Zdravim, otvaram stary problem so zatlacenim piestov avid elixir 5.
Pri vymene zodratych platniciek za nove som za boha nevedel piesty zatlacit, nuz otvoril som bleed skrutku, zatlacil piesty ako do masla (tip od laca).
Problem je ze packa teraz zabera tesne pred rajdami (brzdi chvalabohu), bud som vypustil vela kvapaliny alebo sa mi tam vzduch dostal.
Brzda brzdi celkom fajn, cize vzduch to mozno nie je, no neviem si predstavit ako bude brzdit ked sa platne trochu viac zoderu :)
Skrutku ktorou sa steluje vzialenost packy od radjov mam na max. Moje otazky su:
- Co s tym, servis a odvzdusnit predpokladam?
- To vzdy pri vymene platni budem musiet toto podstupovat?
- Je to problem aj u Shimano brzd alebo je to Avid specialitka?

Inak brzdy su celkom fajn, len toto ma dost vytocilo - dakujem za rady.


Upustil si vela kvapaliny, tam stačí jednu, dve kvapky - treba na to dvoch ľudí jeden stlačí páčku a drží ju a druhy len povolí červíka na strmeni a nechá kvapku kvapaliny nasiaknuť do handričky. Inak väčšina ľudí odvzudšňuje so založeným kolesom, vtedy možno nastáva tento problém.
Treba ich znova natlakovať. Inak chod páčky by sa s opotrebúvajúcimi platničkami nemal meniť, od toho je tam expanzná nádoba - teda ak je v nej správne množstvo kvapaliny.
06.05.2015 - 21:48:51
00
Pri shimane som tento problem nikdy nemal. Stale som dokazal zatlacit piesty primeranou silou a vzdy ked som brzdu "natlakoval" sla presne ako mala.
07.05.2015 - 05:58:53
00
môžem sa opýtať či táto sada http://www.spoke-store.sk/avid-bleed-kit-dot-5-1/ je aj na všetky avid brzdy vrátane avid DB3
18.05.2016 - 00:19:12
00
Áno, je to sada na všetky Avid-y, pokiaľ nevymyslia niečo nové. Použiješ ju aj na niektoré Formula brzdy.
18.05.2016 - 07:03:44
00
na aliexprese mas obdobnu sadu do 10 eur, teda pokial mozes trochu pockat.
18.05.2016 - 08:21:41
00
Kupil som tuto sadu (http://www.epicbleedsolutions.com/products/bleed-kits/avid/complete-kit/) za par EUR z UK a zatial spokojnost. Je pri nej aj navod ako odvzdusinit, cize ak clovek vie trochu po anglicky tak to da. Ja som to dal a mozem povedat ze som nesika. Brzdy brzdia ako nove.
23.05.2016 - 13:57:39
00
Svoj problém som načrtol v tejto téme servis-opravy/servis-hydraulickej-brzdy-t20928.html
Keďže sa to tu riešilo, zhrniem to. Budem rád, ak ma doplníte, opravíte alebo potvrdíte moju teóriu. Stav. Doštičky vybraté. Páčku dám do servisnej polohy (stav páčky, keď je zatlačená od gripov, malý citeľný odpor páčky).Povolím skrutku v páčke, zatlačím na piestiky, aby sa zasunuli do strmeňa. Malo by vytiecť niekoľko kvapiek kvapaliny. Poutierame. Zaskrutkujem skrutku. Vložím doštičky a vycentrujem. Niekto tento úkon robí s kolesom odmontovaným, niekto s odmontovaným strmeňom. Hotovo.
30.07.2017 - 18:01:19
00
Zdravim.
Chcem sa opytať ma možnosti miešania brzdovich kvapalin do Avid/Sram X0. Potrebujem doplniť kvapalinu DOT 5.1. Chalanisko v servise mi povedal, že tam môžem kludne doplnit aj tu co lievam do mojho auta, že farba nie je podstatna. Vraj kvapalinu robia origo iba tri či štyri fabriky a zvyšok su len priekupnici. Podstatny je len bod varu a dodržanie normy (dot 5.1). Farba je vec vizualu aby si lahšie určil potrebu eventualneho doplnenia pri nizkej hladine v nadobke. To vaj brzdy na bike, pri danom objeme nepotrebuju. Tak co vy skusenejší na to hovoríte? Za vase postrehy vopred ďakujem.
13.08.2017 - 10:57:54
00
Fungovat to bude aj ak budes miesat. Ale pri tom objeme co tam ide mozes pokojne vymenit celu.
13.08.2017 - 12:07:18
00
Tiez pouzivam brzdovu kvapalinu akoze urcenu pre auta, konkretne BOSCH DOT 5.1, robim to tak poslednych 5 rokov a ziadny problem. Problem su skorej samotne brzdy Avid Elixir R, ktore sa uz 5 rokov chystam vymenit :)
13.08.2017 - 13:27:29
00
https://www.topspeed.sk/par-zaujimavosti-o-brzdovej-kvapaline/10504
21.08.2017 - 10:19:13
00
shingi7 : mozes miesat, ale len DOT4 + DOT5.1 .. fungovat to bude. Ale osobne, po studiu vlastnosti brzdoviek a faktu, ako funguje Taper Bore system u Avidov, by som doporucil 5.1ku, nie 4ku /konkretne viz. spomenuty clanok, viskozita DOTky .. Taperbore je na to citlivy/. Samotne DOTky sa lisia v tom, co do nich primiesavaju, rozne zdvihaju bod varu a vlastnosti.
21.08.2017 - 10:28:17
00
Kupil som si nove platnicky do avidov ale piesty boli povytiahnute tak ze som nemohol zasunut koleso. Urobil som si este v predstihu odvzdusnovaciu sadu za asi 3 € ale nakoniec som ju ani nepouzil. Urobil som to tu uz spomenutym sposobom ze som vytiahol cervika na packe a srobovakom roztiahol piesty. Vysli 2-3 kvapky dal spat cervika nahodil platnicky vystredil a brzdy idu paradne. Dakujem za postup :)
22.08.2017 - 17:06:49
00
Sada za 3€

Prílohy:

IMG_9102.JPG
IMG_9102.JPG 1.07 MiB thumb_up0thumb_down

22.08.2017 - 17:08:59
00
Kde by som kúpil tie šrobky čo sú na konci hadičky...nechce sa mi kvôli tomu kupovať celý set :)
26.08.2017 - 09:31:02
00
keyboard_arrow_up