
12.08.2017 - 15:24:45
00
Keď to zoberieme matematický: 90 km/h je 25 m/s...myslím, že tých 25 m je dosť na "obehnutie" človeka, je to presne 1 sekunda...neviem, čo by som robil zvyšných 9 sekúnd v ľavom pruhu
12.08.2017 - 15:45:42
00
čo konkrétne znamená:
ktorý je očividne nebezpečný pre dopravu za ním a ide 85km/h
(teda okrem toho, že ide 85 :lol: )

mimochodom 130 na 90 mimo obce je okolo 130 ale EVRI :o
12.08.2017 - 16:11:03
01
dotm napísal:
Keď to zoberieme matematický: 90 km/h je 25 m/s...myslím, že tých 25 m je dosť na "obehnutie" človeka, je to presne 1 sekunda...neviem, čo by som robil zvyšných 9 sekúnd v ľavom pruhu

Do rovnice si zabudol zapocitat ze ten koho predbiehas nestoji ale ide 85kmh tj 23,6m/s.
Preto pisal tych 10s navyse. Nie ze by som s jeho nazormi suhlasil len vysvetlujem ten vypocet.
12.08.2017 - 16:23:40
00
dnes rano dalsi majster sveta na dodaaavke v obci...



https://ulozto.sk/!LBUfOGaawQW1/deeges-mp4
12.08.2017 - 16:29:22
00
miso2012 máš v tom očividne hokej.
12.08.2017 - 16:36:06
00
outsiiider Co je na tom? To je uplne bezne ked ide oproti cyklista a este aj cez plnu ciaru :) (ja tak nejazdim, len to pravidelne zazivam a uz take ani neriesim....)
12.08.2017 - 16:39:47
00
Nie, nemám. Len tu veľa ľudí nedokáže pochopiť základnú logiku bezpečnej a efektívnej jazdy. Nečudo, že potom všetci nadávajú na cyklistov, keď tu vidím také ohlasy, aké tu sú. Treba sa pozrieť najprv na seba a ako ja jazdím a potom požadovať od iných ohľaduplnosť. V tom Taliansku, napríklad, oveľa viac ľudí bicykluje. Je to tam ďalší národný šport hneď po futbale. Nestretol som sas tam tým, že by vodiči ohrozovali cyklistov, ako tu...
12.08.2017 - 16:42:21
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up