MAKADO 2022 - Malé Karpatské Dobrodružstvo

08.10.2022
MTBO
Bratislava (Slovensko)

Propozície, Reportáže
https://www.facebook.com/events/1112915928840315/
25.09.2017 - 23:36:20
00
Dá sa tu nájsť muž žena do páru na makado ?
02.10.2017 - 10:37:16
00
Keby mal niekto záujem o štartovné pre dvojicu - správa.
05.10.2017 - 16:39:18
00
Dvaja dobrodruhovia, aj keď pravidlá neporušili, veď mali prilbu zavesenú na batohu. Toto sa píše v propozíciách: "Všetci štartujúci cyklisti musia mať povinne cyklistickú prilbu - bez výnimky!"

Prílohy:

196.JPG
196.JPG 783.45 KiB thumb_up1thumb_down

08.10.2017 - 15:10:27
00
Akcia super, je to ozaj dobrodružstvo, pre väčšinu asi aj veľké :)

Otázne je aj pravidlo pohybu vo dvojici. Tiež pridám výňatok z propozícií:
"Členovia tímu musia jazdiť (behať) „na dosluch“, tzn. v takej vzdialenosti, že pretekári sa počujú pri normálnom rozhovore. Pri razení KS musia byť všetci členovia tímu!"

A potom sa človek pozrie do Stravy, porovná záznam pretekárov jedného tímu a občas tie pozície tak ustrelili, že to nie je možné zvaliť na nepresnosť GPS signálu.

Ako jasné, tiež to v mojom tíme nebolo stále také, že by sme sa počuli pri "normálnom" rozhovore, ale vždy sme boli pri kontrolách spolu a pri normálnych presunoch sme sa čakali a videli.

Prílohy:

cesticka a kontrola.jpg
cesticka a kontrola.jpg 27.29 KiB thumb_up1thumb_down

bufet a kontrola.jpg
bufet a kontrola.jpg 44.41 KiB thumb_up1thumb_down

08.10.2017 - 18:22:03
01
zasnem ze fakt ludi bavi podvadzat ostatnych a nakoniec aj samych seba
08.10.2017 - 19:09:56
07
zopár fotiek : https://elbirel.rajce.idnes.cz/
08.10.2017 - 20:00:55
02
Tak v zjazde je toto pravidlo nerealne, ale taktiez sme obcas boli trochu dalej od seba povedzme 20 metrov, ale pri razeni kontroly vzdy spolu!
08.10.2017 - 20:02:42
00
Úplne súhlasím s PatrikL. Tento team v podstate len "obhájil" to, čo im prešlo už minulý rok. Dokonca mám pocit, že tento rok to vyšperkovali neorazením POVINNEJ kontroly pred cieľom, za čo by mali byť automaticky DISK.
birel - vďaka za foto
09.10.2017 - 12:53:49
01
mno pozrel som to na strave a fakt to maju chalani rozdielne. Ale vramci prezumpcie neviny nesudme hned a pockajme na vysvetlenie. Nech to chalani vysvetlia. Mimo ineho, znamy bol tiez a velmi si pochvaloval. Ako taku menej negativnu vec vravel iba, ze niektore rychlejsie timy booli premotivovane a neracilo sa im ani odzdravit ostatnych sutaziacich. Islo napr tiez o tu uvedenu vitaznu dvojicu. Inak co bolo prvou cenou? Milion eur?
10.10.2017 - 12:07:34
00
Nie pocit za aj z hovna na polici moze byt torta
10.10.2017 - 21:15:30
00
Pozerám, že honba na čarodejnice vo veľkom prúde a ešte sa aj stupňuje. Pripadáte mi ako dav zo stredovekých filmov, čo majú v rukách vidly a fakle.
Hlavne od ľudí, ktorých vôbec nepoznám, alebo oni nepoznajú mňa, ale veľmi radi si kopnú alebo ma urazia. Reagujem ešte kým mi prídete podpáliť auto a rozbiť okná na byte ... (obrazne povedané)
Nemám čo skrývať. Kebyže sme podvodníci, tak záznam z preteku nedám verejne na Stravu. Tak ako všetky ostatné jazdy, zatiaľ tam mám nahrané 30 000km a 620 jázd a 10tky pretekov (možno bude aj viac ako 100)
Ak sa povie A mohlo by sa aj povedať B. V Sobotu sme prešli spolu s kamošom ~75km, neprajníci presne našli miesta, kde som sa potreboval vycikať, aj vystáť radu v bufete na kofolu. Kričať viem veľmi hlasno, v obidvoch prípadoch by ma bolo počut až na stanovište, čiže na dosluch. Ak sa na mapu pozriete z celka, tak 99,9% času sme šli spolu po rovnakej trase. Pripájam fotku celej jazdy nie iba maximálny zoom na mierke 50m na celú obrazovku. Prepáčte mi, že za 5hod sme spolu neboli približne 1 minútu.
Nebol som na 1. Makade ani na poslednom, lebo je to parádna akcia a veľmi jej fandím aj robím promo kde môžem a volám koho vládzem. Za 3 roky, čo som to jazdil, stretol som páry vzdialenejšie viac ako my v Sobotu, stretol som páry, ktoré neboli páry lebo to bol iba 1 človek a ďalší neviem kde. Boli dvojice, kde slabší čakal pod kopcom kým sa ten jeho vráti zo stanovišťa na kopci(tiež boli na pódiu). Nikdy som to neriešil, lebo každý ide podľa svojho svedomia a výkonu a ... každý si doplní, čo chce aj tak.
Čo sa týka zdravenia, tak to už je fakt čistá lož a jedna babka povedala klebety cez 3 dediny. Keby ste ma poznali (a jazdili v lese a stretli ma tam), tak viete, že sa zdravím každému koho stretnem. Aj turistov, aj ebajkerov, aj psíčkarov. Taká nepoškvrnená silva sa mi ozdravila až na 3. krát ked som ju stretol v lese (bude hate na ňu, že sa nezdraví?). Dokonca aj MTBO reprezentanta sme zdravili asi 3x v Sobotu až mi došlo, ze on sa neodzdraví, tak som ho nechal pretekať. Ale s niektorými sme stihli prebrať najlepšie miesta na Bedle, ako sa im darí, prehodiť pár vtipov ako nikto nevládze a podobne.
Mrzí ma, ak sa niekto cíti podvedený pri sledovaní na Strave. Namiesto porovnávania vaších a našich časov na segmentoch zo Soboty a rozmýšlania, ako zlepšiť svoju orientáciu a výkon oproti nám, budete riešiť toto, bohužial. Na iných sme vždy veľmi kritickí, ale na seba ani zdaleka tak nie, všakže?
Ja fakt nemôžem za vašu nadváhu, rozladený šalter, imigrantov, stav našej krajiny ani globálne otepľovanie. Kebyže ste toľko energie míňali aj na prostesty proti korupcii, chodili voliť a bojovali za lepšiu spoločnosť, tak to by moje cikanie v Sobotu by bol skutočne a fakt najväčší problém tohto fóra.
Veľmi by som chcel veriť, že ste všetci bez viny a nikto nespravil v Sobotu (alebo hocikedy inokedy) nejaký priestupok proti pravidlám, ale .. ja viem všetci ste 100% bez chyby.
Na bajku chodím prakticky všade, les ako taký milujem, chodím sadiť stromčeky do MK a potom ma ľudia, čo ma vôbec nepoznajú idú zhadzovať, súdíť, urážať.
Áno, jazdím HT a v lycre, neskáčem na TBK, ale skoky obchádzam, mám bezdúšáky a zaujíma ma rýchla jazda a zlepšovanie výkonu. So svojou výškou a váhou 90+kg dokážem konečne vyšľapať Konské hlavy, Veľkú Homoľu, Čmelok a iné steny (dakedy som nevedel a neveril som, že sa to dá). Vymykám sa šedému priemeru na fóre, vyhrali sme Makado a sme na očiach. Vitaj v realite, Strenki
PS - keď som šiel cikať, dal som si dole prilbu!

Prílohy:

Makado 2017.png
Makado 2017.png 948.53 KiB thumb_up1thumb_down

10.10.2017 - 23:23:22
06
Strenki, ja zdravim vsetkych, zaujimave ze teba nie, divne ( ved sme sa dokonca rozpravali na Vydrickom traili)
Ak ta urazil moj koment v teme Makado o podvadzani, tak vedz ze som ho pisala,a vobec som nevedla kto Makado vyhral
uprimne je mi to uplne u prdele kto vyhral
a teraz tym duplom, ty neposkvrneny
cau
11.10.2017 - 11:12:56
00
Ahoj Strenki
Tu sa nejedná ani tak o porušenie pravidla jazdy na dosluch, ako o pravidlo podľa propozícií "Pri razení KS musia byť všetci členovia tímu!" alebo podľa pokynov "na kontrolu musia doraziť pretekári z jedného tímu spoločne" . Toto pravidlo ste porušili tento rok 3x (okrem vyššie uvedených dvoch prípadov aj pri kontrole č. 5) a minulý rok s iným partnerom 2x (kontroly č.1 a č.9) Niektorých ľudí už skrátka nebaví donekonečna privierať oči, keď niekto porušuje stanovené pravidlá. Tie sa pri pretekoch stanovujú práve preto, aby všetci mali rovnaké možnosti ale aj povinnosti.
Ak by ti ani toto nestačilo, teraz po oficiálnom zverejnení výsledkov razenia jednotlivých kontrol je už jasné, že ste porušili aj ďalšie pravidlo "Kontrola č.32 je povinná pre všetky kategórie a musí byť razená ako posledná!" nakoľko ste ju neorazili vôbec, čo sa podľa pravidiel OC trestá diskvalifikáciou.
V riadkoch vyššie nie sú žiadne emócie, len fakty.

V podstate budem rád, ak budúci rok zvíťazíte tak, že Vám nikto nebude môcť nič vyčítať!
Ale ešte radšej by som bol keby si sa k tomu celému postavil ako chlap a napísal niečo v zmysle: "OK, boli sme premotivovaní a spravili sme chybu." A myslím, že ľudia sa hneď prestanú do Vás "navážať".

Držím Vám palce do ďalších pretekov. :y:
11.10.2017 - 11:22:17
06
Strenki: boli ste obaja na vsetkych kontrolach spolu ? Ak ano, je to ok, ak nie, za to je disq. Bez vynimky :) .. nepoprel si to, takze .. ved MTBO je prave o tom :)

Cicamica: zaujimave, ze ich za to nediskvalifikovali, nejako sa to kazi
11.10.2017 - 11:26:58
00
keyboard_arrow_up