P3P napísal:
Ahojte, taka otazka, z Kojšova na Kojsovsku holu sa dostanem zvyraznenou trasou? resp. existuje aj ina vhodna pre bicykle? Diky pekne


Po tej trase som este nesiel. Povacsinou chodim z Kosic po cervenej znacke SNP (KE->Jahodna-Lajoska->Idcianske Sedlo->Kojsovka) a to je cele zjazdne na bicykli. Taktiez sa da ist po asfaltke zo Zlatej Idky az na vrchol.

Posledny vikend som bol po cervenej na Kloptan a spat. Z tej strany je to uz zjazdne pomenej, ale v polke blizsie ku Kojsovke je to v pohode.
06.10.2017 - 13:55:17
00
Z Kosic chodievam aj ja, z tejto strany to poznam, no zajtra by sme radi zacali vlakom do gelnice so zaciatkom z Prakoviec. Niekde tuto na forach som nasiel .gpx, no zaujimal by ma teren smerom nahor z Prakoviec.

Prílohy:

kojsovka_18-06-2017.gpx [2.4 MiB] Zobraziť na mape

06.10.2017 - 14:12:49
00
ak ma pamat neklame, sli sme to pred rokmi pesi opacnym smerom do Prakoviec po zltej. Od Prakoviec velka zvaznica - bez problemu, potom tam bolo par usekov, ktore by som nazval min. strme a aj cesta uz bola viac lesna, ako zvaznica. Ale to su roky dozadu a hlavne - je to stupanie celkom
06.10.2017 - 14:19:55
00
Skus radsej z Kojsova po zltej Tz do idcianskeho sedla a odtial po cervenej/asfaltke hore.

//Treba sa vyhnut ako zltej z Prakoviec, tak modrej do Gelnice. Obe su hrozne


Naposledy upravil 110mat110 dňa 06.10.2017 - 14:23:35, celkovo upravené 1 krát.

06.10.2017 - 14:21:16
00
ja som to skusal minuly rok. Z Kojsovky som sa chcel spustit dole, ale nedalo sa lebo to bolo velmi strme a zarastene. Nakoniec som tlacil spat bike hore na kojsu asi hodinu a nadaval na seba ze take vymyslam :D
06.10.2017 - 14:21:53
00
Už som to dlhšie nešiel, ale z Kojšovky do Prakoviec sa dalo zísť vcelku pohodlne, po chatu Izbica to bola taká rozbitá asfaltka, potom (po rázcestí na Perlovú dolinu) široká zvážnica. Aj studnička bola po ceste, aj celkom pekné výhľady. Opačným smerom som to ale nešiel.
06.10.2017 - 14:50:04
00
Vyskúšaj sa popozerať tu https://www.mtbiker.sk/forum/mtb-akcie-vyjazdy/volovske-vrchy-na-biku-t18716.html Žltú turistickú z Prakoviec poznám iba po zvážnicu nad dedinou Tá ide až na Izbicu a tam sa prehupne do záveru Perlovky. A aj to som šiel zhora dole. Neviem, či laco tadiaľ nedávno nešiel.
edit v podstate to napísal bedo
06.10.2017 - 14:53:28
00
boris.ko napísal:


No podla toho co Mrazik pise z roku 2009, cesta z mojho prveho dnesneho prispevku s .jpg je udajne najkvalitnejsia trasa smer Kojsov - hola. Ci tomu tak je aj po osmych rokoch, to je otazka :)
06.10.2017 - 15:06:05
00
no aspoň to zaktualizuješ ;) ešte jaro180 možno niečo vie.
06.10.2017 - 15:11:22
00
No tak to predsalen skusim, dam vediet ako je to zjazdne, Napada este niekoho nejaka rychla spojka od zastavky vlaku po Kojsov? Zatial mi vychadza najlepsie vystupit v Jaklovciach, no mozno by sa dalo aj v Zakarovciach s presunom cez Perlovu dolinu.
06.10.2017 - 16:38:54
00
Od ktorej zastávky? Najrýchlejšia spojka je po asfalte z Margecan až do Kojšova. Môžeš to trošku modifikovať podľa obrázka. Z Folkmára do Kojšova ti neviem poradiť, tam chodím najrýchlejšie po ceste.

Prílohy:

Margecany Veľký Folkmár mimo hlavnej.jpg
Margecany Veľký Folkmár mimo hlavnej.jpg 835.9 KiB thumb_up0thumb_down

06.10.2017 - 17:47:34
00
Naozaj z margecian sa ti neoplati prestupovat. Po gelnicu s prstom v nose obehnes vlak :P
06.10.2017 - 19:51:01
00
petocervik napísal:
Po tej trase som este nesiel. Povacsinou chodim z Kosic po cervenej znacke SNP (KE->Jahodna-Lajoska->Idcianske Sedlo->Kojsovka) a to je cele zjazdne na bicykli. Taktiez sa da ist po asfaltke zo Zlatej Idky az na vrchol.

Posledny vikend som bol po cervenej na Kloptan a spat. Z tej strany je to uz zjazdne pomenej, ale v polke blizsie ku Kojsovke je to v pohode.

na Kloptán je to zjazdne? popadane stromy tažba nič?
07.10.2017 - 07:44:21
00
Tak v tej druhej casti pri Kloptani sme myseli bicykle prenasat asi cez 10 az 20 popadanych stromov (neratal som :) ), sem tam potlacit hore kopcom a je to podstatne zarastenejsie ako cesta na Kojsovku. Cesta spat bola menej jazditelna ako cesta tam. Ja to hodnotim fajn a urcite este v buducnosti tamad pojdem. Pre mna je lepsie chvilu tlacit bike a dostat sa na menej pristupny bod ako to cele slapat pesky ako turista.
Ked to vsak porovnam s tym, co tam bolo pred 2 - 3 rokmi tak to je ako nebo a zem. Vtedy tam bola kalamita a sme sa asi pol km predierali cez popadane ihlicnany.
07.10.2017 - 10:37:11
01
P3P napísal:
Ahojte, taka otazka, z Kojšova na Kojsovsku holu sa dostanem zvyraznenou trasou? resp. existuje aj ina vhodna pre bicykle? Diky pekne


Ahoj, siel som to pred dvoma rokmi v lete, po chatu Zdiar (znacka pramena) to bolo v pohode, sice stale do kopca, ale po asfaltke, od chaty sa ide (tlaci :whew: ) po zvaznici prudko hore, sypky kamenisty povrch, dost morda, stav tohto useku zalezi od tazby..hore v kosodrevine to uz ide ako tak v sedle na holu. Osobne som si tuto variantu velmi neuzil :)
07.10.2017 - 11:36:43
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up