kúpiť bajk vs poskladať ho po komponentoch ? Už nieakú dobu kukám po bajkoch a padol mi do oka Specialized Rockhopper Comp 2017, čítal som v niektorom forku ohľadom jeho vidlice XCM že nieje dobrá..
už keď som ho chcel objednať začal som premýšľať koľko by som dal za podobný bajk kebyže si ho poskladám... poprípade dá sa za tú sumu toho bajku postaviť lepši ?
nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti..
za každu odpoveď budem rád :)
18.08.2017 - 19:53:49
00
no lacnejšie to neposkladáš, jedine, že by si kupoval bazárové veci, to by si zložil asi niečo lepšie v podobnej cene, no pokiaľ by si chcel kupovať čisto nové komponenty, tak by sa ti to asi neoplatilo, iba ak by si zohnal z nejakých dobrých výpredajov, alebo za veľkoobchodné ceny :)
18.08.2017 - 19:59:05
00
Aby si nepochodil tak, že po nejakej dobe budes chciet menit komponenty- lepsie vidlica, lepsie brzdy a pod. Cena sa moze potom vysplhat na cenu poskladaneho biku. Ja som si Primala poskladal z jednotlivych dielov a som spokojny. Specialized co som mal predtym som kupoval za 350 s vidlou XCM a po roku som kupoval vidlu, kolesa a brzdy. To ma stalo navyse 500 ecok.
18.08.2017 - 20:14:39
00
Tak záleží na rozpočte, koľko a kde chce jazdiť. Pokiaľ by som mal nízky rozpočet, tak by som sa radšej poobzeral v bazáre a kúpil nejaký 2 ročnýá jazdený bajk, ktorý by mal byť ešte v dobrom stave, ale samozrejme to aj nemusí platiť :) treba vidieť, ale uprednostnil by som to pred kúpov nejakého základného modelu a zvlášť Specialized ako všetci vieme sú dosť predražené bajky :)
18.08.2017 - 20:22:34
00
ak si vies na trhu najst bike ktory je vyskladany viac menej tak ako by si si predstavoval tak cely. ak sa k tvojim potrebam a predstavam nic nepriblizuje tak skladaj. ak zozenies ram za normalne peniaze. ale - kupim a vymenim neskor vidlu, potom brzdy, nakoniec prevody, kolesa su tiez tazke tie vymenim tiez - nema moc zmysel. a co som pozeral vacsina bikov je vyskladana tak ze min. jeden komponent vymeni kazdy.
18.08.2017 - 22:46:28
00
Môžem sa spýtať aký rám odporúčate ak sa mi predošlí zlomil??? Mám vidlu Rockshox domain RC a nerád by som ju len tak predal...
19.08.2017 - 22:21:10
00
keyboard_arrow_up