Len tie komponenty za tu istu cenu su rôzne , ja som s trance spokojny hlavne mam shop 3km od domu kde si poriesim servis ci pripadne reklamacky
15.07.2017 - 15:38:45
00
Caute bajkeri. Pokukujem po YTcku uz dlhsiu dobu a myslim ze sa konecne blizi cas kupy.
Pred tym by som sa rad s majitelom YT Capra rad pobavil o skusenostiach hlavne na temu vyslapov, celodenneho jazdenia, hrebenovky ale hlavne bomby dole (nizke tatry/mala fatra) plus si ju rad ochytal a skusil velkost L/XL (188cm, 85cm nohy). Ak sa tu najde bajker ochotny stretnut (ba/bb) za nejake to pivo budem velmi vdacny.
Tiez ked mate niekto skusenosti/nazory hlavne capra/jeffsy 27 popripade spectral na moj typ bajkovania pls piste!
22.09.2017 - 18:57:51
00
Skúsenosti s Caprou nemám, iba som na nej na chvíľu sedel a na tvoju výšku skôr XL, mne táto veľkosť sedela, mám o 1 cm menej ako ty, Jeffsyho mám Lko no 29", Capra je kratšia, aspoň pocitovo, rozmery a uhly som neporovnával :)
22.09.2017 - 19:47:15
00
vyber si co prevazne jazdis ,traily a 80+vylety ?- jeffsy ak mas rad trochu tvrdsie jazdenie skoky bikepark atd. a ako pises "bomby" tak capru ...ja mam 189-190 mam XL sedi ...neviem co furt vsetci riesia slapanie ,nic dnes uz nie je vyslovene neefektivne a do kopca sa ani na jednom neoplati nahanat ,na to su ine bicykle,to ako vazne vyberate trail-enduro bajk podla toho ako slape do kopca?! .....no tak ako vladze a vie bajker a tak podobne aj z kopca ....stoji to viac energie ,ked tak doslapes hore o 5min neskor...co sa stane ? neber to v zlom ....riesil som podobne vtakoviny pri prvych bajkoch ....pisem aj pre ostatnych...

slape sa mi este lepie ako na starsom wickede ,na ktorom som robil celodenky ,aj ked ma polozenejsi uhol zase je lahsia a hlavne lepsie zjazduje ked ma hlava pusti atd. :D
22.09.2017 - 20:06:52
06
imro1: ako hovoris, za XL som prevazne aj ja
kvakob: plne s tebou suhlasim. Kedze musim najprv 2km vyskove naslapat aby som ich potom zisiel nechcem bajk na ktorom sa slape ako na babete. Ked ale hovoris ze je to relativne porovnatelne s jeffsy a inymi AM/trail bikemi to mi uplne staci. Ako hovoris, je mi ukradnute ci pridem o 5min neskor/skor do ciela kym tam pomerne normalne vyslapem.
Vsade sa riesi, ako si aj ty povedal, na bikeparky/skoky/dh je capra, na slapanie/traily je jeffsy. Preto sa na to pytam ci je ten rozdiel v efektivite pri slapani naozaj taky markantny. Osobne uprednostnim bajk ktory ma nebude limitovat pri zjazde kedze to je to co vyhladavam a tych 5min pri vyslape obetujem (capra)

Este raz sa skusim povodnu otazku: je niekto ochotny sa stretnut a spravit mi prehliadku svojou caprou? :)
22.09.2017 - 22:59:11
00
Bol tu pridany dobry link, po prezreti sa da vydedukovat ako funguju YT masiny. Na PinkBiku v Jeffsy vlakne bola tato casto oznacovana ako Enduro bestia. Z tej progresivity to aj tak trochu vyplyva. Capra je po tom ale dolukop.com cistokrvny zjazdak :-) Na konci videa je zaujimava tabulka. https://m.youtube.com/watch?v=J1OrxmEQK4g
23.09.2017 - 07:39:29
00
YT JEFFSY pripadne CAPRA zaujalo aj mňa, , keby bolo ľahké ho vyskúšať tak zrejme by rozhodnutie bolo jednoduchšie. Momentálne zvažujem kúpu RM Blizzard 90 27+ ale ešte váham či predsa neskúsim JEFFSY AL ONE 27.
23.09.2017 - 08:25:56
00
No k tej efektivite,MTB maraton 74km 2.4UP som dal na Jeffsy v takom istom case ako rok predtym na karb.HT ,porovnie segmentov ukazalo ,ze tych par desiatok sekund,ktore som vo vyjazdoch stratil (2 kg) rozdiel sa kompenzovalo v zjazdoch. (ceteris paribus =rovnaka vaha jazdca ,rovnaky najazd v sezone).Je ale pravda,ze som v dlhsich vyjazdoch zamykal,napriek tomu to pocitlvo ziadna hupacka nie je.
23.09.2017 - 08:59:28
01
@kajto lenže ty máš top model s fakt nízkou hmotnosťou, rovajúcou sa HT strednej triedy, prípadne xc fullom vyššej strednej triedy :) takže na tom sa musí dať aj maratón odjazdiť celkom v pohode. Samozrejme na bedňu nie, ale aj s týmto bajkom ak by si mal skvelú kondičku by sa dal dosiahnúť dobrý výsledok. Na mojom o cca 2,5 kg ťažšom by to už šlo podstatne horšie :).ale aj tak ako som už písal, ja by som určite počkal na nové modely, teda pokiaľ nie je na tieto súčasné nejaká akcia, tak teraz už moc nevidím dôvod nepočkať. A myslím, že tomu kto sa nevie rozhodnúť či Jeffsy alebo Capru bude stačiť Jeffsy. Tí čo už majú čo to odjazdené, skáču, jazdia parky a ťažké trasy zvolia enduro a pre tých čo až také ťažké terény nebudú jazdiť bohate postačí Jeffsy :)
23.09.2017 - 11:18:36
00
Hm tieto YT vyzerajú krásne..CAPRA sa mi fakt páči len tá veľkosť.. To mám mať veľkosť XL pri 178 vyske? XL má rozmer ako L iných výrobcov ?
27.09.2017 - 18:44:43
01
Nie nemas.Mam 184 a L mi perfektne sedi.Chlapci nerieste len cisla poj3bane furt....
Geometria je celok,nie len 3 rozmery co si porovnas :!:
27.09.2017 - 19:21:05
03
Dobre dobre veď sa len pýtam :)
27.09.2017 - 19:25:44
00
Sak v pohode.Len toto vsetci riesili aj ja ked som kupoval,ze to je male,kratke a podobne a v zivote na tom nesedeli.Doteraz dakujem,ze som na tieto "rady" nedal a rozhodol sa podla seba a skusenosti ludi,co ju vlastnili.Asi by som to XL musel posunut dalej,pretoze by mi to bolo urcite velke a nejazdilo sa mi dobre na tom ;)
27.09.2017 - 19:30:45
00
Tak ok zrejme aj mne by L sedelo. :) Inak zvyknú YT robiť aj výpredaje? Prípadne kedy sa začnú predávať nové modely? :)
27.09.2017 - 19:47:59
00
Nejaké predvádzačky bez toho, aby človek musel cestovať do Saalbachu?
27.09.2017 - 20:02:40
00
keyboard_arrow_up