Takže nejak takto. Prvý obrázok firmware. Druhý ako to vyzerá na tej mojej karte. Tretí sú mapy, ktoré vidím. FreemapSK je premenovaná na gmapsupp.img, preto funguje. Skúsil som aj ďalšie mená ako mi radili vo vedľajšej téme ale nepomohlo. Idem skúsiť ešte kartu z telefónu, či to nepomôže, ale to sa mi moc nezdá.

edit: Takže nepomohla ani druhá karta, stále to isté. Sranda, že BaseCamp ich bez problémov ukazuje.

Prílohy:

GARMIN1.jpg
GARMIN1.jpg 18.83 KiB thumb_up0thumb_down

Garmin2.JPG
Garmin2.JPG 36.24 KiB thumb_up0thumb_down

Garmin3.jpg
Garmin3.jpg 11.99 KiB thumb_up0thumb_down

Garmin4.JPG
Garmin4.JPG 13.07 KiB thumb_up0thumb_down

25.09.2017 - 17:30:40
00
U oregon 600 bola mozna takato kombinacia nazvov mapovych sad, vyskusaj ci to nezaberie
gmapprom.img Primárna alebo predinštalovaná mapa gmapprom1.img Sekundárna mapa
gmapbmap.img Základná mapa v prístroji
gmapoem.img OEM inštalovaná mapa (nedá sa vypnúť v nastaveniach mapy)
gmapsupp.img mapa nahraná do prístroja z programového vybavenia ako je napr. Mapsource, Mapinstall a pod.
Len sa mi mari ze Edge800 nemala takuto restrikciu...
25.09.2017 - 18:15:12
00
Nefunguje ani to. Stále mi berie len tú, ktorej dám meno gmapsupp.img. Ostatné nič. Nevadí, budem googliť ďalej. Snáď časom niečo nájdem. Vďaka všetkým za snahu pomôcť. Keby vás hocičo ešte napadlo, tak napíšte. Vyskúšam.
25.09.2017 - 18:27:54
00
Podarilo sa mi vygoogliť, že môže byť problém keď mám v zariadení viac OSM máp, ktoré majú prekrývajúce sa segmenty (asi používajú rovnaké IDčká a to robí problém. aspoň tak som to pochopil). Po použití tohoto nástroja http://www.javawa.nl/jdm_en.html mi to aj potvrdilo, keď mi vyhodilo chyby, že Freemap CZ a SK sa prekrývajú. Asi v nejakých pohraničných oblastiach. Po vymazaní FreemapCZ už vidím tú ďalšiu OSM mapu od Garminu aj lacovu mapu lesných ciest.

Zatiaľ mi to asi postačí, ČR momentálne nepotrebujem. A časom skúsim, či by som z nej dokázal odstrániť tie prekrývajúce sa segmenty. Prípadne skúsim osloviť chalanov z Freemap či by nemohli tie mapy generovať tak.
25.09.2017 - 19:58:59
03
Hosť napísal:
...ktoré majú prekrývajúce sa segmenty...
To som netušil.
Pre tú srandu som stiahol Slovensko a Česko z tejto stránky. Nainštaloval som a pomocou priloženého BAT som vytvoril IMG pre Garmin. Všetky staré IMG som vyhodil a tieto dva nové IMG som nakopíroval na kartu aj s Lacovou vrstvou. Vidím 5 máp (Zrejme som v tej openmtb zapol aj nejakú transparentnú vrstvu.) a vidím mapu na oboch stranách hranice.
Takže ak potrebuješ obe mapy naraz, openmtb stránka je jedno riešenie.
26.09.2017 - 13:16:55
01
Keby som ťa poprosil, skúsil by si ešte hodiť na kartu mapy odtiaľto http://www.freemap.sk/index.php?c=core.download&filename=/garmin/
Len preto aby sme si to overili, či to je naozaj tým. Alebo mám u seba hľadať ešte niečo iné.

Skúsim stiahnúť z tej stránky a otestujem ako vyzerajú. Na výzor a nastavenie Freemap (tiež vychádzajú s OSM) som si celkom zvykol v mobile tak preto boli aj prvou voľbkou pre Garmin. Nebránim sa ale ani používaniu iných.
26.09.2017 - 14:09:58
00
Stiahol som a nakopíroval. Pridal som aj lesné cesty. Názvy súborov v Garmin adresári: gmapsupp-cz.img, gmapsupp-sk.img, SK_LesneCestyKomplet.img. V menu na zariadení vidím len českú mapu a lesné cesty. Tú slovenskú mapu nevidím.
Pri inštalovaní a aj pri generovaní tej OpenMtbMap som mal na výber nejaké možnosti. Ak poskúšaš, možno nájdeš tú správnu....
26.09.2017 - 15:39:14
01
Skúšali ste aj verziu, ktorá má v názve "latin1"?

Citujem odtiaľ: http://wiki.freemap.sk/freemapSKtopo

Poznámka: zariadenie Edge 1000 a GPSMap 64 (prípadne ďalšie) nezobrazujú mapu. Mapa používa unicode pre ukladanie znakov a tieto zariadenia s tím majú problém. Pokiaľ Vám zariadenie píše, že je "mapa zamknutá" stiahnite si súbor, ktorý má v názve "latin1" a postupujte podľa návodu nižšie.
Viac o probléme zamknutej mapy na anglickom Garmin fóre.
Taktiež v prípade ak vlastníte staršie zariadenie, ktoré miesto písmen s diakritikou zobrazuje nezmyselné znaky, použite verziu, ktorá má v názve "latin1".
26.09.2017 - 15:51:08
00
Ale tu mapu ukaze v menu aj ked nie je latin1.

Ja by som vyskusal vymazat zariadenie, pripadne celkovy reset - podrzat vsetky 3 tlacidla.

Naviac mapa freemapCZ je myslim stale poskodena - chyba SV ceska - a kayle zatial nemal cas na to pozriet.
Zatial teda pouzivam mapy od DaveLuv - http://mapygarmin.wz.cz/ - ale na styl freemap to nema. Ten je na Garmin top.
26.09.2017 - 16:00:33
00
Zariadenie som komplet mazal keď mi došlo, lebo tam boli ešte nejaké pozostatky po bývalom majiteľovi. Skúšal som aj latin1 a nepomohlo. To bolo prvé čo som spravil keď to písali aj na ich stránke.
26.09.2017 - 16:43:43
00
Priznávam dobrovoľne garmin exportu som sa tento rok moc nevenoval. (vlastne vôbec, tých pár oprav chýb nestojí sa reč)

A CZ mapu idem hneď aj vymazať. Je tak neaktuálna (z roku 2015!), že pri použití len bude kaziť meno OpenStreetMap.
26.09.2017 - 16:54:34
00
laco napísal:
Skúšali ste aj verziu, ktorá má v názve "latin1"?
Testoval som tie verzie s "latin1" v názve.
26.09.2017 - 17:03:41
00
Takže ozaj to bolo asi len tými FreemapCZ mapami. Teraz som tam napral asi 6 máp (okrem FreemapSK a Lesných ciest ešte tie ďalšie čo ste linkovali) s hocijakými menami, keď som testoval ktoré budú vyhovovať a bez problémov.

Inak ako kayle a zvyšok partie klobúk dolu a veľká vďaka za to čo robíte. Prehľadnosť vašich máp a tých ostatných, aj keď všetci vychádzate z jedného základu je na úplne inej úrovni. Tá od DaveLu je ako-tak použiteľná, ale aj tak stále dosť neprehľadná oproti vašej. Ale na tých pár výletov v ČR bude OK.
26.09.2017 - 20:30:02
00
keyboard_arrow_up