Zdravím.Pred mesiacom som podstúpil operáciu kolena,odstránili mi odtrhnutý kus menisku.Pri MR vyšetrení sa zistilo poškodenie chrupavky III stupňa.Teraz beriem žraločiu chrupavku a injekčne mazivo do kolena.Ortopéd mi zakázal MTB kôli namáhaniu kolena,bicykla sa ale nechcem vzdať tak uvažujem nad cesťákom.Má to vôbec zmysel?Budem vďačný za každý názor,skúsenosti alebo radu.
25.08.2017 - 12:55:19
00
Neboj ešte budeš bicyklovať. :) Tiež som mal meniskus ale nie v III stupni. Po 3 týždňoch som už bol na stacionarnom a týždeň na to aj cesťák ale len tu u nás na hrádzi / samá rovina / a velmi jemno. Bolo to ešte citiť ale keď z rozumom točíš len výletne tak si myslím že si neublížiš. Aj to len jedna dvakrát do týždňa. To je z mojej strany.
25.08.2017 - 13:35:15
00
Na trenažéri som každý deň,žiadna bolesť,to je v pohode.Problém sú zjazdy,keď koleno dostáva nárazy,preto uvažujem o cesťáku,aj keď MTB sa to v mojom prípade nevyrovná.
25.08.2017 - 13:56:29
00
...je rozdiel mat poskodeny meniskus a poskodenu chrupavku... ale hlavne by som si nenechal radit na fore od neznamych ludi, vid koment od fofo050(nic osobne, ak si lekar tak beriem spat)
Skus ked tak konzultaciu u ineho ortopeda, pripadne nejakeho sportoveho lekara. Rady typu "ale keď z rozumom točíš len výletne tak si myslím že si neublížiš" ti mozu sposobit, ze ani na ten cestak uz casom nesadnes ;)
25.08.2017 - 14:17:54
00
Nechcem si odpáliť koleno.Skúsim to konzultovať s nejakým športovým lekárom skôr ako kúpim cesťák,ak vôbec budem môcť sadnúť na bicykel.
25.08.2017 - 14:37:29
05
Boha to je smola, jazdil si nieco agresivnejsie? En, dh??
Ja som si dal troska pauzu zacal som stahovat kupil si nejaku 3 mesacnu kuru klbovky mastit a preslo samozrejme ze to je reakcia k mojmu skorsiemu problemu
Tebe želám skore uzdravenie.
25.08.2017 - 15:15:28
00
Naco by si kupoval cestak?
25.08.2017 - 15:24:17
00
Ďakujem :) Len klasické výjazdy,žiadna divočina.Kým mi nezistili ten meniskus a chrupavku tak som s kolenom problém nemal.Snáď sa to vyvinie aspoň trochu pozitívnym smerom ohľadom biku.Moje telo mi tým niečo naznačuje :)
fofo050 Vraj sedieť a bicyklovať môžem.
25.08.2017 - 15:31:28
00
Ale ty bike máš. Tie dva tri mesiace vydržíš aj na rovnej ceste . Či?
25.08.2017 - 16:05:13
00
Zatiaľ trenažér a o mesiac skúsim aj bike.Ešte mi robí problém aj chôdza dolu kopcom.
25.08.2017 - 16:12:04
00
Je to zákrok, ktorý potrebuje čas. Čas na odstránenie bolesti a problémov s pohybom, pretože meniskus ani chrupavka naspäť nedorastú a budú chýbať až do smrti. Bicykel je ideálny, aj na rehabilitáciu, aj neskôr na premiestňovanie. Zabudni na behanie (ja už nebežím ani za električkou, nie to ešte za babou), lyžovanie, kolektívne športy ako je futbal, volejbal, ale aj individuálne ako napr. tenis, zjazdové lyžovanie - proste na všetky, kde koleno dostáva zahuliť. Meniskus má tlmiť nárazy v kĺbe a šetriť tým chrupavku. Keďže ti už časť meniska chýba a máš aj načatú chrupavku, tak si koleno musíš šetriť.

Ja som po odstránení časti meniska ešte skúšal behať (odbehol som si napr. Devín-Bratislava, chcel som ísť do Košíc na MMM), hrával som v telocvični ale aj vonku futbal, lyžoval... Postupne som behanie a športové hry vynechal z programu, lyžovania som sa nevedel vzdať... Až raz som prišiel z francúzskych Álp s kolenom ako sud... Ešte som to trochu rozbicykloval, ale v lete som už išiel na plastiku predného skríženého väzu. Po zákroku som bol upozornený, že mám chrupavku ako tráva a na niektorých miestach jej je už len 10-15% pôvodného stavu (to bolo pred 10 rokmi). Vynechal som aj jazdenie po lese, tam sú nárazy na koleno väčšie ako na ceste... Pred 4 rokmi som bol na artroskopii (mal som blok v kolene) a dochtor, čo mi pozrel do kolena mi prezradil, že bol zdesený. Na niektorých miestach už nemám chrupavku. A čaká ma operácia - náhrada kolenného kĺbu. Odvtedy už len bicyklujem, ročne 4-5-6 tis. km, občas koleno trochu hnevá, ale funguje. Zatiaľ. A poznám pár ľudí, čo už majú náhradu kolenného kĺbu - všetci chodia, hoci niektorí s problémami, ale všetci bicyklujú...
25.08.2017 - 20:05:18
00
Podľa teba by bol cesťák riešením,keď sa nechcem vzdať bicykla?Bude mi ľúto za MTB.
25.08.2017 - 20:13:38
00
Jazdi na čom chceš. Daj tenké hladké gumy a hojdaj sa na ceste. Ale nie je to to pravé orechové a možno po čase prídeš na to aj sám.
25.08.2017 - 21:25:51
00
Celkom ma zaujali gravel biky,prípadne cyklokros.Niečo na širších pneu.Uvidím,čo mi sadne.
25.08.2017 - 21:33:49
00
Nepoznám lepší zvuk ako svišťanie nabúchanej galusky po hladkom asfalte. Mlaskanie podhustenej tlstej gumy v blate tomu nesiaha ani po členky...
25.08.2017 - 21:51:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up