Dovolím si mierne nesúhlasiť. Viem kde sa sťahujem, mal by som akceptovať prostredie a zvyklosti. Trošku to nadsadím, začnú sa všetci starousadlíci, ktorých sa to týka, päťkrát denne modliť?
28.08.2017 - 10:19:43
01
V praxy by sa mala mensina prisposobit vacsine. Myslim si, ze mnoho dedin okolo velkych miest je prave v procese zmeny - ze sa klasicka dedina postupne meni na mesto a tazko povedat, kto je mensina a kto vacsina.
28.08.2017 - 10:31:32
00
tyzden ci vikend, nedelny obed.... nikdy som si nerobil hlavu s hlucnymi pracami a to byvam v bytovke,... prerabal som uz par bytov..... karboska, priklepka, buracie kladivo do siestej.... len nie cez MS v hokeji, to by ma susedia asi zabili.... ked sa niekomu nepacilo prisiel povedat ze je po nocnej alebo ze mu dieta ide spat a dohodli sme sa na par hodinach... inak sekam rubem dalej :)
nechapem tieto nezmyselne pravidla... hlavne ze zahorska je vlastne dedina... pristahovalecka sedlac ktora prisla do Ba zaarobila velke peniaze, kupili dom v zahorskej a ide tam urcovat nove pravidla.... pha...
28.08.2017 - 10:46:20
02
No to je dan ze tie "super" pozemky, ked mas v okruhu 20m od obyvacky/spalne dalsich 8 susedov. To je horsie ako byt. Ziadne sukromie a o nejakom debatovani vecer na terase ani nehovoriac, lebo vsetci vsetko pocuju. A ked kazdy cez vikend kosi svoj drahy zeleny koberec z Bernolakova, tak to je fakt hluk cely vikend, horsie ako pri dialnici.

Cital som si clanok, ako to je v Nemecku. Tam musia mat napriklad kohuty zvukotesne kuriny a mozu byt vonku iba v urceny cas :D Zakaz kosenia/hluku cez vikend je tam samozrejmost niekolko rokov.
28.08.2017 - 10:59:30
00
Rumakk napísal:
tyzden ci vikend, nedelny obed.... nikdy som si nerobil hlavu s hlucnymi pracami a to byvam v bytovke,... prerabal som uz par bytov..... karboska, priklepka, buracie kladivo do siestej.... len nie cez MS v hokeji, to by ma susedia asi zabili.... ked sa niekomu nepacilo prisiel povedat ze je po nocnej alebo ze mu dieta ide spat a dohodli sme sa na par hodinach... inak sekam rubem dalej :)
nechapem tieto nezmyselne pravidla... hlavne ze zahorska je vlastne dedina... pristahovalecka sedlac ktora prisla do Ba zaarobila velke peniaze, kupili dom v zahorskej a ide tam urcovat nove pravidla.... pha...

Najma si podobne ako iron.hide nepochopil, ze nedelny klud presadzuju starousadlici ;)
Pristahovalci naopak - potrebuju najprv cim skor dostavat a potom kosit v nedelu, lebo cez tyzden su zaneprazdneni a nestihaju.
28.08.2017 - 11:15:07
00
Ja napr bývam v malom meste asi skôr už dedina ako nám zrušili strednú školu, ale takých cca 10-15rokov späť keď si začali kupovať u nás chalupy BA občania tiež im vadilo, že sa v sobotu reže drevo, betonuje alebo kosi, pretože oni si prišli oddýchnuť od hluku veľkomesta, ale jednoducho víkend bol na to aby sa konečne spravilo aj doma niečo, keď je človek celý týždeň v práci, takže iné im nezostalo bud sa prispôsobiť alebo odísť
28.08.2017 - 11:37:44
00
Palo TT asi mas pravdu :D ale aj starousadlici musia pochopit ze mlady potrebuju dostavat, ako pises.... ved aj oni kedysi stavali, ale nato uz zabudli.... proste som len chcel povedat, ze vikend je nato aby sa robilo okolo domu ked cez tyzden si v praci.....
28.08.2017 - 12:37:07
01
no u nás to je presne opačne, prídu paštikári na víkend a tí robia hluk kosačkami, pílami, hudbou a neviem čím ešte. som ateista, takže nejaká nedeľa mi je celkom ukradnutá, ale tak jeden deň v týždni by som ticho ocenil aspoň okolo obeda. ale najviac ma to štve keď tú kosačku musím počúvať piatok večer, lebo tá tráva by mu niekde ušla keby ju nepokosil rovno po tom čo príde na chalupu
28.08.2017 - 12:39:39
00
neviem či sa môžem aj k tomuto vyjadriť ale ja musím povedať, že u nás na dedine sa tiež cez víkend robí, proste cez týždeň sú ľudia v robote a potom cez víkend si robia okolo domu a o stavaní už ani nehovorím.. jasné, že nie je nikomu príjemné keď mu niekto stále búcha za oknami ale tiež si museli tie domy postavať a tiež to vtedy niekomu liezlo na nervy.. toto je ale ťažko povedať ale toto je taká téma, že záleží od toho z akého uhla pohľadu sa na to človek pozrie..
28.08.2017 - 12:55:30
00
nickovw08 napísal:
Ja napr bývam v malom meste asi skôr už dedina ako nám zrušili strednú školu, ale takých cca 10-15rokov späť keď si začali kupovať u nás chalupy BA občania tiež im vadilo, že sa v sobotu reže drevo, betonuje alebo kosi, pretože oni si prišli oddýchnuť od hluku veľkomesta, ale jednoducho víkend bol na to aby sa konečne spravilo aj doma niečo, keď je človek celý týždeň v práci, takže iné im nezostalo bud sa prispôsobiť alebo odísť

Podla mna je spravne, že ste sa neprispobili.
28.08.2017 - 13:15:47
00
nickovw08 napísal:
keď si začali kupovať u nás chalupy BA občania tiež im vadilo, že sa v sobotu reže drevo, betonuje alebo kosi, pretože oni si prišli oddýchnuť od hluku veľkomesta

To ste asi mali stastie na chaluparov z hornych 10000, ktori maju aj na to, aby sa im o chalupu cez tyzden postarali miestni. A vy ste takto vyhnali penize z regionu :)
28.08.2017 - 14:20:51
00
Tak to asi ťažko pretože si nepamätám nikoho miestneho aby sa im staral o chalupu
28.08.2017 - 14:35:25
00
Chalani nemáte náhodou dakto cestu na východ ? Potreboval by som zobrať bike zo stupavy do RS,dám dačo aj na benzín samozrejme,Ďakujem
30.08.2017 - 20:04:51
00
Hosť napísal:
... lebo tá tráva by mu niekde ušla keby ju nepokosil rovno po tom čo príde na chalupu

a co sa ma cely vikend brodit vo vysokej trave a pokosi si pri odchode aby mu do buduca zas narastla? pokosim hned a uzivam si "peknu" travu zbytok vikendu nie?
30.08.2017 - 20:38:41
01
sobotu do obeda ako každý normálny človek. čo si na tej tráve užije, keď ju kosí piatok do tmy a potom už vonku nie je, okrem iného sa bavíme o "anglickom trávniku"
je to fakt krásny podmaz, keď sa griluje a do toho ten zvuk mot. kosačky
30.08.2017 - 20:45:44
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up