Dorazy nechaj tak, ked ich mas dobre nastavene. Pracuj len s napnutim lanka. Musis pocitat a zmierit sa s tym, ze nevyuzijes vsetky prevody na kazdom prevodniku, pretoze sa ti zacne krizit retaz a ten presmyk sa neda vyladit tak, aby retaz nesuchala vobec.
23.07.2017 - 21:14:37
00
Topo150593 napísal:
No mne to ani na krajných polohách nešúcha...jedine čo ma štve, že od 2-4 a nizsie sucha...co na strednom by nemalo viacmenej vobec ak sa nemylim..ja som to podla toho aj nastavoval..myslim ze
to bude s napatim lanka nieco, ale stale neviem jedno ci dorazy uplne povolit alebo ich dotiahnut alebo co...na ivelo pisu ze je dobre nastavit priblizne dolny doraz..musim to este raz na novo vyskusat...lebo ja musim aj prihliadat stale na to ze predtym mi na 1-1 suchalo presmyk o plast (jemne).... cele som to vtedy vyriesil takto...bal som sa v tom sprtat...

Aby sme si rozumeli. Dorazmi nazvime tie skrutky na presmykaci, hore na radeni je nastavovacia skrutka. Prve co treba urobit je najst tu spravnu polohu presmyku na sedlovej trubke (vid obr.) Ak mas toto v cajchu a sucha ti retaz na prostrednom prevodniku, skontroluj si retazovu linku.
Ak mas polohu vybavenu, nastavis dorazy, tak ako si pisal vyssie. Nastavenie dorazov nema s radenim nic spolocne. Ide len o o aby ti nepadala, prip. nevyskakovala retaz z prevodnikov. Jemnym doladenim dorazov odstranis suchanie retaze na najlahsom/najtazsom prevode. Vybavene.
Vysrobujes na nastavovacej skrutke 3-4 otacky, aby sa mal neskor rezervu ak by si potreboval povolit lanko. Radis a skusas. Ak ti lenivo radi hore, lanko napnes (povysrobujes nastavovaciu skrutku). Ak ti hore radi fajn, ale lenivo pada smerom dole, lanko povolis (nastavovaciu skrutku srobujes dovnutra radenia).
Ak sa ti to ani tak nepodari nastavit, tak by si mal zacat rozmyslat nad pohonom 1x12 :)

Prílohy:

FD1.jpg
FD1.jpg 19.44 KiB thumb_up0thumb_down

FD.jpg
FD.jpg 53.73 KiB thumb_up0thumb_down

23.07.2017 - 22:10:13
00
ked som pozrel tu prvu fotku - ako nastavujete vysku presmyku pri ovalnych prevodnikoch ?
24.07.2017 - 12:44:05
00
S rovnakou medzerou, ale na sisatejsej strane prevodnika.
24.07.2017 - 12:46:53
01
Toto neviem ci retazovu linku mam v pohode po vymene kluk, buduci tyzden idem na Slovensko necham to asi na servis a uvidi sa.
Lebo predtým som.sa pekne dlho hral s tym je pravda ze po vymene kluk som to nastavil aby to bolo v poriadku az na neziaduce suchanie retaze na niektorych prevodoch.
fradog - diky za rady, no na mojom presmykaci musim dorazy aj tak nastavovat aj kvoli tomu aby nehrkal..:D

A najradšej by som prešiel na 1x12 toto 3x8 cele zle...:D
Len nebola by to lacna uprava a mam v plane kupovat Full takze zbytocne, radsej pojazdit na tomto, v servise si s tym isto poradia...
Nechcem sa v tom prplať, lebo buduci týždeň idem na Slovensko na dovolenku a ccem pojazdiť s bratom v kľude bez toho aby som sa nerváčil nad prešmykom.

Veľmi pekne vám ďakujem za rady.
Dám vedieť ako.som.to vyriešil.
25.07.2017 - 15:04:53
00
Vedeli by ste mi ešte poradiť aký prešmykač by som tam mohol dať?
Kľuky sú Shimano Deore FC M590 44x32x22
Pôvodné: Shimano TY501 42/34/24T

Prešmyk: Shimano Tourney
Kazeta:Shimano HG 200/8, 12-32
Prehadzovač: Shimano Acera 9 speed

Pozeral som prešmyky a jediný čo by asi sedel je toto http://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/presmykace/mtb/shimano-deore-fd-m590-3x10-presmykac.html

Ale netuším ci by to celé fungovalo.
Kazeta 8 speed, Kluky 3x9, prehadzovcka 9 speed a presmyk tento Tourney je asi na 8..
Vyznáte sa v tom niekto?
Najradšej by som vymenil ten prešmyk odtiaľ, určite aj to celé komplikuje správne nastavenie nie?
25.07.2017 - 18:51:37
00
Tak zase na 3x8 nedam dopustit. Len to musi mat hlavu a patu...Tebe to asi mixoval David Guetta...Lenze to je odbornik na hudbu. O bikoch vie velke kulove.

Ak mas smyk s hornym tahom skus tento http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-presmykace/298188/presmykac-shimano-deore-fd-m530-top-swing-3x9.html alebo tento (ten ma aj spodny tah) http://www.mtbiker.sk/bazar/komponenty-presmykace/305940/shimano-alivio.html

PS: Acera je len pre spickovych ladicov. A to ja nie som :)
25.07.2017 - 21:00:07
00
nie ono to tak bolo vyskladane...akurat ja som menil tie stvohrany za kluky Deore s HTII stredom.. to uz nebude lepsie objednat ten druhy presmyk co som dal link? ten je novy...ale je pravda ze o dva tyzdne budem pri PB a ten deore presmyk z bazaru by som mohol osobne vyzdvihnut..skusim mozno to kedze ma to vyjde 10 ecok a ak by to nefungovalo tak to nebude strašná ujma :D
26.07.2017 - 07:09:25
00
Nazdar hoši chcel by som sa spýtať otázku ktorá neviem či je zrealizovatelná. A to je či by som vedel z trojkových prevodov vpredu nejakým spôsobom vytvoriť len jedno prevodový systém bez kúpenia nejakých nových komponentov. PS- viem že to je dosť hlúpa otázka ale chcem to len skúsiť
21.08.2017 - 12:31:33
00
zarad si prostredny prevodnik a nechytaj sa laveho radenia
ak nebudes mat potrebu radit, tak nastavis dorazy + odstranis lanko s packou a mas vystarane :)

sis si isty, ze vies co chces ?
21.08.2017 - 12:41:58
00
Viem len trochu ale skôr som si teraz rozmyslel že asi zainvestujem a kúpim nové kluky vsetko
21.08.2017 - 16:47:39
00
najskor si to odskusaj bez radenia vpredu ...
mal by si si precitat tuto temu
hlavne popis vyhod a nevyhod jednoprevodnika
21.08.2017 - 16:51:25
00
Okej diky moc
21.08.2017 - 17:37:04
00
Zdravím, prosim môžte mi poradiť kde môžem zohnať nový navarok , úchyt na presmyk na cesták Giant. Je to asi hliníkové a praskol mi aj zvar. Je to prisrobovane na Carbon ráme. Ďakujem.
01.11.2017 - 22:09:52
00
Nazdar, mám problém s prešmykovačom shimano deore (mám 2x11). Môže byť , že od výroby má slabý rozsah horného a spodného dorazu ? Lebo, keď mám zaradené vpredu malú pílu a na kazete najväčšiu je všetko v poriadku reťaz nešúcha o klietku, ale keď zaradím vpredu veľkú pílu a na kazete najmenšiu tak musím 4-5 krýt odkrútiť na radení španovanie lanka aby mi nešúchalo reťaz o klietku prešmykovača. A naopak potom zase zakrútiť keď príde kopec :) takto som odjazdil jednu sezónu od kúpy bicykla, len krútim stále ako taký ... v servise mi minulý rok povedali že sa to nedá nastaviť, teraz som to skúšal nastavovať podľa tých návodov čo ste sem dávali, všetko som spravil ako bolo treba, len ako keby fakt nemal ten prešmykovač taký rozsah do hornej a dolnej polohy.
17.05.2018 - 13:41:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty / Prešmykače)
keyboard_arrow_up