Su tam s vnutornou 25mm
23.09.2017 - 15:05:33
00
Brani090 napísal:
Tá veľkosť rámu aj mňa trošku prekvapila. Podľa porovnania veľkosti sami zdá žeby L pri blizzard bolo ako XL pri CAPRE. Tiež nejak neplánujem moc na tom skákať ale tak keď sa dá si užiť zjazd lepšie na capre a nebáť sa poriadne zaskakat tak prečo nie.

Inak je pravda že pluskove kolesá stracaju na istote v agresívnejšom prechádzaní v zákrutách?


Lenze ta velka progresivita na capre prave beznemu jazdcovi nedovoli vyuzit cely zdvih/potencial bajku a zjazd si uzijes menej ked ta budu v rychlosti rock gardeny a velke korene kopat. Ked tvoje vyuzitie zdvihu bude max do 120mm tak to si mozes rovno kupit nejaky trail bike. Stale sa snazim nato poukazat. Takto progresivny bajk som neskusal ale ten moj novy Blizzard je v recenziach oznacovany ako dost progresivne naladeny a je pravda ze aby som vyuzil zdvih nad 140mm tak to uz musi byt supa - povacsinou nedoleteny dvojskok a podobne, raz sa mi tak podaril dat aj doraz ale normalnym sposobom som sa nad 140mm zdvihu este nedostal. Povacsinou iba skacem na Drivery8, TBK a pajstunskom traile zakial tam nieje mokre listie ale bol som parkrat skusit normalny zjazd bez skokov a vyuzitie zdvihu bolo max niekde pri 110mm. No a Blizzard nebude urcite ani zdaleka tak progresivny ako Capra, kedze je to bajk urceny skor pre masy. Na obcasne skakanie mozes mat hocijaky full. To je moj nazor s ktorym sa chcem podelit kedze som full vyberal nejaky ten rok-dva roky. Capra je super bicykel ale uz trosku zamerany pre masochistou :) Preto aj tie velkosti.

Co sa tyka pluskovych kolies tak to tvrdenie sa mi nezda pravdive, v zatackach by to prave malo byt uplne super pri tej velkej ploche. Mozno trosku pomalsie zatacanie ale to je tak cele. Ale nemam realnu skusenost len teoretizujem. Zrejme je ale tazsie vybrat si uzku liniu v technickom terene kedze take balonaky uz budu narazat a zachytavat sa do vsetkeho. Do snehu a do blata to ale musi byt fajn.
23.09.2017 - 17:09:02
00
do skutocneho blata su uzsie plaste s velkymi riedkymi stuplami, pravy opak zvycajnych +siek...

vyuzitie zdvihu zalezi aj od naladenia tlmica, progresivita zadnej stavby nie je len o dopadoch zo skokov, ale aj o opore vo zdvihu..kazdopadne Capra urcite nebola dizajnovana pre nejakeho sviatocneho zvazniciara :)
23.09.2017 - 17:20:20
04
MageZ: To je fakt opora v strede zdvihu capry bude paradna, cize bez zbytocneho zanarania a zmien geometrie....je to vzdy vsetko kompromis. Dik za info ohladom plusiek, preto mi vzdy neslo do hlavy naco to je dobre, ked specialy do blata su trebars plaste dirty dan od schwalbe a vyrabaju ich aj vo velkosti 2.0 :) Vsak vhodne vybraty dezen pre dany typ terenu + v rozumnej velkosti okolo 2.3 a gripu to ma vsade tonu. Nikdy som nemal pocit zeby som si hovoril "chcelo by to 2.5 alebo 2.6 alebo dokonca plusky" :)
23.09.2017 - 17:29:33
00
Tu z nas aj tak asi skutocne a poriadne blato jazdi zanedbatelne mnozstvo. A ked jazdi tak ci stylom ze sa ide opatrne previezt, alebo ide hranu aj v takych podmienach. :) Ale mozno sa mylim. :D V UK to bude s ich podnebim ine. :)

Nemam tolko najazdene a pluska som neskual (ani nechcem :D), na vlhku cesrtvu hlinu to moze byt paradne, ale vidim to asi podobne. :) Pri ebikoch pre zaciatocnikov pluska mozu byt super, inak neviem. :D Ked tie vacsie pneu maju byt adekvatne odolne, tak ta hmotnost uz citelne rastie. A ked budu lahsie, tak zas na ukor odolnosti...ale kazdy jazdi nieco ine, dost mozne ze su bikeri, co im toto prave sadne..len zatial som takeho asi nestretol. :D
23.09.2017 - 17:43:55
02
Veru stym blatom v karpatoch to je bieda :-) Vcera a dnes som bol po vydatnych dazdoch jazdit, tesil som sa ze konecne si po suchom lete zajazdim blato a naberiem trosku skusenosti v blate no a blato nikde :-D len vlhko, trochu mokro a vpohode jazditelne nanormalnych plastoch
23.09.2017 - 18:13:49
00
MageZ aaale stretol :), mne sa tie pluská páčili dosť, jazdil som min.2 bajky na pluskách a ten karbónový RockMachine v XL by som si dal povedať. Obrovská sranda dolu kopcom, ide to ako buldozér, v zátačkách to nenormálne drží... jedine treba tlačiť tú masu aj hore kopcom.

Na margo tej Capry - odporúčal by som takýto bajk skôr ľuďom čo sú vyjazdení, chcú veľmi drsno jazdiť, nie sú bývalí XCčkári - s chuťou šlapať do kopca, a hlavne chcú jazdiť aj bajkparky.

Swarz ak aj na Drajveri a TBK dávaš len 140mm (ak máš 160mm), tak máš zle nastavené tlmenie - či už vidla alebo tlmič. Ešte ten 1cm by sa dal tolerovať práve na tie placky, alebo zlé dopady, ale 2cm je trochu moc. To pruženie je tam na to, aby sa používalo.. aspoň tak by si mal jazdiť.. .inak ti je 160mm zdvihu zbytočných.
24.09.2017 - 13:48:46
02
Tie pluska to bude vec vkusu a clovek nato nepride ci je to pren dokial nevyskusa :) Ano na drivery pokial dopadnem vsetko OK (ale neskacem vsetko co tam je) tak vyuzijem niekde odhadom medzi 140-145 mm zdvihu, proste na tlmici ostane tak 5mm mozno 7mm co by korespondovalo tak na 10mm az 15mm zdvihu pri pake 1 ku 2...tazko presne povedat, nenosim zo sebou subleru takze uplne presne neviem ale pri zlych dopadoch ked napriklad nedoletim hned v prvej casti ten dvojskok v tiahlej lavotocivej zakrute (je to taky double s plochym luxusne dlhym dopadom) tak tam je to zhruba doraz co sa mi obvykle aspon 2 krat stane z tych 4 jazd co si kupim na lanovke :) Takze ten zvysny zdvih 15- 20mm vpodstate je vyuzity ale obvykle iba mojou nesikovnostou. Tym som chcel povedat ze pokial dotycny nieje aspon pokrocili v skakani, tak podla mna bestia typu Capra mu je zbytocna a bud bude vozit zbytocny/tvrdy zdvih alebo bude mat sialeny sag nejakych 35% a v prvej faze pruzenia bude jak na hupacke.
Inak tych Capier je tu v karpatoch jak maku, raz som si po vyjazde sadol na Kolibe na lokse a za pol hodinu tri Capre presli okolo. Mam aj cerstvu prihodu: dnes som stal vedla lanovky a prisiel typek na Capre. Chcel som sa spytat ze ci ide na Driver zeby sme isli spolu a chlapik v tom vytiahol hygienicku vreckovku z kapse a zacal utierat nohy vidlice :D Tak som sa radsej ani nepytal. Skoda mohol som aspon zistit ako je to realne s tym bikom od ktoreho tu viacmenej odhovaram :)
24.09.2017 - 17:35:04
02
Naozaj dakujem za kazdy nazor v teme. Nakoniec som Rock Machine 90 plus vypustil a vyberam dalej. Len otázne co? Pozrel som vsetko mozne a ak by som sa musel rozhodnut dnes tak YT a to bud JEFFSY alebo CAPRU. Oslovili ma hlavne dizajnom vybavou a cenou.
Uz mozno mi ostava doriesit sam v sebe ci chcem pockat na nove modely /pretoze asi vypredaj sa nechysta/ alebo zobrat model 2017 a vybavené.
24.09.2017 - 18:03:15
01
Ja to moc nechapem kokos ved bud sa ides len pustat alebo aj dupat v tom musis mat v hlave jasno a podla toho sa rozhodni ci capru alebo jeffsiho uz jefsy ti ponuka slusne zdvihy a vybornu vybavu
Capra je lakadlo ale treba si rozmysliet co vlastne od svojho biku cakas ja som tiez rozmyslal nad swagom a som rad ze som sa nechal prehovorit a upustit od cistokrvneho endura s polozenym hlavkom
24.09.2017 - 18:25:39
00
Momentalne co jazdim je jasne ze by mi stacil JEFFSY, to ja viem a chapem ale to neznamena, ze casom by som nevedel mozno vyuzit aj CAPRU.
24.09.2017 - 18:53:04
00
Myslim si ze rad tu mas dost zvysok je uz len na tebe, myslienku ti do hlavy nikto nevstiepi, vela šťastia pri vybere :hai:
24.09.2017 - 19:06:36
01
Dnes som sa bol povozit.Riadne blato,takze rychlost nic moc.Nafukane to mam normalne a takto vyzera vyuzitie zdvihu na Capre v karpatoch.U nas na drahe na kamennej,takze sa aj skakalo samozrejme,ale ten zdvih ak je spravny pocet tokenov a dobre nafukane secko jak ma byt sa da krasne vyuzivat.

Prílohy:

20170924_202222.jpg
20170924_202222.jpg 953.29 KiB thumb_up1thumb_down

20170924_202158.jpg
20170924_202158.jpg 1.01 MiB thumb_up1thumb_down

24.09.2017 - 20:25:34
02
To je podla mna vpohode, tiez mavam ten zadny tlmic tak (ked neliznem zadkom double) akurat vidla je vyssie cca 5mm pod dorazom, tu musim este poladit. Kolko mas tokenov v tlmici? neviete niekto ci su tokeny od novoty aj v Blizzarde? Co je to draha na kamennej? Nic mi to nehovori.
25.09.2017 - 09:12:26
00
Ten zadny tlmic nema doraz az na konci piestnice,cize to je +-3mm rezerva na tlmici = +- 8-10mm zdvihu stavby.V tlmici tokeny nemam,vo vidle mam 2.
To je u nas nad mestom trail postaveny-volame to draha.
25.09.2017 - 09:38:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up