Toto je tema o polovnikoch, nie o e-bajkoch a inych typoch vozidiel s motorom.
29.09.2017 - 10:32:07
06
Dvenohy napísal:
zakon jasne stanovuje ze bicykle a ebicykle (bicykle s pomocnym motorcekom) su v rovnakej kategorii....cize, tvoja chybna logika ebike=motorka, musi byt potom z hladiska zakona doplnena ebike=motorka=bicykel.

takze zaver tvojej logiky, je...tam kde nemoze ebike, nemoze ani bike.


Máš pravdu, že zákon dáva bicykle a ebicykle medzi nemotorové vozidlá. Len e-čka musia mať max. výkon motora 250 W a obmedzovač pomoci motora nad 25 km/hod. E-čko, ktoré nesplňa obidve podmienky, je motorové vozidlo - so všetkými obmedzeniami vjazdu, povinnosťami registrácie, platenia zákonnej poistky a pod.

A teraz mi vysvetli, ako sa včera dostal na petržalsku hrádzu elektrikár, čo tam robil - my sme išli cca 27-30 km/hod. a predbehol nás - odhadom 30-35 km hod. Asi vypnutý obmedzovač motora. Ale tým sa stal motorovým vozidlom a na hrádzi - vyhradenom cyklochodníku nemal čo robiť.
29.09.2017 - 20:28:04
00
Snad mi Jezus odpusti ze ti odpoviem.....moj ebike ma 250W motor a obmedzenie pomoci na 25km/h a predstav si ze po rovine a na asfalte v pohode dam 30-35km/rychlost. Aby si to pochopil, ten obmedzovac mi nebrani v rychlosti on len vypne pomoc motora pri dosiahnuti rychlosti 25km/h. Btw, moja max rychlost je cez 70km/h.
29.09.2017 - 23:55:01
01
To sa motorom rozbehnes a potom uz len pridavas sliapanim? Alebo ti ten motor pomaha stale, nieco ako nasobic momentu pri utahovani a povolovani skrutiek.
30.09.2017 - 10:10:41
00
Lubor1 nie, slapat musis stale. Motor ti v podstate akokeby vyrovnaval/znizoval % stupania.
01.10.2017 - 07:58:02
00
Jeden dobrý ujo sediaci na posede ma včera naučil novú vec ... keď v podvečer vyjdem s dva a pol ročným synom z chaty na prechádzku pozrieť si z jednej lúky na Spiši večerné Tatry, pozrieť si neďaleké jazierko a dať dobrú noc kravičkám z blízkeho ranča, robíme vlastne naschvál zle poľovníkom, zámerne im plašíme zver a privolávame nešťastie ... to musel byť ujko riadne nasratý na toho jeleňa, ktorý na tej lúke ručal ešte v noci pred tromi dňami, vyplašil všetko naokolo ... :fubar:

Inak dieťa je dobrý filter rodičových vulgarizmov, musím uznať, mal som čo robiť ... :D
07.10.2017 - 00:30:30
04
No takze odteraz tam budes kazdy vecer :) a aj s kamosmi.
07.10.2017 - 08:34:40
01
Chalani ako je to pri Súkromnom lovnom revíre? Môžem očakávať že pomne vystrelia pre vbehnutie?
09.10.2017 - 22:28:29
00
Videl som dva a oba boli oplotene, ci rybacka alebo lov sa plati len nemusis mat povolenku.
10.10.2017 - 15:33:38
00
Chalani ako je to pri Súkromnom lovnom revíre?

Co rozumies pod pojmom sukromny revir? Vsak vela lesnych (resp. polovnych ) pozemkov je sukromnych.
10.10.2017 - 21:40:30
00
Fire napísal:
Chalani ako je to pri Súkromnom lovnom revíre? Môžem očakávať že pomne vystrelia pre vbehnutie?


Tyvoe, to sa ako pýtaš fakt vážne? Naozaj si si nie istý, že na teba na Slovensku nemôže nikto legálne strielať?
Nie. nemôže. Už len keby na teba namieril, tak mu hrozí basa.
Navyše vstup do lesa je voľný, obmedziť ho môže iba prísušný úrad za veľmi špecifických okolností a poľovný revír ako taký medzi nimi nie je. Dokonca nedávno vydal úrad v Bratislave rozhidnutie o tom, že vlastník či nájomca lesa nemôže zakázať ani vstup do ohradených poľovníckych obôr...
10.10.2017 - 22:19:41
01
To akože môžem preliezť plot a vojsť do obory?
V mojom okolí je niekoľko oplotených lesov, kde chovajú dančiu zver. Nezdá sa mi, že by som tam mohol vojsť. Ani si to neviem prakticky predstaviť. Plot je dosť vysoký...
Ale čiste teoreticky by ma to zaujímalo
11.10.2017 - 04:45:51
00
Pítam sa preto ,lebo nainštalovali tabule -zákaz vsstupu ,sukromny poľovny revír.
11.10.2017 - 05:42:28
00
Pytas sa ako cyklista ci ako hiker? Ako cyklista isto vies ze sa musis a isto sa vozis iba po vyznacenych cyklocestach. Takze predpokladam ze sa pytas ako hiker. Takze ked je to oplotene tak nesmies, ak je tam nejaka tabula tak to je prianie vlastnika a ty ako zodpovedny clovek by si ju mal respektovat, ale zakon jasne hovori ze vlastnik ti nemoze zabranit vstup do lesa.

P.s. vela lesnych pozemkov je oplotenych ilegalne, a to mozes napadnut a skusit riesit zakonnym sposobom.
11.10.2017 - 06:18:06
00
Dvenohy napísal:
Pytas sa ako cyklista ci ako hiker? Ako cyklista isto vies ze sa musis a isto sa vozis iba po vyznacenych cyklocestach.

A to si kde cital ? .. samozrejme ze nie. Mozes po vsetkych lesnych cestach a ucelovych komunikaciach, kde nie je stupen ochrany vacsi ako tusim 2. Co je asi tak 90% vsetkych lesov.
11.10.2017 - 08:55:42
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up