Ano oznamenie prijali...a tam sa to skoncilo a v malom meste je to ine tu si malokto trufne podat na nejaku onspekciu podnet lebo kazdy kazdeho pozna a vzdy sa to ututle.jedine ze.by ma fakt nejaky magor sejmul autom a mal by som nejake nasledky a riesil to pravnou cestou ale takymi videami nic nezmozem su to len priestupky a nejde o to buzerovat vodicov len nejako poukazat aby sa troska uvedomili tych par kaskaderov lebo vacsina soferov je v pohode.pekny den a vela stastnych km.
19.08.2017 - 12:35:44
00
Podnet podas aj anonymne, aj cez net, riesia vsetko co k nim pride.

Urcite to neskoncilo len pri prijati oznamenia, minimalne vypoculi aj druhu stranu. A pokial to bolo slovo proti slovu, tak to ulozili. Co ine s tym? Mas mimochodom moznost nahliadat do spisu a navrhovat dokazy.

Ps: Byt predvolany na vysluch ako podozrivy je casto vacsi "trest" ako par eurova pokuta, ktoru nakoniec dostane. Urcite to ma vacsi efekt, ako video tu na fore, o ktorom sa nikdy nedozvie.
19.08.2017 - 16:10:53
01
Ved to. Zabity cas je dost velky trest pre kazdeho. Par eurova pokuta nic neriesi. Idealne by bolo, keby pokuty neboli, len nutene "zabijanie casu" -> vysluch + verejno-prospesne prace, z ktorych sa neda len tak vykrutit :)
19.08.2017 - 23:07:06
00
k tomu portalu - mam susedu, ktora podala za niekolko rokov 170+ oznameni. Kolko by ich ta <> dala, keby to mohla robit on-line, upoladnutim video, fotky, bez nalezitych ukonov? A PZ SR skutocne ma povinnost zaoberat sa kazdym z nich. Aj mimozemstanom v obyvacke (prist, vypytat obciansky ;-) ) aj susedom co ovplyvnuje spravanie cez mikrovlnku.

Posledne oznamenie na mna zabralo pridelenej prislusnicke cca 8 pracovnych hodin. Zaevidovat, spracovat, zastihnut ma doma, podanie vysvetlenia, spracovanie, postupenie na MP. Ak by ten portal existoval, kolko casu by uz dokopy stalo preverenie tych videi, ktore sem outsajder napostoval za poslednych par dni ? Kolki z vas by potom <>vali, ze fizli nic nerobia, lebo cumia na portal a analyzuju a preveruju kazde umrncane video ?
20.08.2017 - 00:22:02
00
Otázka by mohla znieť,čo vlastne robia tí naši pomáhači a chrániči teraz? Keďže ich máme najviac na počet obyvateľov. Vypadá to tak,že sa venujú <> .
20.08.2017 - 06:45:22
01
Hosť napísal:
ako si toto dokazal dedukovat zo znenia paragrafu mi je fakt zahadou... uz mi chybaju len sprinterske startovacie bloky pred kazdym prechodom...


A mňa by zaujímalo, ako si ty, génius, vydedukoval z celej vyhlášky, že na prechode sa má chodiť len "rýchlosťou chodca" a keď nejdeš "rýchlosťou chodca"(a čo tá rýchlosť chodca vôbec je?), tak ťa môže ktokoľvek na ňom zostreliť autom a bude to tvoja vina? Ako fakt ma zaujíma aké IQ musíš mať, aby si dokázal na takúto donebavolajúcu kravinu dojsť. :clap: :fubar:
Mimochodom, to, že máš prechod ako chodec prejsť urýchlene, sa učí v autoškole a dokonca svojho času to bola aj jedna otázka v teste, čiže by ma zaujímalo, kto ti dal vodičák...

Ale celkovo tu viacerí neviete pochopiť písané slovo, keď si tu ľudia myslia, že "porušovať pravidlá, keď je to bezpečné a potrebné pre plynulosť premávky" znamená "čím viac porušuješ, tým si lepší vodič"... To, že "zbytočne sa nezdržovať" niektorí nechápu, že je ekvivalentné "prejsť urýchlene" alebo "prejsť čo najrýchlejšie" to len dokazuje...


Naposledy upravil miso2012 dňa 20.08.2017 - 22:33:39, celkovo upravené 1 krát.

20.08.2017 - 18:26:20
01
Vysvetli nám pojem "porušovať pravidlá, keď je to bezpečné a potrebné pre plynulosť premávky"
20.08.2017 - 19:39:27
00
Si vyhľadaj v slovníku slovo po slove. Je to plnovýznamová veta s jasným významom, nechápem, čo je na tom na vysvetľovaní...

Už som tu vysvetľoval všetko veľa krát, ale tak keď niektorí nevedia pochopiť základné veci, ako že relatívna rýchlosť medzi mojim autom idúcim 90km/h a obiehaným autom idúcim 85km/h je 5km/h... Prvý stupeň základnej školy...
20.08.2017 - 22:32:38
00
:lol:
20.08.2017 - 23:51:54
00
Včera v lejaku na R1 od ZV smerom na ZH eskortovalo policajné auto dvoch bikepackerov. Utajený Passat s rozsvietenými majákmi za oknom, ktorý normálne stíha za rýchlosť, si to pomaličky pufkal za nimi a chránil ich "vlastným telom", aby ich na tej krajnici niekto nedal dole. Netuším, či ich aj pokutovali, ale v tom lejaku im tam išlo o život, predpokladám, že ich sprevádzali na najbližší výjazd. Každopádne si policajti týmto "šplhli", v tých podmienkach riskovali aj oni, išli síce po krajnici, ale zasahovali do pruhu.
21.08.2017 - 07:35:44
014
miso2012 napísal:
Mimochodom, to, že máš prechod ako chodec prejsť urýchlene, sa učí v autoškole a dokonca svojho času to bola aj jedna otázka v teste, čiže by ma zaujímalo, kto ti dal vodičák...


táto tvoja myšlienka má ale jeden zádrhel...chodcom je predsa každý jeden človek a nie každý predsa absolvoval autoškolu :)
21.08.2017 - 08:46:05
00
..neznalost zakona neospravedlnuje ;)
21.08.2017 - 09:04:16
01
je otázne ktorého, keďže ja som len tak zbežne googlil a nič také v zákone nevidím...ale možno to niekto nájde :D
21.08.2017 - 09:22:47
00
Ďalšou samozrejmosťou by mala byť snaha chodca čo najrýchlejšie opustiť vozovku. Zákon hovorí jasne, ak vstúpi na vozovku, nesmie sa tam bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať. A platí to aj pre priechody pre chodcov, i keď v praxi sa nájdu „experti“, ktorí zámerne spomalia krok a ešte sa vyzývavo pozrú na vodiča. Nie je ich síce veľa, ale aj jeden denne postačí na zvýšenie hladiny stresu.

https://autobild.cas.sk/clanok/210134/chodci-a-cyklisti-ako-sa-maju-spravat-na-ceste/
21.08.2017 - 09:32:30
00
no bezdôvodne zdržiavať ani zastavovať predsa neukladá povinnosť ho prejsť urýchlene...to je ťažko definovateľné :) ak starší človek pôjde pomaly, neznamená to, že porušuje zákon :)
21.08.2017 - 09:37:30
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up