http://www.tuning.sk/dokument-galfer_brakes_profi_brzdy_racing_tuning
31.08.2017 - 13:04:55
00
na bike&ride na ne robili recenziu a celkom chválili. skús pohľadať ;)
31.08.2017 - 13:38:19
00
No celkom ma zaujali, doteraz som o nich nepočul, až od kamoša nostro66 ktorý má od nich doštičky a dosť ich vychvaľoval, pre mňa bola táto značka doslova španielská dedina :D , ale vyzerá to byť fakt na kvalitu. Ten kotúč ale tiež nie je najlacnejší, ale akosi mi už v poslednej dobe začína shimano vadiť a nie len kotúčmi...Uvažoval som najskôr nad Hope ktoré tu viacerí vychvaľovali a tieto vychádzajú cenovo ešte drahšie, tak neviem či tam bude aj vyššia kvalita. Podľa popisu to vyzerá veľmi dobre, niečo o nich pohľadám, lebo u nás asi moc bežné nebudú :)
31.08.2017 - 14:53:52
00
Jazdil som ich na motorke a boli fajn. Bikové som neskúšal ešte.
31.08.2017 - 15:44:34
00
Zaujali ma. Ked nadide cas tak vezmem kotuce aj platne.

Ked som tak teraz po 15 mesiacoch zmeral svoje Hope kotuce tak menit budem az za par rokov :lol:
31.08.2017 - 19:17:06
04
Prečítal som si ten článok http://www.bikeandride.cz/2017/06/galfer-test-desticek-a-kotoucu/ vyzerá to byť na kvalitu, akurát ten plávajúci kotúč je drahší, vraj ho je aj trochu počuť, no inak by to mala byť super voľba. Marinada ako sú na tom s hlučnosťou tie Hope kotúče? Zaujímalo by ma, či tam je nejaký rozdiel v hluku, prípadne aj brzdnej sile, pred tými čo si jazdil kedysi, predpokladám, že používaš metalické platne :)
31.08.2017 - 20:06:03
00
Metaliky ked sa zohreju, zacnu byt pocut. Na mojich videach to po dlhsiom zjazde zaznie. Organiky su ticho cely cas. Vpredu mam organicke a vzadu metalicke. Ked ich zoderem tak dam resin aj dozadu resp skusim asi tie Galfer.
31.08.2017 - 20:21:22
01
Myslel som skôr na tie kotúče a nie platne, ako aj v tom článku spomínal, že tie Galfer sú hlučnejšie ako Sram kotúče, ale že sú zároveň výkonnejšie...ja by som chcel tiež skúsiť nejakú zmenu, teraz mám metaliky s chladičom, no jazdieval som väčšinou organiky bez, klasické shimano cca 5-6 € za pár, takže super cena. Nad tými kotúčmi ete pouvažujem, už som bol viacmenej rozhodnutý pre tie Hope floating, v porovnaní s tými Galfermi sú dokonca lacnejšie :), ale tam by som už asi na pár € nehľadeľ, nie je to najmenej, no zas nie je to na rok, teda dúfam :) , snáď to bude lepšie ako Shimano :lol:
31.08.2017 - 20:48:32
00
imro1 napísal:
Myslel som skôr na tie kotúče a nie platne, ako aj v tom článku spomínal, že tie Galfer sú hlučnejšie ako Sram kotúče, ale že sú zároveň výkonnejšie...ja by som chcel tiež skúsiť nejakú zmenu, teraz mám metaliky s chladičom, no jazdieval som väčšinou organiky bez, klasické shimano cca 5-6 € za pár, takže super cena. Nad tými kotúčmi ete pouvažujem, už som bol viacmenej rozhodnutý pre tie Hope floating, v porovnaní s tými Galfermi sú dokonca lacnejšie :), ale tam by som už asi na pár € nehľadeľ, nie je to najmenej, no zas nie je to na rok, teda dúfam :) , snáď to bude lepšie ako Shimano :lol:

Prečo tak nemáš rád shimano ?? :) plánujem na jar kupovat SLX brzdy s XT kotučmy je to blbý nápad ?? :)
31.08.2017 - 21:52:15
00
LukasOn napísal:
Prečo tak nemáš rád shimano ?? :) plánujem na jar kupovat SLX brzdy s XT kotučmy je to blbý nápad ?? :)

No chcem hlavne skúsiť niečo nové a shimano mi nejak začína vadiť, ale asi je to len môj subjektívny pocit, mám slx nie sú zlé, ale kotúčom sa už radšej vyhnem, od novoty sú krivé, brzdná sila podľa mňa pri 66 priemer, pri 86 výborná-ale životnosť mizivá, takže sa mi to nezdá ani ideálny pomer ceny a výkonu. Jeden ice tech kotúč cca 30 € a keď vydrží 1 sezónu...asi dám radšej 50 € za Hope, alebo niečo podobné, čo vydrží 3 roky a ešte na tom aj ušetrím :) . Radenie slx mi už tiež nejak začína v poslednej dobe vadiť, no mal som predtým xt, takže je to cítiť. Ale jazdil som kedysi aj Sram a tam mi tá páčka pasovala viac, asi je v mojom prípade čas na zmenu a návrat ku Sramu :) . Aj keď už by som asi šiel do radikálnejšej zmeny, ako eagel gx, to je teraz za dobré peniaze, no možno to shimano ešte nejak pretrpím, zas ide to všetko dosť do peňazí...ale minimálne kotúče chcem určite iné, buď spomínané Hope, alebo Galfer, aj Sramácke kotúče sú podľa mňa kvalitou lepšie ako Shimano. Ale je to len môj skromný názor a nemusí byť pravdivý :) , nejaké laboratórne testy nesledujem :) A čo sa týka tých slx a xt čo spomínaš, tak si určite zachytil,ak to aspoň trochu sleduješ, info o tom, že tie nové modely mali dosť problémov. Neviem teda či to bola len 1 konkrétna séria a či to už majú vyriešené, ale bolo to dosť veľké faux pas.
01.09.2017 - 11:27:37
00
No tak asi budem musieť ešte zvážiť to shimano ? kupovat to budem až nejako začiatkom budúceho roka s rozpočtom cca 700 e by som chcel vymeniť vidlu a brzdy som mal v pláne tie slx brzdy XT kotúče a rs yari tak uvod čo spravím nejaké návrhy ?? ?
01.09.2017 - 12:35:01
00
Podla mna shimano maju najlepsie brzdy z tych cenovo dostupnych.Dobry chod,vykon v pohode,ceny neprestrelene.
01.09.2017 - 13:18:23
01
a este pripisem , jednoduchy servis a dostupne nahradne diely.
01.09.2017 - 13:25:47
02
Neviem ja jazdím XT kotúče na crossom aj MTB a nemám žiaden problém s krivenim
Niekto možno bude namietať, že jazdím tie malokarpatské pidi kopce, ale možno to aj tak niekomu pomôže pri výbere
(RT-76 bez ice Tech)
01.09.2017 - 13:45:53
00
Kaper napísal:
Podla mna shimano maju najlepsie brzdy z tych cenovo dostupnych.Dobry chod,vykon v pohode,ceny neprestrelene.

S tým súhlasím, najmä tie staršie modely ako slx 675, tie nové neviem či s nimi už nie sú problémy, no napr. tie ice tech kotúče, stretol som sa s viacerými, ktorí s nimi neboli úplne nadšení a to ani pri tom najvyššom modeli s chladením, takže myslím, že nejaké chyby budú mať, ale zas asi nič ni je dokonalé. ale niekomu môžu sadnúť a vyhovovať, aj keď o tej životnosti tu už toho bolo popísané tiež celkom dosť :)
01.09.2017 - 15:21:39
00
keyboard_arrow_up