preco je zakazany? chces v skratke? "podla seba sudim teba" jednak to nepocut ,je to volne dostupne teraz si predstav tie hisaky - ked ides na biku do hory a iba mu "plasis" zver a ked by si ju mu mohol rovno ulovit...
robil som 3d -cko lukostrelbu, nejake zazitky z treningu mam :D
26.09.2017 - 10:29:41
00
No neviem, preto sa pytam :D. Ale s tym tichom som si to aj myslel, ale hlavne, ze to moze mat kazdy v skrini. Asi je zakazane aj lovit s tlmicom(?) .. ale s nozikom teda mozem , ci ? Kralika, srnu a tak ..
26.09.2017 - 10:42:46
00
Pytliactvo je zakazane tusim vsade nie len u nas, tlmic mame zakazany vseobecne aj ked v pripade treningu PCP vzduchoviek na FT a HFT by to bolo fajn. V GB ho maju tusim povinny, bez tlmica mozu iba na sutazi (aspon mi to tak bolo oznamene)
Okrem toho ticheho letu sipu to moze mat aj "humanny" dovod, lovecky hrot ma 3 ziletky o priemere cca 4cm, potom su roztvaracie s priemerom 7cm. Ak sa ti nepodari dobre trafit takym hrotom zver ti ujde a bude zomierat dlho v bolestiach. Projektil trafeny do nohy alebo ramena moze prezit a zotavit sa. Tercovym hrotom sa lovit neda lebo sip zaroven ranu zavrie, zver ujde a trpi. Luk a kusa by mali ostat ako sportove zbrane.
26.09.2017 - 14:19:16
01
Tak ale predpokladam, ze polovnici triafaju viac menej presne do srdca, max. do oka a teda rovnaky postup aplikovany lukom, ci kusou , teda strela priamo do srdca /eventualne do oka/, by nemala mat za nasledok, ze zver trpi a ujde . Ci ?
26.09.2017 - 14:29:58
00
Rozdiel je v efektívnom dostrele. Na spoľahlivú ranu z kuše/luku potrebuješ byť bližšie k cieľu a to je problém.
26.09.2017 - 14:33:12
00
lto napísal:
Tak ale predpokladam, ze polovnici triafaju viac menej presne do srdca, max. do oka a teda rovnaky postup aplikovany lukom, ci kusou , teda strela priamo do srdca /eventualne do oka/, by nemala mat za nasledok, ze zver trpi a ujde . Ci ?


myslíš tých polovníkov čo nerozlíšia zver od kolegu alebo hubára? :D bežne zle zviera trafia... na to majú tých psov, špeciálne polovné plemená určené na dohľadávanie postrelenej zveri
26.09.2017 - 14:34:59
02
Pali65: z posedu ale snad ano, ak zanedbam, ze z luku sa da zastrelit z celkom slusnej vzdialenosti, ktora je pocitana ako zmysluplna vzhladom na dostatocne rozlisenie obete, ak nepocitam strielanie s dalekohladom, co teda mozme pre ucely tohto rozoberania zanedbat.

Bikejoring: cize zver sa moze postrelit puskou, ale lukom nie ? Ved pes zver dohlada v oboch pripadoch. A naviac, ak by sa pouzil sip s kurare, alebo podobnou pochutinou, tak nie je potrebne ani nejak velmi mierit a zver sa trapit nebude urcite. A v niektorych pripadoch sa to stale da aj jest. Trofej je ale v pohode tak ci tak.

Cize z tohto mne vyplyva, ze stale nemam rozumny argument preco kusa/luk nie, ale puska ano, plus, mozu stale lovit nozikom. Len treba trochu cvicit a hybat sa.
26.09.2017 - 14:40:52
00
s lukom z posedu? to by neslo snad ani z toho mojho kde sme mali poschodovu postel, gauc a kachle 😂 navyse luk nema nocne videnie v optike. to postrelenie sa berie ako nehoda, niektore jedince maju pevny korienok aj ked spravne trafis, dedincania poznaju sliepky behajuce bez hlavy, alebo svinu trafenu medzi oci co este beha po dvore
26.09.2017 - 14:53:14
00
práve to by bolo dobre, keby polovník musel k zvery bližšie, vďaka efektívnemu dostrelu, by znížilo chyby v úsudku a zvýšilo jeho loveckú extázu ... či ne?
26.09.2017 - 14:53:34
00
Trochu offtopic, ale pokial viem tak je skor zakazany preto lebo castokrat sip zviera iba zrani - potom ho treba dlho dohladavat a proste sposobi mu ovela vacsiu bolest. Na lovecke naboje je stanovena v SR nejaka minimalna energia, ktoru ten naboj musi mat (v jouloch) - podla typu zvierata, napr. teraz som len tak pogooglil a minimum 1000 J/100m je pre srnciu zver.
Nema to vobec nic spolocne s potrebnou vzdialenostou. Proste je to len menej presne a menej smrtiace. Vyzaduje si ovela viac skusenosti a aj tak je to vela o nahode - takze radsej je to plosne zakazane, lebo vacsina polovnikov by s tym spravila viac skody ako uzitku. V USA je lov kusou/lukom napr. povoleny (zalezi ale od statu).
26.09.2017 - 14:56:48
00
Killian: ale co by offtopic, vsak to je to, na co sa pytam. Aj ked moc mi to nesedi, lebo gulkou sa da rovnako len poranit. Ale je jasne, ze proste lezat ozraty v posede, clovek moze zviera dostat, co by lukom a nozom nemohol :D .. ale ako pise lapaloma, trofej by potom mala pre dotycneho zmysel, lenze na to by nestacilo mat len peniaze, v podstate je to presne to iste, co sa deje dnes s ebajkami.

Bikejoring : ja dufam, ze u vas nebeha srncia zver bez hlav, bo na Myjavu uz nepojdem bajkovat :D .. inak nocne videnie na luku som tusim videl.

https://www.youtube.com/watch?v=o_guiXw9CAQ
? http://shwat.com/setting-up-your-bow-for-night-hunting-welcome-to-the-dark-side/
26.09.2017 - 15:01:15
00
§ 7
Zbraň kategórie D
(1) Zbraňou kategórie D je
e) mechanická zbraň, ktorej napínacia sila je väčšia ako 150 N,

§ 55 :
(10) Zo zbrane kategórie D uvedenej v § 7 ods. 1 písm. a), e) a f) sa môže strieľať len na strelnici
(§ 49); táto zbraň musí byť označená platnou skúšobnou značkou podľa osobitného predpisu.3)
26.09.2017 - 15:12:50
00
Tieto citacie nie je odpoved na to, co som sa pytal :) .. ale nevadi /dik inak za citaciu/, trosku som pogooglil a stacilo. Nasiel som novu jednotku "grains" a uz mam plne zuby tych nenormalizovanych jednotiek. Lilbra, palec, uzol, mila, unca, karat, grain .. nech s tym idu niekam ..
26.09.2017 - 15:17:51
00
Preco by to nebola odpoved? Si sa pytal ze preco nie luk a preco puska ano. Nuz hold preto lebo pouzitie luku ci kuse su zo zakona zakazane a mozes ich pouzit iba na strelnici. Dokonca, taketo zbrane musis registrovat na polici SR. Ci tvoja nenavist ku vsetkemu co ty neuznavas ti proste neumoznuje aspon troska rozmyslat?


Naposledy upravil Dvenohy dňa 26.09.2017 - 15:29:15, celkovo upravené 1 krát.

26.09.2017 - 15:25:43
00
lto napísal:
, ze z luku sa da zastrelit z celkom slusnej vzdialenosti, .

Ani nie, je to hodne kontaktný lov, ideál je do cca 15 metrov,
nad 40 m to už šípu trvá dosť dlho, kým doletí,
stačí výraznejší pohyb, skákanie zvieraťa a spoľahlivosť zásahu ide doprdele
26.09.2017 - 15:27:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up