vlastoch: ta poistka je mozno tak pre bezne cestovanie, pohyb na cyklotrase v ramci udolia, dediny a podobne
Akonahle sa budes pohybovat v Alpach, kde sa na 90% nepohybujes na cyklotrase, pripadne spadas do kategorie zjazd na horskom bicykli ( tak si specifikuje tusim union) co je asi tazko uhadatelne s poistovnou ze jazda v Alpach dole kopcom nie je zjazd ,tak ti tamto poistenie je na nic
Teda ak bezna poistovna,tak poistenie extremny sport, nakolko uz vacsina si dava ako extremny sport zjazd na horskom bicykli.
Na buduci rok mozno idealne dat Alpinverein, ale ten zas neriesi napriklad autonehodu, alebo uraz v obci, iba v horach.( opravte ma ak sa mylim) Takze ideal asi nejaka kombinacia.
03.09.2017 - 16:08:46
00
Tak podľa mňa je ideálne pre aktívneho človeka-športovca mať minimálne 2 poistky (samozrejme okrem povinnej základnej, ktorú musí mať každý). Jednu povedzme ako to spomínané pripoistenie k platobnej karte na bežné cestovanie-poistenie pri autonehode, odcudzenie batožiny atď. a "športovú" poistku, ideál Alpenverein :) a človek by mal byť takto v pohode a poistený za každých okolnosti :)
03.09.2017 - 17:21:51
00
netreba. cez Alpenverein mam poistenu celu rodinu. funguje ako cestovne poistenie. na zaciatku roka sme to.tu uz rozoberali. niekomu mozu len vadit nizsie poistne limity a nepoistena batozina. nato ale este funguje nejake + poistenie. ako konkurenta by som videl poistenie union sport. mne poistenie na karte krylo len bicyklovanie na spevnenych cestach co mi bolo na dve veci tak som to zrusil.
03.09.2017 - 17:52:32
01
Tak bolo to tu rozoberané, no ak si dobre pamätám tak ten Alpenverein ti neplatí pri bežných situáciach a napr. pri klasickej dovolenke, či autonehode, ale iba pri outdoor aktivitách, alebo preprave na ne, možno sa to dá nejak obísť :) ale podľa ich podmienok je presne stanovené na čo sa to dá uplatniť a na čo nie. Takže podľa mňa ti všetko neuhradia, to by asi skrachovali, keby každému uhradili úplne všetko a asi by mali aj dosť poisťovacích podvodov, ľudia sú vynaliezaví a nie všetci sú poctivci :)
03.09.2017 - 18:01:26
00
imro1 - dopytoval som sa priamo poistovni a podla toho co tvrdia nemas pravdu. je to aj klasicke poistenie, plati aj na nehodu autom ci kradez kufrov ci uraz na cestaku v dedine... samozrejme maju limit velkost krytia a to treba porovnavat s inymi. Co nemaju je krytie za to ze sposobis skodu v cestnej premavke, ci uz autom alebo na bicykli. Vsak napiste na nich mail a dostanete odpoved - je to taka ista namaha ako sa vypisovat tu. Navyse odpoved od nich ma vyssiu vahu ako akykolvek nazor tu.
03.09.2017 - 18:53:53
05
hm, no ja som to za poistenie pre bežne udalosti nepovažoval, aj tu bolo o tom dávnejšie písané...ale keď si to zisťoval priamo u nich, tak to tak asi bude
03.09.2017 - 22:44:05
00
novinky pre rok 2018
http://www.activeplanet.sk/clanok/alpenverein-2018-od-192017-novinky-cenniky-zmeny
04.09.2017 - 06:17:06
01
OT:Zase som OT ale mozno mi to zodpoviete jednym slovom. Ako riesite urazove poistenie v AT? Totiz pokial viem cyklistika je vo vylukach bezneho EU zdravotneho poistenia tak, ako rizikovy sport. Riesite vzdy pripoistenie, ci mate na cely rok, ci kaslete na to, alebo sa nechate kamosom vyzliect z cyklo munduru a zatiahnut niekam na schody ? :) Uprimne, ja pre to do AT nejazdim na biku. Nechcem v pripade urazu zobrat hypoteku na dom.
29.05.2018 - 13:18:16
00
Alpenveiren by to mal riesit .. ostatne nielen v AT :?: .. ale preco sem si dal tuto otazku ? :^)
29.05.2018 - 13:21:22
01
ja nemam ziadne poistenie a v rakusku som dost casto. Jednodnove poistenie cez SMS som si dal len ked sme sli na Schneeberg alebo Rax
29.05.2018 - 13:33:53
00
lto Dakujem za info. A dal som to sem lebo viem, ze tuto temu sleduje kopec ludi co chodi skoro na dennej baze do AT na biku. Cize bud to maju vyriesene a poradia, alebo nemaju a zistia ako to riesit.
29.05.2018 - 13:35:33
00
Alpenverein. Kvôli lyžiam a biku tu aj vonku. Nemajú tam obmedzenie pre MTB.
29.05.2018 - 13:46:34
01
už 4 roky sa to chystám pre celú rodinu :D a nejako som sa k tomu nedostal ešte ... takže na skialpujem bez poistenia akurát ke´d ideme ako rodina na hory poistím sa na tých pár dni v unione ... to funguje na kalendárny rok, že? takže teraz sa mi to už zas neoplatí :P
29.05.2018 - 13:49:12
00
Ak sa ti nič nestane, tak neoplatí. Ak stane v Rakúsku, tak sa oplatí za 50E aj na posledný decembrový týždeň :D
29.05.2018 - 13:52:12
03
Uz som plati viac ako 50e, aj minuly rok :( ... Alpenverein by mal platit vsade, kde u nas funguje HS .. cize uz aj NP Poloniny (tam neviem co chcu zachranovat, asi medvedov). Ale klasika Velka Fatra, Nizke Tatry, atd.
29.05.2018 - 19:35:04
00
keyboard_arrow_up