ŠKODA MTB Singletrack maratón Košice

16.09.2017
11. kolo - Slovenský pohár XCM
4. kolo - Východ MTB Liga
MTB maratón
Košice (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Výsledky, Foto
Zúčastnených bikerov (299)
10adidas10ace123AdamBaranaedaAK47_TRMAlePeteralexovitsalfismizany1anaxagoreAnonymousBajkerDomkobenkobigkobabike0912birelbobo13branislav.mgrlukacBranoMabrehybromocasscipocistyCRScruelCsokasd611Dado1daj1639damaddaniel153danielsmoradadannyhart1davhanDavidex10ddrmodesDHforeverdiawadjankoDK22dubielmarekDuciDudySVKekulikelenaoerjumboFABULAFABULOVAFarky-KEFedák DušanFehanfeltoferolFGJohnyKFilip.gedeonfilippfliperikflowcoreForzaRacingfrantisekkorlgabo78Gabriel08GaliPetGekon.KarolgerbocGhostakerrGIANT1989GlevoGogiGrand9grupetogurohogermajsterChabanchalan25rZvchrinikI3answerIgivladImromanincubus17istvan.bertajachmelJakubSjan.kocis347jan.niedobaJanciSjancoojanmysjano280176janvirostkoJardo79jaro180jarobeerjerryhjeylmjimminoJKoJoeDXBjojoAUTHORJozefJuraj_KUKOjurajSjurajvlkkacerik577kalikamil.vincakanibalKaskajakesk8klocmarekkomornik0KOPERkosinkrisLaco74ladislavcechlegiLechulg57liquid-jLublanaLukasLickolyd.baluchovam4jomackyMajkyFMaoMaraudermarccinMarcelfeltMarek-MTBmarek3xMarek521marekhorvath9121mariansMarki007marmizmaro2martin.dzadonmartinko76Matej83matejgrados500MATFEJMato47mato687matocykelmatostarmatotopeMattkomatus.gomolcakmgimimh586miGelmihalko.ladislavMichalCverha11miko53mikopalomikulmilanvrmilmacmilsumipetmirecbikeMiro0706miropalickamiroslav2112MiSmiskokovacikmleMoccaMP18mpodobonskymullermmuro1701N1NOnanippnealkoneronNikolas8nordonnoronagyObruckonarbondreyOrsigo77oxa1palo-demapatrik_spatrik.beluskopatrik.benkovic1971patriot13paulus01pavol.tonka423pcolkapepodriverpeter.zarembaPeter6peterbricPeterKEpeterpjpeterpobiecky69PeterSmilnanski25PeterSykorapeto333aipetrepilaparnicaPipo221Pistik777pompyponcoponynkoPstroso1puskasRadoslavgerocRadovan Bírošralive5Ramonbikerastislav.balockorastislavdzurikrasto24RaTomricardo-manrobertttRoboop76Röfike (HUN)roman.geregromanfendekRomanMuchaRoStRTO-keRULERvandliks.kuzmasaki66scottmanseamastercontrolsebek.petersenky15simonskSiska1974skatechatslavomirmatejSlavoPsmelkovasmorkoSNBzuzisparkSpecialmanSpecMattstahik3starosta.uhorskeStenlykstraka.michalSvit33szabomirotabbitalian_matotatiskiitheodortino888tomasootomer186Tomi81TomiHAJAStomiroltommeeTondo6tsabolurban778vandalcadvierakissvikilukViktorCeevladi78vladikavladimirnemcikvlastochvlukacsvreskVybostokvycpavxbikerxdanko00YANKEEyou_rekyozefbZajo23Zajo3zbozdeno063zloborzpadzsofi70Zuzulla
preto tie fronty, chalan sa obetoval aby ste nehladovali :D
19.09.2017 - 15:33:15
02
LL napísal:
vlastoch
zacitujem LEN 2 časti pravidiel:
... cyklistická prilba počas celých pretekov. Zloženie prilby počas pretekov je trestané diskvalifikáciou...
predpokladám, že TO platí aj pre štart ... :-), ak je niečo povinné malo by to znamenať, že dotyčný sa nemôže zúčastniť, odštartovať a ani pretekať do konca (aj keď je na verejne prístupnom mieste)

... Na tejto trase je stanovený časový limit v sedle Jahodná (42.km) na 15:00 ( 5 hodín od štartu) , kôli uzávierke hlavnej cesty tu budu pretekári po tomto čase zastavený a po odobratí štartového čísla usmernení k dojazdu do ciela kratšou cestou.

mimochodom ...ak súhlasíš s tým, aby po jasnom porušení propozícii kľudne odštartoval, pokračoval v preteku až do konca, priamo nabádaš na porušenie pravidiel
ale dosť bolo zbytočných rečí, zatiaľ si nedal ani jeden relevantný, logický alebo dokonca rozumný argument ...
a o povinnostiach organizátora si nenapísal ani ČIARKU ... tak "nezavádzaj"


"Preteky sa idú .. za plnej cestnej premávky."
"Zloženie prilby počas pretekov je trestané diskvalifikáciou pretekára"
"Všetci pretekári sa zúčastňujú podujatia na vlastné riziko."
"Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví súvisiace s účasťou na pretekoch"

viac je k tvojej znoske nezmyslov skoda nieco dodavat, ak nie si schopny citat s porozumenim, vrat sa do skoly a necucaj si povinnosti organizatora s prsta
19.09.2017 - 15:52:20
00
Na Lajoške mi chýbali mi bubeníci z ročníka 2015.
Tí nabudili do šliapania snáď každého bikera. :y:
Tohtoroční nebubnovali o nič lepšie ako keď sypeš krumple na plech. :n:
19.09.2017 - 15:55:28
00
Rád by som trošku upokojil túto tému, od bezprilbového bezspdčkara. Bedľa je vyprataná, čaká na premiéru niektorých bedľopanicov. :D :P

Prílohy:

IMG_20170919_182622.jpg
IMG_20170919_182622.jpg 534.38 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2017 - 18:34:06
02
trmax napísal:
Pôvodne som nechcel vŕtať do výsledkov v kategórii kadeti na krátkej 22km trati, ale nakoniec mi to nedá. Ide podľa mňa o celkom vážny precedens.
V pretekoch vyhral maďarský pretekár, ktorého rozhodcovia následne diskvalifikovali. Dôvod bol ten, že bol videný, ako si skracuje trať. Nebudem riešiť či to bolo správne, ale rozhodcovia rozhodli a výsledkovú listinu s dátumom 16.9.2017 16:17:33 si môžete pozrieť v prílohe. Organizátor ale túto výsledkovú listinu neakceptoval a pri vyhlasovaní sa stal víťazom maďarský pretekár a videl som ako rozhodcovia prekvapene dobehli pod pódium, lebo ich to zarazilo. Ani v tejto chvíli som to nemienil riešiť, na stránke zväzu boli ešte aj v nedeľu večer pôvodné výsledky. V pondelok ráno však prišlo ku korekcii výsledkov, aby súhlasili s vyhlasovaním na pódiu.
Je zarážajúce, keď si organizátor pozve rozhodcov, aby dohliadali na dodržiavanie pravidiel, ale nie je ochotný akceptovať ich rozhodnutie a následne ešte zariadi zametenie stôp pod koberec.
Osobne si nemyslím, že si maďarský pretekár skracoval trať úmyselne, ale veď existujú štandartné postupy, ako podať protest a pravidlá by mali platiť za každých okolností pre všetkých.
Bol by som nerád, aby to vyznelo tak, že som urazený, lebo môj syn nebol prvý. To by som bol riešil na mieste. Ide mi o princíp a zarazilo ma to zametanie stôp pod koberec.


Vážený p. Trnka.
Madarský pretekár došiel do ciela ako prvý, a boli aj vyvesené výsledky kde bol na prvom mieste. Na protest jednej pretekárky a po potvrdení mojim regulovčíkom že "niekto si to tam skrátil" ( štartové číslo nikto nevidel) rozhodcovia po konzultácii somnou pretekára diskvalifikovali. Ja som to tiež iba tušil a potvrsil možnosť lebo poznám kvality Mareka Trnku. Madarského pretekára som sa snažil medzitým kontaktovať pre konzultáciu ale neúspešne. Podarilo sa mi sním spojiť až pred vyhásením výsledkov. Viacerí mi potvrdili že sa jedná o velmi dobrého pretekára, reprezentanta krajiny ale požiadal som hoešte o dôkazový materiál (záznam gps) . Doručil mi to tesne pred vyhlásením ich kategorie. Reagoval som promptne zastavil som vyhlásenie výsledkov a skontroloval som záznam. Preto som sa rozhodol o vrátenie prvej verzie výsledkov. ( správne by bolo určite v tej chvíli to ešte spolu prejst s rozhodcami aj s Marekom, v tom som spravil chybu no nechcel som natahovať vyhlásenie výsledkov) . Verte mi že nebolo v mojm záujme niekoho poškodiť alebo uprednostniť. Najviac urazený by mohol byť práve madaraský pretekár ktorý vôbec musel niečo dokazovať . Osprevdlnujem sa Vám aj Marekovi za tuto nepríjemnosť.
prikladám gps záznam madarského pretekára.
https://www.strava.com/activities/1187771259
19.09.2017 - 18:54:59
05
K tej prilbe.... nabuduce možme každému skontrolovať na štarte štuple v riadítkach, kompresné ponožky, kamery, prilby atd ... možno do tmy by sme aj odštartovali . Ak to mal niekto urobiť tak hlavny rozhodca, nie organizátor. ( tým len chcem dať pojmy a povinnosti na správnu cestu, nie obvinovať alebo sa vyvliekať zo situácie ) . Je asi uplne jasné každému racionálne rozmýšlajucemu ( bez toho žeby niekedy niečo organizoval alebo robil rozhodcu) že je to nemožné. Časomiere a rozhodcom oznámil tuto skutočnosť niekto až po štarte, na základe toho začali hladať pretekára a jeho číslo na kamere. Našli a bol diskvalifikovaný . Či sme mu mali odobrať číslo a priviazať ho k stromu je diskutabilne :D pustili sme ho dalej , ved každý ide na vlastnu zodpovednosť... z pretekov bol diskvalifikovaný na základe pravidiel ... právnik nie som, neviem či sme ho mali nahánať vrtulníkom a mu ešte dať podpísať počas preteku aj nejaký papier, alebo volať políciu, alebo mal právo sa v lese náhodou presne po trati sa bicyklovať dalej. Chytať sa slovíčok je lachké ale nikam to nevedie, len tu budeme miesto jazdenia a tvorivej práce rozoberať tuto vec. Všetci snad nosíme prilbu preto lebo chceme a nie preto lebo je v pravidlách. Pre další ročník vyhlasujem funkciu kontrolóra prilieb na štarte, a zabezpečím prilby na požičanie a snad sa už také nestane. Kto sa hlási na kontrolóra a správcu požičovne ?
19.09.2017 - 19:47:35
015
Aj by som na to zabudol, ale tých čo si skracovali trať bolo viacero.
Na 47km trati pri Bankove 2 pretekári nezbehli dole a potom hore po asfaltke, ale rovno to sekli k asfalte hore, kde sa následne zatáčalo doprava - aspoň minútu takto ušetrili. Divil som sa, že odkiaľ sa napojili, ale neriešil som to. Teraz som len tak zo srandy pozrel stravu a našiel som tam oboch :) pekne vidieť ako to sekli. Je mi to jedno, ale keď sa tu riešia tieto veci, tak som to spomenul.
19.09.2017 - 22:38:47
00
tomihauser napísal:
Vážený p. Trnka.
Madarský pretekár došiel do ciela ako prvý, ...

Ak to bolo naozaj tak, tak vaše vysvetlenie akceptujem. Škoda, že toto vysvetlenie nedostali aj rozhodcovia pred vyhlasovaním. Týmto považujem vec za uzavretú.
20.09.2017 - 08:28:26
03
Napíšem svoje postrehy.
Trať bola technicky náročná, mne sa páčila. Boli tam miesta kde treba zabrať aj úseky, kde sa dá oddýchnuť. Michalkov trail ísť v zjazde by mohlo byť nebezpečné, takto to bolo dobré. Bubeníci pred prémiou boli super :y:
Značenie trate... Ja osobne preferujem šípky na zemi, zablúdiť sa mi nepodarilo, ale jedna odbočka ostro vpravo bola na mále...
Chcelo by to oddeliť štart dlhej a strednej.
Mne sa konečne znova podarilo umiestnenie v 10 :-) Na Košickom maratóne som bol prvý raz a prídem znova.
20.09.2017 - 08:42:12
00
Dam aj svoj postreh. Bol to moj prvy maraton a teda neviem ako to chodi, ale osobne ma dost prekvapila slaba ucast na 80km trati (napocital som okolo 60). Od tretej obcerstvovacky som siel prakticky az po Michalkov uplne sam, preto som bol rad za spolocny start, kde som si s 50-tkarmi aspon prvu polovicu pretekov uzil sutazenie ako aj nejaku tu spolupracu v podobe tahania/dotahovania sa atd. Z mohjo uhlu pohladu bol spolocny start dobrym riesenim.
aesel Pokial si koncil v TOP10, tak mi nie je celkom jasne preco ti vadil spolocny start. Pohybovat si sa musel na spici a tam boli teda dost riadne fukoty (vysoka priemerka).
20.09.2017 - 10:22:17
00
Spoločný štartuje nutný z dôvodu singletrackov ... Na ktorých sa predbieha veľmi ťažko a v prípade oddelené ho štartu by najlepší na 50 boli brzdení slabšími z 80 ... Aspoň tak mi to vysvetľovali minulý rok keď som sa na to isté pýtal 😀
20.09.2017 - 10:30:55
02
no myslím že 60 na dlhej je na slovenské pomery ešte slušné číslo :D
20.09.2017 - 10:41:23
04
jachmel, preto, že niekedy môže byť problém, ak sa necháš strhnúť tempom tých, ktorí idú kratšiu trať.
20.09.2017 - 12:05:58
00
Pekny maraton, velmi dobre zabezpeceny, krasne trate, znacenie v pohode bez problemov. Zazemie maratonu paradne, pocasie pravdepodobne vymodlene. Len to vyhodnotenie trosku zdlhave, no ale bolo potrebne vyhlasit vsetky sutaze. S cestovinami som problem nemal, bezny standard. Mozno som mal prave cerstvo uvarene. Urcite pridem aj buduci rok, mozno rovno na majstrovsku trat :-) Organizatorom urcite patri velka vdaka za snahu.
20.09.2017 - 13:27:13
01
25.09.2017 - 21:17:30
06
keyboard_arrow_up