Zdravim, chcem kupit moj prvy celoodpruzeny bike a nevyznam sa az tak v niektorych veciach, tak si necham poradit od skusenych. Niektore medely maju zadny tlmic umiestneny pod hornou trubkou a niektore dole pri pedaloch. Je v tom rozdiel, ktora varianta je lepsia a preco? Dakujem za odpovede.
21.09.2017 - 21:44:46
00
Precitaj si tento clanok, su tam opisane systemy pruzenia, mohlo by ti to pomoct v zorientovani.

https://www.mtbiker.sk/clanky/5790/prehlad-systemov-pruzenia.html
22.09.2017 - 07:02:59
00
No to som uz cital, je tam veľa vecí odborne napísaných. Mal som skor na mysli viac praktickych informacii o tych dvoch variantach, napisanych viac pre laika, napr. ako sa ten a ten tlmic spravav terene, co je lepsie z hladiska servisu atd.
22.09.2017 - 14:12:25
00
Vsak prave, ze tych umiestneni tlmica pod "hornou trubkou" a "dole pri pedaloch" je niekolko druhov, co je aj v tom clanku. Nepises ci ide o XC, AM, Enduro bike, tlmic moze byt vzduchovy aj pruzinovy. Precitaj si ten clanok este raz a pozorne, mas tam uvedene aj ich spravanie.
22.09.2017 - 14:17:47
00
na spravanie sa odpruzenia ma vplyv konstrukcia zadnej stavby a nie to ci je tlmic horizontalne alebo vertikalne
22.09.2017 - 14:23:01
01
a hlavne pre laika ten članok nema až taku vypovednu hodnotu je to napisane dosť odborne a človek sa v tom po chvilke stráca
asi by bolo jednoduhšie keby si napisal čo vlastne chceš jazdiť a niekto ti dá realne skusenosti
ja jazdim Maestro od Giantu , viacero ľudi aj tu označuje tento spôsob pruženia za vyborny a mne aj tak pripada no nemôžem povedať že je najlepši keď som neskušal ine tipy.
Niekto mi zas hovoril že santa cruz , specialized a Giant maju najlepšie riešenu zadnu stavbu a prepakovanie no to tiež nemôžem potvrdiť ani vyvratiť bike sa sprava vyborne ( nehupe ) a aj pri najmenšich nerovnostiach vidieť ako to vahadlo pracuje ( žehli ) davam 70 - 80 km vyjazdy v terene bol aj 114 a nikdy som tlmič nezamkol pri jazde nemaš pocit nadskakovania v sedle idealne by ti bolo keby si si posadal na nejake biky v tvojej cenovej skupine a podla pocitu sa rozhodol
Kamarat sedel na Kellys Tyke 50 už ho chcel vziať ale ešte zbehol pozrieť giant trance 2 a nebolo o čom
23.09.2017 - 09:46:19
00
keyboard_arrow_up