Kráľovský MTB maratón

19.08.2017
2. kolo - Východ MTB Liga
MTB maratón
Granč - Petrovce (Slovensko)

Propozície, Pozvánka
Zúčastnených bikerov (211)
10adidas10AdamBaranadv4nc3rAlePeterAnonymousBajkerDomkobanocivladoBatkaMichalbigkobaBikerovicbmartinBranoMabrehybromobtbikikBUTIScanyon6.9cassclarkcobatradeCRSCsokasd611Dal_bordamaddano696Davidex10davorinoriginalDHforeverdjankodrahomir1Duriusdusan668dusdosEastmanelenaoemil8eriksabolewkafarkasovaFABULAFABULOVAFarky-KEFedák Dušanfedo.ganajFehanfeltoflowcorefmerta320ForzaRacingfrantisekkorlGlevogoriGringo86grupetoguroharvy8hogermajsterhudakphulejIgivladJán Kováčjan.kocis347jan.niedobaJanka18jano280176janvirostkoJardo79jaro.dubjeljaro180jarobeerjaroslav_hjimminoJKoJoeDXBjopaJozefJozefM81Jozefmiklatekjuraj100skk1200sKajaHartlkalikanibalkbelopotocanovakiwipopkoiv1001Kristinakurt.magsamenlegilg57lucia.simovaLukasLickolukaspodrackymacakasmackyMajkyFMarauderMarek-MTBmarek3xmarexomarian.hurajtmarianduzbabamarianelementMarko1111marmizmaro2martin.dzadonmartinko76mastoMatej83mato687matostarMatumatus316matusgladicMeakyMecoTrancemgimimichal9mike123miko53mikulmilsumipetmirocigymiropalickamiskokovacikmisotkacmlemmmartinMP18mpodobonskymullermmuropopradN1NOnanippneronoborpa3kscurkapalo-demapatrik_spaulus01pepeglpepepopeter.hodak15Peter6Peter89PeterKEPeterSykorapeto1petocervikpilaparnicaPjadoPstroso1PukyR.A.W.E.R.2.0ralive5Ramonbikerastislav.balockoRenulkagricardo-manrikitsriso2112robertttRoboop76roman.geregromanfendekRULErupertalseamastercontrolschejtasimon97Siska1974skatechatslavokoverSlavoPsmelkovaSpisostanandrascikStef666Stefan999Stevik221sunshinessutamchalavSvit33tatiskiitheodortimotejTomas84ustomasjTomi81tommeetureksvktybykevavcovladikavladimir.hrivnakvladolavrabec1YANKEEyou_rekzahirkoZajo23Zajo3ZanelliZarazdeno063zfilo1zpadZuzulla
Tentoraz z týchto pretekov nerobím report, napíšem niečo teda aspoň sem. KM sa za posledné roky posunul dopredu hlavne vďaka zmene trate, výmene úsekov po lúke za krásne single, koreňové výšľapy a zjazdy. Prejazdy cez les boli nielen ťažké, ale aj zábavné. Dnes to bolo však o niečom inom. V prvom výjazde do kopca smerom na Branisko boli samé uvoľnené kamene, mal som iba nervy na to, že to vôbec musím šľapať, ale koniec kopca nebol vykúpením. Zjazd nebol o nič lepší. A to už nehovorím ani o tom zo Sľubice. Nebol technicky náročný. Bol nebezpečný. Ani dve smrtky na značení by nepomohli, pretože bol strmý, obsahoval uvoľnené kamene a pre väčšinu bol absolútne neprejazdný. Čakal som, že aspoň single budú upravené, no napadané šišky a plno vytrhaných kameňov svedčia o tom, že organizátor veľmi nedbal o bezpečnosť pretekárov.
Keby som nemal mapu stiahnutú v Polare, tak sa aj niekoľkokrát stratím (tak, ako veľa pretekárov, niektorí tak prišli o bedňu), pretože dať šípku vpravo až za zákrutu, keď pretekári idú 25km/h je celkom odveci. K taške na štarte, moderátorovi, cenám pre prvých v kategórii a tombole sa radšej vyjadrovať nebudem, lebo by mi okamžite stúpol tep, ja by som sa spotil a dnes večer sa mi už nechce sprchovať. Veď pred pár rokmi dostávali prví niekoľkí na dlhej trati dokonca dres alebo bundu KM zadarmo a minulý rok dostal každý, kto došiel do cieľa pekné blatníčky! Verím, že o rok sa už dá všetko doporiadku a KM bude prosperovať a nie upadať.
19.08.2017 - 21:56:56
01
Čo človek to názor napíšem ten môj.:
Trať oproti minulému roku úplne v pohode zlepšenie o 100%. Náročná, ale solídne zjazdná čo sa o minuloročnej určite nedalo povedať( zaradenie enduro úsekov minulý rok - pár ľudí prešlo zvyšok tlači hore kopcom aj dole kopcom - z môjho pohľadu to bolo o ničom, ja som sa hlásil na maratón nie na enduro keby som túžil po endure tak sa prihlásim na nedeľu.)
Kamenné úseky - v Levoči ich bolo tiež dosť a nemyslím žeby sa niekto nejak vážne sťažoval.
Značenie z môjho pohľadu dostatočné tie šipky sa dali nájsť bez ťažkostí.
Ten zjazd so Sľubice bol náročný ale dalo sa zažil som aj riskantnejšie úseky. Kto si neveril mohol ten kus tlačiť.
Napr. v Levoči záver dole zjazdovkou bol tiež nebezpečný a z môjho pohľadu zbytočný ale bol a každý ho nejak zvládol niekto zišiel niekto tlačil.
Ostatné single úplne super nedá sa im nič vytknúť. Upratané boli dostatočne ak by boli upravené ešte viac tak by stačil aj trekový bajk načo MTB Full.
Tombola - ja a asi aj väčšina chodíme na maratóny hlavne stráviť deň na biku a tombola a taška s vecami je len príjemný bonus. V Bachledke nebola vôbec a všetci to prežili. A dnes som si to na biku fakt užil a aj čo som počul okolo tak bola spokojnosť.
Na bedni som nebol tak k cenám sa neviem vyjadriť.
Teda ak sa snažím o objektívne porovnanie s maratónmi ktoré som absolvoval tento rok a bolo ich dosť tak to bol normálny maratón ako má byť s primeranou a dosť náročnou traťou.
M.
19.08.2017 - 22:47:28
09
LOL, zase tieto nazory "MTB" jazdcov, co hejtuju, ze na MTB maratone sa nachadzaju na trase kopce, kamene a sisky. :D
19.08.2017 - 23:22:03
011
sisky su smrt
http://www.bike-forum.cz/forum/vletl-jsem-mezi-sisky
19.08.2017 - 23:25:25
00
Jezus napísal:
LOL, zase tieto nazory "MTB" jazdcov, co hejtuju, ze na MTB maratone sa nachadzaju na trase kopce, kamene a sisky. :D

Jezus si dost vedla. Ten "MTB jazdec", z ktoreho sa vysmievas, skoncil na bedni. Takze na bajku asi nieco dokaze.
20.08.2017 - 08:44:34
03
Sto ludi, sto chuti. Niekomu su po chuti zvaznice a rozbite asvaltky kde si to moze naplno pustit, iny ma zase rad singlace a narocne useky kde si moze preverit svoju techniku. Kralovsky bol dlhu dobu maraton skor o tom druhom, teraz su to prevazne siroke zvaznice...ci je to zmena k dobremu alebo zlemu? No tazko povedat, ale kedze je vacsina pretekov prave "dialnicneho" typu, tak je ta zmena z mojho pohladu skor na skodu. Napriek tomu, je to krasny kraj a preto treba drzat palce organizatorom aby v tom dalej pokracovali a vylepsovali kvalitu podujatia
20.08.2017 - 09:16:43
03
AlePeter napísal:
Jezus si dost vedla. Ten "MTB jazdec", z ktoreho sa vysmievas, skoncil na bedni. Takze na bajku asi nieco dokaze.

To, ze ma niekto vykonnost este neznamena, ze jeho nazor musi byt objektivny a spravny. Ak niekto ocakava, ze sa budu z trate zametat sisky a odstranovat kamene a ze sa vynechaju vsetky strme pasaze, tak by mal zvazit ucast na cestnych pretekoch namiesto MTB. Tam tu vykonnost zuzitkuje viac. Akurat je otazka, ci potom nebude kritizovat organizatorov za to, ze neopravili vytlky... Ja rad robim opoziciu takymto nazorom uz len z principu.
20.08.2017 - 09:49:38
011
JezusOpat si vedla. Aby si sa postavil na bednu, tak urcite ti nestaci len vykonnost ale v kazdom pripade aj technika a zrucnost. Minimalne na MTB preteku. Pokial nie su na ceste. Myslim, ze tam bolo vela zdatnych bajkerov co sa tyka vykonnosti. Ale technikou, zrucnostou s hadam aj odvahou nanho nestacili.


Naposledy upravil AlePeter dňa 20.08.2017 - 10:08:18, celkovo upravené 1 krát.

20.08.2017 - 09:57:28
00
Ja by som mal drobnú pripomienku k značenie.Možno by bolo dobré vjazdy do lesa na singeltracky označiť žltou tabuľkou s čiernými šípkami,aby to bilo viac do očí,resp. možné nesprávne odbočenia jednoznačne označiť. Mne sa tiež podarilo prehliadnúť jeden vjazd, lebo som sa veľmi zahľadel na predné koleso :emo: ,resp na šotolinu do kopca kde som stratil asi 7min. Nevadí. Bola slušná makačka a trochu komornejšia atmosféra v cieli, kde nebola hlava na hlave, mi vyhovovala.Nedá sa štartovať skôr?
20.08.2017 - 10:00:29
03
A aby bolo jasne, ja tie šišky neobhajujem. Mne neprekazaju. Moja reakcia bola na tvoju ironicku poznamku o "MTB jazdcoch". No a tato ti prave nevysla.
20.08.2017 - 10:21:25
00
AlePeter: Podla ma si vedla Ty kedze si nepochopil o com pisem. :) Ale tretikrat to vysvetlovat nebudem a slubujem, ze uz Tvojho hrdinu nebudem kritizovat. :D
20.08.2017 - 10:24:38
00
Jezus: Skoda. Tvoja tretia verzia mohla byt objasnujuca - konecne.
Dolezite vsak je, ze ty si pochopil. Mas pravdu.
Apropo, nie je to moj hrdina. V podstate ho osobe nepoznam, len viem, ze skoncil na bedni. No ale ked dojdu argumenty, treba napisat nejaku infantilnu sprostost, vsakze.
20.08.2017 - 10:46:49
00
Neviem preco mas potrebu niekoho obhajovat, ale uz sa to zvrhava na OT, takze nema zmysel to rozvijat.
20.08.2017 - 10:49:21
01
alex8 napísal:
Kralovsky bol dlhu dobu maraton skor o tom druhom, teraz su to prevazne siroke zvaznice...ci je to zmena k dobremu alebo zlemu? No tazko povedat, ale kedze je vacsina pretekov prave "dialnicneho" typu, tak je ta zmena z mojho pohladu skor na skodu. Napriek tomu, je to krasny kraj a preto treba drzat palce organizatorom aby v tom dalej pokracovali a vylepsovali kvalitu podujatia

mas na mysli 50ku trasu? tento rocnik som nebol, ale ked si to porovnam na mape napr. s tratou 2015 alebo 2014, tak tie zmeny nie su az take vyrazne. konkretne: vynechane prudke (pre 99% ludi neslapatelne) stupanie po zltej na Rudnik + nasledny Enduro singletrack, ine stupanie na Slubicu a to je vsetko. ten kritizovany strmy zjazd po kamenoch zo Slubice bol taky isty aj predtym, ale zjavne sa to medzicasom este viac rozbilo. ked bola pred rokom 50kova trat uplne inak vymyslena, tak sa tu zase nadavalo, ze stara bola lepsia :) presne ako pises...tazko vyhoviet vsetkym.
20.08.2017 - 11:03:11
00
Jezus napísal:
Neviem preco mas potrebu niekoho obhajovat, ale uz sa to zvrhava na OT, takze nema zmysel to rozvijat.

OT bol uz tvoj prvy prispevok, nechapem preco mas z kresla obyvacky potrebu arogantne a posmesne hejtovat cudziu realnu skusenost a nazor ...
20.08.2017 - 11:26:31
06
keyboard_arrow_up