Scarinko ja som narážal na ten boost na prednej vidlici preto, lebo je to nový štandard, a čo keď budeš kupovať boost vidlicu, lebo budeš chcieť širšie plášte alebo vidla bude už iba v boost rozmere... ale tak v tvojom prípade a tvojom bajku to asi potrebovať ani nebudeš.
16.08.2017 - 14:41:50
00
Dublinboy jasne, ja som to pochopil. Zatial uvazujem o vidle jedine o RS Rebe a aj to len za dobru cenu tj bud vypredaj stary model alebi nejaka used a tie by mali mat standard 15x100 myslim.
16.08.2017 - 14:50:04
01
Viete mi niekto dat tip na lacne 28 dierove MTB kotucove naboje 100/135 QR? Pozeram, ze Shimano ma asi len 32d.
17.08.2017 - 13:19:51
00
Novatec?
17.08.2017 - 16:07:32
00
No, asi nic ine rozumne veru nebude.
17.08.2017 - 16:13:59
00
Neviem, teda vlastnú skúsenosť nemám, no tu na fóre strašne veľa bikerov na tie Novateci nadáva, no počul som aj presne opačné názory, takže neviem čo si mám o tom myslieť, ale snáď až také zlé nebudú, možno tie najlacnejšie, no tá vyššia trieda myslím že nejak zlá nebude. Osobne by som nešiel do Shimano nábojov, poznám viacerých čo mali s tými konusmi problémy, takže som skôr za priemyselné ložiská. Ale aj tak to bude asi dosť záležať na servise a ako tomu kto nakladá :)
17.08.2017 - 17:09:05
00
Je to inak :) , v skratke

Predny naboj :
- tam sice nie je co pokazit, ale predsa, moja stara 20mm kovadlina nema moc dobre riesene koncovky ,takze tade rado zateka voda a loziska koroduju. A kedze ide o velke loziska, 2 nove obycajne stoja pomaly tolko co naboj :lol:

Zadny naboj :
- stare /10 rokov dozadu/ boli relativne drziaky (relativne je preto, lebo aj tam sa casom vydreli zapadky/teda zapadky nove stoja par euro, ale je vydreny trosku aj vnutorny ring/, ale drzi to zatial), nove ked prerabali na 12mm os tak vsetko nechali tak ako bolo predtym, takze zacali praskat hlinikove orechy. Potom to zmenili na 4 zapadkovy system, ale neviem , ci sa to vyriesilo.
- vnutorne hlinikove osky u Novatecu je bieda, casto to praska, ale mozno sa to tyka len tych 12mm osiek, ostatne, klasika 9mm je asi hrubsia a hlavne lacne naboje maju vsetko ocelove
- vnutorna rohatka .. zvykne niekedy prasknut a je koniec. Vymenit sa da, ale treba nastroj a niekedy to aj tak moc nejde

Bolo vela demolacii a staznosti, ale pokial viem, vsetko alu 12mm osa. Lacne QR verzie su myslim vsetko ocelove a vydrzia viac. Aj ked ta ocelova vnutorna oska od Novatecu je tiez bieda, ale vydrzi viac ako ich hlinikova, orechy u lacnych verzii su ocelove, tiez vydrzia zrejme viac, len otazka je u tej rohatky. Ak je to stara 3x verzia, tak to by to mal byt este drziak.

Jezus: lacnejsie verzie Novatecu su Force, ale vyzera, ze to robia asi v licencii s horsimi toleranciami a potom tak aj vyzeraju tie ich rohatky. Zatial som videl 2x demolaciu Force naboja, vsetko na vyjazde, aj ked pravda, ak to ma byt pre niekoho, co ma slabe nohy a vazi tolko co ruksak, tak asi nebude mat problem. Mozno :D .. edit: ale asi nebudu 28d
17.08.2017 - 17:48:42
00
Ja mam osobnu skusenost ze konusove naboje od Shimana su lepsie ako priemyselne loziska ak ide hlavne o udrzbu. Na konusovych nabojoch mam cez 20t km a menil som 2 krat konus.Jazdene zima, leto. Na priemyselnych mam cez 3t km a uz zaznamenavam volu a nutnost to rozoberat a nastavovat. Takze tak :)
17.08.2017 - 17:56:44
00
Jezus: este som nasiel na aliexprese Quando (raz som mal taky naboj) , 28 dierovy predny+zadny za 39$ :lol: (Original Quanto de aluminio CNC 28)

Luigi : ja som zase Shimano konusy jazdil a uz nikdy to uz nechcem ani vidiet . :tmi: A na DT kolesach s priemyslami som najazdil desiatky tisic km a v pohode. Ale jeden kamos mal opacne skusenosti co sa tyka konus vs. priemysel /tak ako ty/ :lol:, tak si vyber :D


Naposledy upravil lto dňa 17.08.2017 - 18:05:59, celkovo upravené 1 krát.

17.08.2017 - 18:03:18
01
To by mohlo byt presne to, co potrebujem. Ale obavam sa, ze to bude na priemysloch, co? Ale aj tak daj link. :)
17.08.2017 - 18:05:34
00
Tak ja som už bol viacmenej rozhodnutý, že ak budem skladať kolesá, že tam dám náboje Hoppe, fakt sa mi páčia, sú farebné varianty a čítal som väčšinou len pozitívne recenzie. No odstupom času sa na to pozerám trochu inak a viac z ekonomického hľadiska a keďže som počul aj dosť chváli na Novatci od kamoša, čo ich jazdil a určite nešetril a má toho odjazdené fakt dosť a vyzná sa aj do servisu, tak by som ich nezavrhoval a zdá sa mi to byť tiež zaujímavá voľba za cca polovičnú cenu. Predsa nie som profík a zas peňazí tiež nie je až tak na rozhadzovanie, takže väčšinou hľadám čo možno najlepší kompromis medzi cenou a úžitkovou hodnotou. A tiež nepredpokladám, že by som mal 1 kolesá 10 rokov :) , možno tak 3 roky a potom by som menil celý bike. Takže asi nemá zmyseľ, (aj keď to je určite individuálna záležitosť) do toho investovať moc veľkú sumu.
17.08.2017 - 18:49:04
00
Novatec majú super pomer cena-váha-výdrž,ale ak chceš náboje-držiaky,ber DT swiss 350,cena je znesitelná,ratchet systém je asi jedno z naj riešení volnobežky
18.08.2017 - 09:33:37
02
Tak tak občas treba priplatiť imro1 tuto by nespekuloval :-)
18.08.2017 - 09:37:22
03
Hlavne pri nábojoch, ktoré sa dajú používať roky z bicykla na bicykel. Koncovky majú DT Swiss vymyslené dobre, tak to ide konvertovať na hocičo, orech tiež. Za tú cenu isto stoja. Mám dve sady kolies na DT Swiss nábojoch, staršie asi 5-6 rokov a nikdy som nemusel riešiť jediný problém.
18.08.2017 - 09:44:11
03
tak je,mám na DT swiss 350 už tretie kolesá,tie náboje sa zapletú a hotovo,žiadne problémy z nejakými západkami,prasknutými orechmi alebo z ložiskami
18.08.2017 - 09:49:35
02
keyboard_arrow_up