Nuž je to online mapa :) Pre offline asi len tím MOBACom. Tu je mimochodom postup http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:advanced:map_tools:mobac
22.08.2017 - 08:11:49
00
Ja pouzivam strava vrstvu ako prekryv mapy (locus pro), da sa jednoducho spravit v mobacu, treba ist do nastaveni a tam presunut zakazane zdroje z jednej strany na druhu a potom bude aj strava v ponuke pri vyrobe mapy. Robil som modru verziu, ta standardna oranzova sa mi nepacila, prekryvala aj cervene trasy.
22.08.2017 - 08:23:55
01
juroslav napísal:
Hej to som skusal. Funkcne je to len pripade ze pouzivam internet inak heatmapy nezobrazi. Este som zvazoval skusit stiahnut samotnu vrstvu heatmap z mobacu a zobrazit ako overlay. Mam Locus Pro.

aj pri vypnutých dátach by mal Locus zobraziť nakešované dlaždice - ja to robím tak, že si dopredu popozerám oblasť, v ktorej sa budem pohybovať (so zapnutým Strava prekrytím), tým sa heatmapa v tej oblasti nakešuje a potom funguje aj offline. MOBAC je druhá možnosť, keď chce mať človek dopredu pripravené väčšie územie.
22.08.2017 - 09:18:28
00
Ďakujem za pomoc len škoda že ta strava nemá kombináciu iných farieb. Na niektorých miestach sa stáva že sa modré a červené trasy navzájom prekrývajú ako už spomínal danix
24.08.2017 - 20:50:39
00
Ako som zaznamenal tak pekný pokrok nastal na mapách next.freemap.sk len škoda toho plánovača. Nikdy mi to nezobrazí takú trasu ktorú mám v pláne ísť takže pre mňa nepoužiteľné. Ak potrebujem ísť cez nejaký úsek alebo určitú trasu prejsť 2x a pokračovať iným smerom tak mi to ponúkne inú alternatívu podľa jeho prepočtu. Vyklikať trasy sa určite dá v iných programoch/stránkach ale je to zdĺhavé a nepresné. Tento plánovač ti pekne drží stopu danej trasy takže je to presné. Chcelo by to plánovač, ktorým by si vedel do určitej miery ovplyvniť trasu alebo by si to vedel vyklikať tak, že by to intuitivne označovalo požadovanú trasu. Vedeli by ste mi niečo poradiť? Aké máte s tým skúsenosti?
27.08.2017 - 17:38:50
00
ja som pouzival na planovanie tento web - skus, mozno pomoze
04.09.2017 - 23:05:29
00
juroslav napísal:
Ako som zaznamenal tak pekný pokrok nastal na mapách next.freemap.sk len škoda toho plánovača.

Uplny suhlas. Uz som im to pisal (medzi poslednymi príspevkami, nick identicky).
https://groups.google.com/forum/#!topic/osm_sk/7SFu7NJ92G4
Skus napisat tvoju pripomienku aj tam, mozno zareaguju.

Na "vyklikavanie usekov" mam vlastne online udelatko.
http://cmaps.gpsteam.eu/index_svk.html
Postup tu: post964815.html#p964815
04.09.2017 - 23:36:10
00
Trocha odbočím od webu k locus štýlu.
V testovacej verzií (dev) je možnosť použiť vektor mapu ako "overlay". To síce išlo aj doteraz, ale v ponuke pribudla nová položka. Tá vypne všetko okrem spomínaných vecí v názve položky. Je to prvý pokus, bude treba viac štýl prepísať, takže zatiaľ moc nekritizovať. :)
Kto nemôže/nechce použiť náš addon, môže stiahnuť štýl cez http://freemap.kayle.sk/locus/ (odkazuje na miesto ako addon, takže je vždy aktuálny)
26.09.2017 - 17:05:27
00
Dalo by sa do Freemap štýlu v Locuse doplniť zobrazovanie časov pri TZT podobne ako je to na webe? Najlepšie voľba v nastavení zobraziť/nezobraziť.
29.09.2017 - 22:23:57
01
kayle napísal:
Je to prvý pokus, bude treba viac štýl prepísať, takže zatiaľ moc nekritizovať. :)

Nie je moc čo kritizovať, už si aj užívam vektorové TZT na orto mapách, vďaka. :)
02.10.2017 - 06:59:37
00
jablko1 napísal:
Dalo by sa do Freemap štýlu v Locuse doplniť zobrazovanie časov pri TZT podobne ako je to na webe? Najlepšie voľba v nastavení zobraziť/nezobraziť.


Určite to nie je úplne vylúčené, ale zatiaľ by som to nečakal. Treba vymyslieť, ako to spočítať a hlavne vložiť do aktuálnych dát, aby sa to dalo spracovať do mapy. Zobrazenie by už potom malo byť tá jednoduchšia časť.
03.10.2017 - 12:25:33
00
kayle napísal:
Treba vymyslieť, ako to spočítať a hlavne vložiť do aktuálnych dát, aby sa to dalo spracovať do mapy.
Celkom nerozumiem, čo tým myslíš, lebo podľa mňa to už je vymyslené. Na webe freemap keď vpravo hore klikneš na "Viac vrstiev" a potom "Turistické časy", tak to v mape na čiare trasy zobrazí čas.
A aby som nezabudol - vďaka za dobrú prácu :y:
03.10.2017 - 16:07:50
00
Na www.freemap.sk nájdete v ostrej prevádzke novú verziu portálu. Jeho vývoj však bude pokračovať aj naďalej.

Spomeniem len zopár noviniek:
- povolenie expertného módu v nastaveniach pridá ďalšie mapové vrstvy (možnosť prepínať klávesami)
- plánovač má vlastný algoritmus a optimalizuje trasy pre auto, turistu, alebo bicykel
- prehliadač trás zobrazuje výškový profil a farebne zobrazuje stúpanie priamo na trase
- po registrácii je možné pridávať fotky do mapy (zaujímavé miesta, alebo fotky smerovníkov potom pomôžu pri vylepšovaní máp)
- možnosť otvoriť zobrazený výrez mapy v inej mapovej službe
06.12.2017 - 07:37:10
08
georgo21 - ozaj pekne spracované, menil som mobil a k LOCUS PRO znovu doinštalujem freemap app.
06.12.2017 - 08:55:03
00
Používanie Plánovača: klikám si svoju trasu, vyberám cesty, ktoré ja chcem. Potom sa dostanem ku križovatke lesných ciest a Plánovač sa vy...kašle na to, čo chcem ja, takmer celú moju naklikanú trasu ignoruje a nakreslí mi celkom inú trasu po celkom iných cestách. Nedá sa táto fičúra nejako ignorovať? Prečo sa mi plánovač mieša do plánovania? Prečo len jednoducho nekreslí trasu, ktorú chcem ja, ale strká mi svoje návrhy?
06.12.2017 - 10:14:25
00
keyboard_arrow_up