Len sa nenadrapuj, podľa tohoto rebríčka nemáte o nič väčšie kopce, ako my. Teda až na Smrekovicu, to je asi jediný kopec na SK, kde sme išli autom na jednotke, bo inak už nevydalo. :)
28.08.2017 - 08:15:01
01
A si aj skusal v tych kopcoch hydrauliky vs klasika, ci len podla obrazku pacok hodnotis?
28.08.2017 - 09:02:22
00
Na cesťáku nie, inak mám doma všetky typy bŕzd, od kantíkov až po kotúče. Najspokojnejší som s V-čkami. :)
Ale napr. aj zo Sv. Jure som zišiel s kantíkmi a nebol to žiadny horor, proste treba len prispôsobiť štýl jazdy poveternostným podmienkam, či ako sa to hovorí.
28.08.2017 - 09:08:51
00
Canyo - myslím že trochu preceňuješ význam kotúčoviek na cesťáku.Pokiaľ 90% jazdcov pro tour jazdí tie brutálne zjazdy na ,,klasike" tak na tieto naše ,,brdky" v pohode stačia,pokiaľ má človek v sebe ,,zakódovaný" pud sebazáchovy a v zjazdoch myslí na to,že sa potrebuje domov vrátiť živý a zdravý. :) Samozrejme vôbec nespochybňujem,že ten brzdný účinok je proti klasickým neporovnateľný,sám som sa o tom presvedčil,keď sme si s kamošom ,,prehandlovali" na chvíľu bicykle.Mňa ako zástancu klasiky tento trend neteší(nikto mi nedokáže vyvrátiť fakt,že cesťák s kotúčovkami vyzerá ohyzdne ),ale v podstate mi je to fuk,pokiaľ mám možnosť voľby.
28.08.2017 - 14:47:23
04
Neprecenujem. Len som si kupil to co sa mi paci a co v oblasti kde jazdim mi prinasa vacsiu bezpecnost a komfort = vacsie potesenie z jazdy.... :)
28.08.2017 - 15:55:39
04
Zdravím všetkých bikerov a hlavne "žiletkárov" :o)
Chcem si kúpiť cesťák ako doplnok k MTB. Vzhľadom na moje hobby príležitostné jazdy a cesty v okolí, ako aj financie, ktoré som ochotný momentálne do toho investovať som si vybral tieto dva modely:
Specialized Roubaix S Tiagra
https://www.evanscycles.com/en-sk/specialized-roubaix-sl4-2016-road-bike-EV244947
a
Fuji Gran Fondo Classico 1.3
https://www.evanscycles.com/en-sk/fuji-gran-fondo-1-3-classic-2016-road-bike-EV241904
Oba biky sa mi páčia, neviem sa však rozhodnúť. A preto by som rád uvítal nejaké malé postrčenie, prečo áno, prečo nie. V MTB sa celkom vyznám, ale v ceste som nováčik, tak uvítam radu skúsenejších.
Ďakujem
16.09.2017 - 14:10:50
00
Čo sa tika kotúčov vs normálnych na cestaku.Tak pokiaľ má niekto váhu kľudne aj 100kg tak tie kotúče pomôžu keď mu budú vyhovova.Osobne mám klasické Giant TCR.Vyhoda kotúčov na úkor váhy oproti klasickým že sa nedere rafik brzdna plocha.Neviem presne koľko je vahovy rozdiel.Kotuče,páčky, kolesá oproti klasickým.Ale do kopca stúpanie človek by vyhodil aj posledné s bycikla aby bol ľahší o niečo.
16.09.2017 - 16:16:14
00
SB@RB: A co tak toto?
https://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-cestne/312195/bmc-grandfondo-gf02-2015-shimano-105.html
16.09.2017 - 16:44:03
00
Pre mna je ten roubaix - starsi v tomto prevedeni ciste zufalstvo a s prepacenim grc. nepises preco sa ti tie biky pacia a preco si si vybral prave toto, iba ze by si chcel jazdit na turistickom biku co vyzera ako cestak alebo milujes petra sagana a musis mat rovnaku znacku ako on hoci on na roubaix jazdi jedne pretek sezony aj to na roubaix lebo nema na vyber.
Ten BMC gran fondo vyzera velmi dobre, resp. ma nenapada momentalne horsi endurance bike predavany ako novy bike ako je ten roubaix.
16.09.2017 - 20:29:16
00
Chce karbon.
16.09.2017 - 20:40:13
00
Z tych dvoch by som si vybral keby musim ten Fuji. Tento Specl sa mi jednak nepaci, ak tak by som vyberal nieco od S-Works napriklad Tarmac. Ale hlavne mi je celkom nesympaticke ze Specialized dava vela komponentov svojich a teda som si neni nikdy isty ci su kompatibilne v pripade vymeny za inu znacku (napriklad stem + drop bar). Ale zase ten Fuji s vahou takmer 9kg je tiez poriadne tazitko. Dizajnovo tiez celkom nezaujimave bajky, naviac pri tom Specli su tie tlmiace podlozky na zadnej stavbe a vidle podla mna strasne.
16.09.2017 - 21:42:33
00
Kde predavaju S-Works Tarmac za tisicku? :)
16.09.2017 - 21:50:38
00
Nikde, to ani nikde predsa netvrdim :) Ked som kupoval svoj prvy cestny bajk tiez som mal neaky budget a ten som nakoniec prekrocil dvojnasobne ked som zistil co sa v tom mojom limite dalo kupit. Tak mozno by mohol chalan porozmyslat aj nad bajkami v trochu vyssej cenovej kategorii 8)
16.09.2017 - 21:56:39
00
Chapem, co chces povedat. Aj ja som nakoniec prekrocil svoj povodny budget (600) dvojnasobne, pretoze som nakonie prisiel na to, ze ked ma to chyti, rychlo sa budem chciet zbavit lacneho hlinikaca, a ked ma to nechyti, tak sa ho budem chciet zbavit tiez a nikto mi za to vela penazi uz neda.
Chalan na to ide dost dobre, lebo okolo tisicky zacinaju karbony s potencialom upgradu, ked ho to chyti. Zaroven su aj v opacnom pripade tie modely dost dobre predajne.
Nase vysnivane bajky tu mozeme davat donekonecna, ale to mu asi teraz pri kupe prveho cestneho bicykla velmi nepomoze 8) Snad mu nechces radit prvy bajk za 2000+ eur ked este ani sam nevie....bla bla
16.09.2017 - 22:10:12
01
Ďakujem za Vaše názory. Biky som vybral preto, lebo v tej cenovej hladine, ktorú som ochotný investovať som nič lepšie nenašiel. Samozrejme vo veľkosti 58. Ja nehľadám raketu, ale pohodlnejší bike na občasný výjazd. Prioritne jazdim MTB a tak som si bike skladal podľa svojich potrieb. Cesta je len bočák. A predpokladám do budúcna aj nejaké zmeny, Napr. na Fuji by som menil hneď kľuky, lebo sa mi nepáčia a ich rozsah je na moje "kondičné" nohe veľký :o))) A ak ma to chytí, tak postupne ostatné.. kolesá,,, sedlovka... Spešlov je všade plno a osobne nič proti nim nemám ale ani ma nejako výnimočne nelákajú. Mal som pred pár rokmi Specialized Tarmac na Ultegre. A po 40km som ho predal. Zdal sa mi veľmi tvrdý aj ked sa mi páčil. Chcel som len nejak porovnať resp. radu od niekoho, kto má s nimi skúsenosti. O Fuji som sa toho veľa nedočítal.
16.09.2017 - 22:14:28
00
keyboard_arrow_up