Ked uz je tu tema o bolesti kolien, mozno to tu uz bolo, ale ked ma kedysi bolelo prave koleno, tak mi poradil moj sef jeden babickin recept: medovo horcicovy zabal na koleno. Som si vtedy hovoril, ze dobra blbost, ale pomohlo to. Jedna polievkova lyzica lesneho medu, jedna polievkova lyzica pikantnej horcice, skusal som aj nepikantnu horcicu, jedna cajova lyzicka soli, max jedna polievkova lyzica vody, vsetko spolu dobre zamiesat, natret na koleno a zabalit obvazom, latkou alebo dat na to navlek z odstrihnutej ponozky alebo iny navlek a nechat posobit cca 2 hod. Horcica trocha smrdi ale inak pohoda. Samozrejme sa treba o kolena starat aj zvnutra.
10.09.2017 - 18:48:46
00
Nemáte nietko skúsenosti s tým, že vám zo dňa na deň spuchlo koleno a pri hýbaní sa vám zdá ako keby vám šlo vyskočiť jabĺčko? Natieram si to už kadečím ale nič nezaberá, chystám sa zajtra k doktorovi len by ma zaujímalo či niekto náhodou nemal niečo podobné
11.09.2017 - 10:48:41
00
Ahojte, prosim Vas, chcem sa opytat na nastavenie kufrov. Viem ako sa doporucuje nastavit kufre, aby klb na palci bol nad oskou pedala, ale zaujima ma, ci si kufre aj nejak natacate smerom dnu alebo von? Mierne sa natocit daju. A ci preferujete kufte s nulovou volou nohy alebo tie s vacsou volou?
17.09.2017 - 20:43:49
00
Kufre majú byť natočené tak, aby špičky tretier išli mierne von,ale miernejšie ako pri normálnej chôdzi. Samozrejme, ak si šmatlavý (chodíš tak, že špičky idú k sebe), tak si musíš nastavenie kufrov prispôsobiť šmatlaniu.

Tí, čo začínajú s nacvakávacími pedálmi, by mali mať kufre umožňujúcimi väčšiu vôľu postavenia tretry a teda chodidla. A aj tí, čo majú problémy s kolenami. Tí, čo už vedia, ako správne nastaviť svoje kufre a majú v poriadku kolená, si môžu dovoliť nulovú vôľu.
17.09.2017 - 22:03:07
00
JoKo: vďaka. Pýtal som sa, lebo minule som videl jedného draka na cesťáku a chvíľu som sa díval ako šľape a on mal normálne chodidlá zacvaknuté v pedáloch tak, že päty mal vytočené skôr von od rámu a kolená mu chodili veľmi blízko pri rámovej trubke. Že či pri takomto nastavení nemôžu trpieť kolená alebo tak?
18.09.2017 - 15:20:50
00
Kolená ešte ovplyvňuje sedlo, tiež som mal prechodne problém s pravým kolenom, len to som si s novým sedlom dal aj vyššie sedlovku o asi 5mm (keďže profil lyžiny-sedlo bol užší o danú dĺžku), čo bolo ale vysoko, noha bola veľmi vystretá v dolnej úvrati. Tvar sedla bol iný aj keď to boli sedla rovnakej rady, tak som sa vrátil na pôvodné nastavenie sedlovky a šliape sa ideálne bez bolestí kolena.
transporti686 ja nastavujem kufre rovnobežne s osou tretry, vôľa MTB SPD systému umožňuje pohodlné šliapanie. No a ten drak má možno kufre prispôsobené šmatlaniu :)
18.09.2017 - 15:54:02
00
Poznám pár ľudí, čo pedálujú tak, že jednu nohu majú skoro rovnobežne s rámom a na druhej pätu vytočenú von... Sú tak naučený, telo zvyknuté a nevadí im to.

Všimni si Sagana - v špurte, v nástupe a pri silovom pedálovaní ma pravú pätu viditeľne vytočenú von. Pri pohodovej jazde v balíku má chodidlá približne rovnobežne s rámom, možno špičky mierne von. Myslím si, že aj preto párkrát vytrhol pravú nohu z pedála. A určite sa ho to snažilo už pár ľudí odnaučiť...
18.09.2017 - 19:55:50
00
Ja mám pravú pätu vytočenú mierne k rámu. Všimol som si to až na cesťáku, keď som parkrát buchol pätou o zadnú stavbu, keďže je ku nohe bližšie ako na MTB. Ja zas nechápem, keď som videl jazdu jedného na časovke (myslím TdF), už neviem kto, tak každé možno 2 celé otočky furt posúval zadok dozadu ako by mal zle nastavené sedlo (to pochybujem, keďže sú to profíci). Niekto dokonca máva nalepený aj šmirgeľ na sedle a v cieli zodratý zadok :tmi:
18.09.2017 - 20:58:06
10
..


Naposledy upravil touro dňa 14.05.2019 - 09:04:36, celkovo upravené 1 krát.

18.09.2017 - 21:29:20
00
To je presne moj problém ked sa skriabem do dlheho kopca tak sa posuvam dozadu az sedim na pol zadku pritom posed mam nastaveny spravne aspon co sa tyka sedla
18.09.2017 - 22:51:35
00
..


Naposledy upravil touro dňa 14.05.2019 - 09:04:17, celkovo upravené 2 krát.

19.09.2017 - 09:59:12
00
Tento rok na jar začal som aktívne športovat-bicyklovat sa, do dnes dosiahol som to že skoro každý tretí den spravim 80 až 90 km. a len teraz po piatich mesiacoch mi začali boliet kolená, a len po 50.km začínajú bolesti,.čo to môže byt ? prehnal som to ? músím spomalit ? čo poviete ?
02.10.2017 - 16:09:44
00
Skus jazdit menej silovo, pripadne si doladit posed - vcetne uhlu tretry.
02.10.2017 - 16:17:58
01
a netreba to prehanat, sportom sa telo najlepsie humpluje :D
02.10.2017 - 16:51:27
01
zsjozef: a staras sa nejak o kolena? Kolko mas rokov?
02.10.2017 - 19:15:21
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Návleky / Na kolená)
keyboard_arrow_up