Ahojte, tak teda usek zvyrazneny na obrazku je pre cyklistu momentalne nezjazdny kvoli tazbe- toto info mam od miestnych, teda som sa vybral po asfaltke smer idcianske sedlo. Osobne som siel tymto smerom prvykrat a vyjazd sme si uzili, vyhlady, teren smerom hore paradny a kto oblubujete huby tak za 10 minut sme nazbierali plny batoh - popri cesticke. Asi do tych vysin uz tolko hubarov nechodi ?

Prílohy:

20964_vyjazdy-v-okoli-ke_59d73cda15914.jpg
20964_vyjazdy-v-okoli-ke_59d73cda15914.jpg 88.08 KiB thumb_up1thumb_down

07.10.2017 - 20:42:34
02
Nasiel som powerbanku smerom na jahodnu. Majitel nech sa mi ozve.
08.10.2017 - 18:09:20
00
Z Findorákovej blízko Jahodnej vidieť aj Tatry :)
https://www.mtbiker.sk/forum/post1295109.html#p1295109
09.10.2017 - 20:38:42
08
Otazka na tych, ktori to mozno uz riesili: je v tomto rocnom obdobi obmedzeny, resp. zakazany pohyb v noci po turistickych, resp. cyklistickych znacenych trasach v polovnych reviroch? Je červená TZ alebo žltá TZ vratane cyklotrasy z Jahodnej na Bankov sucastou polovneho reviru? Moze hrozit pocas nocnej jazdy z Jahodnej na Bankov (samozrejme s celovkami a cervenou blikackou) zasiahnutie -zabludenou - gulkou od polovnikov? Je to bezne, alebo vobec normalne, aby polovali v (bezprostrednej) blizkosti turistickych chodnikov a cyklotras? Dakujem.
11.10.2017 - 10:37:37
00
no hlavne polovnik musi vidiet do coho striela. (nemoze strielat po tme do hocicoho co sa hybe)
11.10.2017 - 11:01:00
01
Neviem kde žiješ chlape ale ML hospodária a teda aj poľujú na celom území kde sa lesné porasty patriace mestu nachádzajú. Z tejto hospodárskej činnosti, (ťažba dreva, chov a lov zveriny) produkujú hospodársky výsledok na konci roka ktorý vlastne ide do pokladnice mesta. To že v teritóriu na ktorom sa hospodári vedú aj turistické a cyklistické trasy je potrebné brať ako fakt a iba sa tešiť že na tom území nehospodária súkromníci ale mesto. Potom by to vyzeralo s cestičkami a chodníkmi ktoré udržiavajú práve ML trochu inak. A obdobie kedy je regulárna poľovnícka sezóna by mali rešpektovať všetci, aj náruživý nočný bikeri. Neviem či by sa ti páčilo ak by lesníci naťahali vyťažené stromy na niektoré úseky kadiaľ sa zvyknú preháňať bikeri iba preto lebo pár netolerantných im bude po zotmení jazdiť kade tade a plašiť zver. Netreba si myslieť že nahnevaný poľovník by azda chcel po niekom strieľať, ale treba brať v úvahu že vystrelenú guľku nevrátiš a ta sa vie odraziť a zmeniť smer aj od konárika ktorý je hrubý ako brzdová hadička ktorú máš na biku a nešťastie môže byť na svete.
Viem že v terajšej spoločnosti si každý myslí že "všetko je predsa moje a môžem si robiť čo chcem a kedy chcem" ale to je veľký omyl. Buďme radi že to nie je napríklad ako vo Švajčiarsku kde sa môžeš pohybovať iba po vyznačených miestach. A ak to porušíš tak iste ťa odmena neminie. Platí to aj v čase kedy je sezóna lovu a okrem užívateľov poľovných revírov majú na takéto územia zákaz vstupu všetci ostatní.
11.10.2017 - 11:06:13
01
Dakujem za odpoved. Prave preto som sa pytal aj to, ci uvedene trasy su sucastou polovneho reviru a ci je bezne v blizkosti takychto frekventovanych znacenych tras a cyklotras polovat. Predsa len, nemusism byt az taky naruzivy nocny bajker, staci, ze sa zdrzim na Lajoske alebo Jahodnej a domov sa vraciam uz s celovkou.
11.10.2017 - 11:12:47
00
neron asi sa Ta to priamo dotyka, lebo v takom obsiahlom prispevku prevazilo viac "teoreticke domyslanie" ako fakty, ktore potom sklzli uplne do inych veci, ako sa pytal Peter.
Pri vsetkej ucte ku tomu, ako a ake to mame doma a porovnavat to s neporovnatelnym s dodatkom "mozeme byt radi"... prinajmensom prehnane. Bez urazky.
11.10.2017 - 11:44:56
00
Izzy68 No praveze ja by som neronovi aj celkom veril, resp. chapal jeho myslienky. Moje otazky vzisli z dnesneho rozhovoru s mojimi znamymi, ktori mi tvrdili, ze pocas loveckej sezony nemam v lese po zotmeni co hladat (hlavne kvoli svojej bezpecnosti) ani na tur. a cyklochodnikoch prave kvoli plaseniu zvery pocas lovu. Preto som chcel vediet, ci cestou z Jahodnej na Bankov som v loveckom reviri.
11.10.2017 - 11:56:38
00
Izzy68 trochu sa mýliš, vôbec nie som na tom nejako priamo zainteresovaný aby sa ma to dotýkalo, ale viem ako je to v skutočnosti, nijaké teoretizovanie. Aj ja som robil a značkoval cestu pre bikerov ktorí chceli spojiť KE s Obišovcami a tá ide územím kde hospodária ML, štyri urbárske združenia a dve poľnohospodárske družstvá. Je to územie na ktorom sú dva poľovné revíri a rozlohou ci skôr dĺžkou trasy je to iba mizivé percento oproti tomu čo je vybudované v okolí KE na území ML. A môžem ti s kľudom povedať, že ak by som nepoznal poľovníkov a ľudí ktorí si "hospodária" na svojom do týždňa by bola celá trasa zničená. Prečo? Lebo im ide po území ktoré patrí im.
Iba toľko na vysvetlenie, prečo som napísal tak obsiahly príspevok.


Naposledy upravil neron dňa 11.10.2017 - 13:47:58, celkovo upravené 1 krát.

11.10.2017 - 12:00:39
00
Ja som si myslel, ze sa chodi lovit nadranom pri svite. Neviem si predstavit ako sa da v noci v lese lovit, ved tam si bez svetla ani pod nohy nedovidim.
11.10.2017 - 12:18:17
00
@neron je na to nejaky zakon alebo nieco podobne kedy presne a v akom obdobi je ten pohyb v lese obmedzeny? Teda niezeby som sa nim chcel ohanat ale aby som rozumel pravidlam.
11.10.2017 - 13:02:18
00
Neviem o takom zákone ktorý by stanovoval kedy sa môžeš pohybovať v lese okrem prípadu pohybu v chránených územiach a národných parkoch. Avšak vlastník pozemku môže stanoviť dobu kedy sa ľudia môžu pohybovať na jeho pozemku, aj to či tam smú isť iba peši alebo bikom. Pohyb motorovými vozidlami v lesoch už zákon upravuje.
V zmysle zákona o poľovníctve, je lov dovolený hodinu pred východom slnka a hodinu po západe slnka. V čase splnu mesiaca je lov dovolený tri dni pred splnom a tri dni po splne, myslí sa aj celú noc nepretržite, takže v takomto prípade sedem dní v kuse. V noci je lov povolený iba so streleckou optikou, teda puškohľad, ktorý ver či nie, pozorovaný priestor alebo objekt dostatočne zjasní. Samozrejme že poľovník nemôže vystreliť pokiaľ nerozozná o aký druh zvery ide.
Ale viem o prípade kedy sa chlapík aj so psami rozhodol pri takom splne prechádzať po lese bez baterky a keď vyšiel z tieňa, na okraji lesa sa ohol aby si zaviazal tenisku...a poľovník ho skoro zastrelil, pretože hodnú chvíľu počul šuchot lístia na viacerých miestach naraz a z tieňa lesa sa vynorili tri siluety, ktoré pripomínali diviaky, jedného veľkého a dvoch menších. Našťastie si nebol istý tak nepotiahol spúšť, a to toho chlapa mal zamiereného v kríži puškohľadu s odistenou guľovnicou a prstom na spúšti. Keď zistil že mohol niekoho zabiť tak skoro skolaboval zo stresu. A nebol to nijaký začiatočník.
Iba preto tu vysvetľujem prečo by sme mali byť opatrný a ohľaduplný jedni voči druhým.
11.10.2017 - 13:36:54
00
... hlavne by nemali v čase poľovačiek riskovať jazdou po lese cyklisti, u ktorých je predpoklad, že im je manželka neverná.
11.10.2017 - 13:39:02
04
ale v prípade nedostatku vápnika nevyrašia .
11.10.2017 - 13:43:36
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Prilby)
keyboard_arrow_up