Zdravím

Zatiaľ som sa s podobným niečím nestretol
Keď sadnem na bike nič nepočuť po zabehnutí 5-10km začnem pukat, aleže poriadne, chvíľku sa mi zdalo že je pukanie na cca 4pretocenia kluk a vinil som reťaz, resp spojku(neviem overiť), pukanie je intenzívnejšie pri silovom slapani, ale keď už pukam tak môžem podradiť kam len chcem a pukam stále možno menej nahlas
Po odstavení biku sem tam pukanie prestane na nejaký čas, niekedy sa vypne aj samo počas jazdy

Na voľnobeh je ticho, keď prepruzim v stoji pomaly na dorazy je ticho, tak by som rafik a vyplet a odpruženie zadnej stavby vylúčil

Vychádza mi teda stred(pri poslednom servise jemne drhlo ložisko na drive side Gxp Press fit), päťka, možno náboj a reťaz

Nejaké napady?

Aktuálne mám obmedzené možnosti servisovať nakoľko na dovolenku som zobral imbusy, silikónový sprej a olej na reťaz :)
13.09.2017 - 10:00:08
00
Ahoj,
ja odporucam poriadne skontrolovat sedlo / sedlovku - pohopkaj si, skus sa pokrutit nejako na tom (moze byt ta pricina pri silnejsom slapani, panva viac pracuje). Pripadne som pol roka riesil cestak - vymenene loziska v strede, pedale, kolesa... Nakoniec pukalo hlavove, treba si postrikovat niekde na ceste, ci sa to prejavi.
Kasi
13.09.2017 - 10:19:44
00
Tiez by som odporucal skontrolovat sedlo, sedlovku a objimku. Donedavna som riesil pukanie. Vyskusal rozne kombinacie sediel a sedloviek, nakoniec som vymenil objimku s rychloupinakom za objimku s imbusom a odvtedy mam pokoj.
13.09.2017 - 10:31:29
00
mal som niečo podobné na ceste a problém bol v tom že poddali pružinky v orechu, čo vytláčajú tie západky keď to ide do záberu, tušim dve zo 6 boli poškodené, vymenil som, premazal a odvtedy kľud. a tiež to robilo len tak náhodne.
13.09.2017 - 10:35:53
03
Pukalo aj na rovinke, keď som sa extra do rajdov neoprel, ale nevylučujem to skúsim tu na 10km kopec vybehnúť poobede a uvidím čo to spraví prípadne aj video natočím, snáď sa podarí

sedenie a veci s ním spojené môžeme vylúčiť , pukalo aj keď som sa postavil do pedálov

Tie zapadky ma celkom lákajú skontrolovať , bo raz som aj počul ako keby strunku extra napnutu a pri XD orechu sa k tomu dostanem bez náradia, akurát ma to trocha desí ak bude problém tam, bo tie roam30 čo mám sú len 3 zapadkov

Ešte posledná indícia , dva dni predtým som aleže poriadne zmokol a teda sa mohla niekam dostať voda
13.09.2017 - 11:45:27
00
Mne takéto pukanie spôsoboval na crossovom biku stred. Zo začiatku výjazdu nič a keď sa to "zohrialo" tak to začalo. Stačilo ak som rozobral stred, všetko počistil, natrel vazelínou a zase na pár 100viek km bol kľud.
13.09.2017 - 11:47:53
00
tipujem stred alebo pedál(e), konkrétne mne toto robil stred, keď som ešte zúrivo umýval bicigeľ po každej jazde - už ma to prešlo (a prešlo aj pukanie) :)
13.09.2017 - 13:27:41
02
Mne po mesiaci hladania zistili až na reklamácii že pukanie spôsobovala pätka vymenili ju a od vtedy ticho ?
14.09.2017 - 01:09:44
00
Bude to na 90% stred, otázka: viem vymeniť len ložiská alebo treba komplet stred? (GXP pressfit)
15.09.2017 - 12:11:38
00
Nepomoze natlacit tam vazeliny musíš meniť ?
15.09.2017 - 14:22:50
00
Keď som to mal otvorené boli plieskom zakryté, ale možno to pôjde dole
Nechcel som to silou dávať preč
15.09.2017 - 15:25:47
00
mal som podobný problém,premazal som orech a je klud
15.09.2017 - 19:01:48
00
vydrrrrz so stredom - tiez som mal to iste teraz na cestaku vyskusali sme takmer vsetko - vycistit stred, sedlovku, sedlo, patku - nakoniec to bola mierne povolena kazeta - preto ramus iba pri silovom slapani. skus dotiahnut kazetu, mozno pomoze. ja mam teraz zbytocne doma novy stred kedze som ho objednal predtym ako sme skusili dotiahnut kazetu, casom sa zide :)

ak je to bike tak este pretlac cez telo pedalu vazelinu - to bolo 95% hluku na biku u mna...
15.09.2017 - 20:42:00
01
Takto rozpukam sa väčšinou pri silovom, ale potom pukam už aj pri slabom pedalovani, sem tam chytím rytmus pukania nie pri každom pretočení, ale povedzme že sa opakuje každým 4. pretočením

Vidím to tak, že budúci týždeň cez víkend spravím servis stredu a pohonu čo dokážem sám a keď nepomôže pôjde na návštevu servisu
16.09.2017 - 19:12:55
00
keď ti to začne pukať, skús silno zabrať opačne.. ja som s tým tak niekedy vedel to pukanie od orecha "vypnúť"
16.09.2017 - 19:44:48
00
keyboard_arrow_up