Ahojte,


potreboval by som pomoct pri vybere hodiniek. Rad by som si zriadil nejake multi sportove hodinky.
Ako prve mi padli do oka Garmin fenix 3. Funkciami, vzhladom a moznostami rozhrania by mi vyhovovali ale...

Pri prejdeni par recenzii, rozne fora a clanky ludia sa skor priklanali k znacke suunto.

Konkretne porovnavali garmin F3 so Suunto ambit3 peak prave tieto hodinky by mali mat o dost lepsie odladene/ presnejsie GPS.
V porovnani Garmin F3 so suunto a3 vychadzaju suunto aj lacnejsie.

Najdu sa tu preto najitelia tychto zariadeni a mozu mi poradit z vlastnej skusenosti ?

Oboje hodinky casom presli aktualizaciami softweru tak sa mozno prave nieco pozmenilo.

Predom dakujem za kazdy komentar
11.09.2017 - 18:34:37
00
Mam tebou spomínané Suunto Ambit 3 Peak ... šľapú " ako hodinky " . Absolútne ziaden problem s konektivitou / iPhone 6 / , hrudny pas pôvodný / funguje - periem ho kazdy tyžden / , barometer - výškomer určite presnejší ako Garmin , katujem ho v -26 stupňoch po 45 na slnku , more a piesok , notifikácie SMS bez problémov , zafirove sklo neposkrabane , vydrž batérie po 2 1/2 roku temer nezmenená ...
11.09.2017 - 21:53:27
00
Ramon1 napísal:
barometer - výškomer určite presnejší ako Garmin

z čoho vychádza tento Tvoj názor?
12.09.2017 - 06:55:47
00
Z vlastníctva. Ja si myslím, že presnejší je Garmin 😂😂😂.

A teraz vážne, nejaké veľké výkyvy, ktoré by ma ako bežného smrteľníka trápili nepozorujem. Výšky pri turistike s vrcholmi sedia, nastúpané metre tiež. Kalibrácia nastavená na automatickú, ručne s tým nerobím nič. Mám staršie Fénix 2 a nikdy s nimi nebol žiadny problém.
12.09.2017 - 06:57:22
00
... tak a teraz babo raď 🤔
12.09.2017 - 07:36:02
00
Vybral by som si tie, ktoré sa mi viac páčia a kde je lepšia cena. Osobne by som šiel zase do Garmin kvôli tomu, že mám aj iné ich zariadenia a príslušenstvo. Keby nie tak bez problémov aj Suunto. Ak má na ne lepšiu ponuku a nemá dôvod používať Garmiňácky Connect a zvyšný systém tak zbytočne platiť viac za Fénixy. Neviem či má Suunto napr. lyžiarsky režím a či má preň využitie ale sám musí vedieť čo všetko z nich chce využívať.
12.09.2017 - 07:41:53
00
Osobne som na Garmin v poslednej dobe nasr*tý kvôli "forced update" FW a kým toto neporiešia, žiadny ďalší Garmin si nekúpim. Neznášam stav, keď mám všetko nastavené a vyladené podľa seba, potom sa hodinky (v mojom prípade Vívoactive HR) automaticky updatnú, reštartujú a nič nie je ako predtým. :(
12.09.2017 - 08:02:39
00
Ja už Suunto nekúpim ani bohovi. Najprv odišiel akumulátor v záruke, keď odišiel druhý krát, odmietli to uznať, lebo to nebrali tak, že novej baterke sa ráta záruka od nuly, ale predĺžili ju len o čas, čo boli hodinky v oprave. No a po čase sa plastové časti rozpadli na kúsky, konečná. To ešte boli najdrahšie hodinky, aké mali v tom čase v ponuke.
12.09.2017 - 08:25:16
00
pali65 napis aky model to bol...ja mam opacnu skusenost...suunto vector aj core bez problemov...terajsie traverse este nemozem hodnotit, ale su tiez made in finland, ako stare vector, ktore mali snad 10 rokov a ziaden problem...core som mal asi 4 rocne, ked som ich predal, tiez bez problemu...
12.09.2017 - 08:50:24
00
G9. Po druhej výmene baterky a opätovnom zlyhaní skončili v zásuvke. Po dlhšom čase som si povedal, že by som im dal druhú šancu a nechcel som uveriť vlastným očiam:

12.09.2017 - 10:41:52
00
využijem temu , ak vadi tak delete
ma niekto skúsenosť s Xiaomi amazfit ? xiaomi celkom prerazila čo sa týka smartfonov a ľudia si to celkom pochvaľuju
maju Gps , keramicke telo a sklo gorila glass tak isto IP 67 ako ostatne hodinky vhodne do dažďa ( občasny dotyk s vodou )
meraju tep ( len senzorom na spodnej časti ) pýtam sa preto lebo proste nie každy môže dať za hodinky 400 eur ( žial ) a pritom vyzera že toho za cenu zhruba 150 eur ponukaju dosť
Má niekto realnu skúsenosť ??
Hlavne ma zaujima či robia GPX ka a počitaju nastupane metre , nemam s tym žiadne skúsenosti nakoľko som smart hodinky nikdy nevlastnil. Ak ponukaju tieto zakladne mne postačujúce funkcie tak si myslim že za tu cenu to nebude až taky krok vedľa.
12.09.2017 - 12:07:24
00
Presla mi cez ruky recenzia od nejake ultramaratonca ktory behava prevazne les kde mistami nie su idealne podminky pre GPS. S kolegon bezcom porovnavali Garmin Fenix 3 vs Suunto Ambit3 Peak a podla trasy mal mat garmin v porovnani so suuntom odchylku.
Dam priklad bezite cez cestu kde po kazdej strane je chodnik podla spomenutej recenzie garmin zobrazoval ze ide po ceste a suunto ze idete po chodniku na pravej strane.

Nahodou kto behavate v meste Garminaci a suuntaci :D mate trasy ? ze by sme sa na to pozreli a porovnali ???

Xiaomi ( presnejsie huami ) amazfit maju aspon pre mna "iba" opticky snimac tepu a nemaju moc presne GPS a ma dost dlhy fix.
Je tu tema kde sa riesia samotne hodinky
https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/amazfit-pace-smart-hodinky-od-xiaomi-t39161.html
12.09.2017 - 13:44:08
00
Aj ti nevadia F2, tak dolu v podpise mám link na stravu. Mesto aj hory. Bike, skialp aj turistika. Beh moc nie, moc mu neholdujem.


Naposledy upravil volodaj dňa 12.09.2017 - 15:48:13, celkovo upravené 1 krát.

12.09.2017 - 13:47:18
00
Dr.Zoidberg - jazdim s Garmin Fenix 3 , som trencan trasy poznas mozes porovnat :)
12.09.2017 - 15:24:17
00
bezotn napísal:
Dr.Zoidberg - jazdim s Garmin Fenix 3 , som trencan trasy poznas mozes porovnat :)


akurat sa pozeram na tvoju trasu " motanica" a pod brezinou ides niekomu krizom cez pozemok.
Vsetky tieto zariadenia maju mat svoj vystupny zaznam iba orientacny alebo ako to vlastne je ?
To som tam naivny ...pride mi ze zariadenie ktore je primarne na nieco urcene bude pracovat trosku inac ako napriklad aky kolvek telefon s GPS.
12.09.2017 - 23:14:22
00
keyboard_arrow_up