Zdravím, už dlhšiu dobu sa pohrávam s myšlienkou kúpiť si riadidlá cestného bicykla na môj crossový bike.
Som technicky totálne neschopná, tak sa vás chcem opýtať, čo všetko by trebalo kúpiť pri tejto "prerábke"
14.08.2017 - 15:52:13
00
Ťažká otázka... Dajme tomu barany, brzdové páky (zrejme dualy). A nastáva problém s kompatibilitou radenia s prehadzovačmi, brzdových pák s brzdami. Ak stávajúce prehadzovače a brzdy nebudú kompatibilné s chodom pák, tak prehadzovače a brzdy.

Ak máš ťažítkovú vidlu (tzv. odpruženú - na krosové dávajú zvyčajne tie najlacnejšie, ktoré sú funkčné pár mesiacov, pri troche šťastia dva roky), tak prednú vidlu.

Krosové bicykle majú zvyčajne predstavec do kopca, na cestnom to vyzerá grcne, takže ak sa nedá otočiť predstavec (je veľmi plusový uhol a po otočení by bol veľmi mínusový - do zeme), tak predstavec. Pravdepodobne budú aj krátke bowdeny a lanká, takže brzdové aj na radenie.

A keď všetky tieto problémy vyriešiš, radenie a brzdenie bude funkčné, tak nakoniec omotávku...

Uff, náročná prestavba. Pred 15 rokmi som riešil to isté, skončilo to tak, že som kúpil cestný bicykel.
16.08.2017 - 20:21:02
00
keyboard_arrow_up