Zdravím.
Takže v prvom rade by som chcel spomenúť že som tu nový takže fórum nemám až tak veľmi preskúmané.
Chcel by som poradiť s výberom bicykla. Mám odjazdených asi cca 10 rokov na BMXke a chcel by som presedlať na fullko. Mám predstavu bicykla, niečo ako AM/Enduro, chcel by som sa asi skôr prikloniť k AM. Samozrejme som pozeral po nete aké sú rozdiely medzi týmito kategóriami takže mám akú takú predstavu.
Čo sa týka požiadaviek na bajk tak fullec, velkosť asi L ( mám 182 cm, 90 kíl cca), prevodník 1 kolečko (celý život mám odjazdený na jednom prevode + vyzerá to lepšie). Čo sa týka zvyšnej výbavy nepreferujem žiadneho výrobcu a nemám prehľad v rôznych modelových radách bŕzd, prehadzovačiek atď takže tu by som očakával vaše rady na čo sa zamerať.
Zatiaľ mám vyhliadnutý Giant trance 2 alebo 3 ( modely na rok 2018 sú veľmi pekné) ale samozrejme som naklonený všetkým alternatívam ktoré splnia cenovú hladinu.
Samozrejme by som bol rád keby to boli bicykle dostupné u nás a dali sa aj osobne obhliadnuť ideálne BA, ZA.
To by bolo z mojej strany asi všetko, ak som nejaké parametre zabudol špecifikovať, kľudne to tu spomeňte a ja sa to posnažím doplniť.
Vďaka
07.10.2017 - 19:59:30
00
Myslim ze to tu uz bolo, ale v bikediscounte maju este stale zaujimave zlavy na cube ramy, hlinik ci karbon, este sa najdu velkosti aj na teba.
https://www.bike-discount.de/en/cube-frame.
pokial ti neprekaža "zastarala" geometria, a skladanie ti nerobi problem (ved winter is coming :), je to zaujimava alternativa.
09.10.2017 - 14:54:36
00
Tak to skladania by som sa veru určite nedal, chcel by som proste komplet, nahodiť pedále a jazdiť.
V priebehu hladania som sa dopracoval k pár modelom:
Canyon Spectral - odradzuje ma, že som zatial nenašiel obchod kde sa dá vyskúšať (nepoznám nikoho v BA kto by vedel poskytnúť na vyskúšanie)
Ghost SL AMR -
YT Jeffsy AL - odradzuje ma, že som zatial nenašiel obchod kde sa dá vyskúšať (nepoznám nikoho v BA kto by vedel poskytnúť na vyskúšanie)
Giant Trance - vo velosprint mi potvrdili že s jednoprevodníkom nebude model 3 na SVK dostupný,
Možno CTM Rawer ale to fakt jedine keby bolo v nejakej dobrej zlave, k CTM ako značke nie som privelmi naklonený
10.10.2017 - 10:10:23
00
z vymenovanych bikov to rozdelime na 2 časti
1: možnosť vyskušať - Giant , Ctm , Ghost : tam sa treba riadiť podľa pomeru cena výkon ako dobre vieme ghosty niesu najlacnejšie ako kompromis je Giant ale ten nebudeš mať s jednoprevodnikom a CTM je z tychto dosť vzadu nuž musiš si vybrať ( v živote nemôžme mať všetko ) :D
2 : tu to bude rychlejšie , z bikov ktoré si tu postol určite Jeffsy !
10.10.2017 - 11:36:06
00
Canyon a YT v predajniach nenajdes kedze predavaju len online.
Tieto znacky by som hladal tu na fore medzi bikermi s prosbou o vyskusanie, urcite sa najdu a da sa dohodnut.

Giant predava v BA napr Bajkula.
http://www.eshop-bajkula.sk/27-5#Producers=6%241&pageNumber=2&section=vs-AjaxFilterPart
10.10.2017 - 11:42:25
00
Určite lepšie zobrať Trance 2 ako 3, máš požadovaný jednoprevodník, lepšiu vidlu, lepšie brzdy a vo Velosprinte ti urobia aj niečo s cenou. S rawerom by som to neporovnával.
10.10.2017 - 14:15:46
01
Presne. Tiež by som bral Trance 2 s jednoprevodníkom. Je to skvely bike od vyrobcu, ktory vyraba ramy aj pre ine znacky a je za slusnu cenu. System pruzenia Maestro patri medzi tie najlepsie. A moznost kupit ho, servisovat, pripadne cerpat rozne rady v lokalnom bikeshope je pre menej skuseneho bikera znacnou vyhodou. Ano, moj nazor je zaujaty, kedze som stastnym majitelom Trance 2016 :-D
10.10.2017 - 15:27:31
01
ja tiež lenže 2017 aj keď najnižšieho modelu Trance 4 ten bike mi geometricky sadol vyborne a ďalši bude zasa trance ale už pojdem do vyššej rady aj keď mňa ani štvorka nelimituje
10.10.2017 - 15:46:18
00
Tak k Giantu som bol naklonený od začiatku len ten Trance 2 2018 už trošičku presahuje rozpočet.
Každopádne aj Canyon ( aj keď je pravda že 2018 modely ešte nie sú dostupné) a YT vyzerá veľmi dobre.
Skúsim určite pohľadať, či niekto na fóre z BA nemá YT a bol by ochotný požičať na testovaciu jazdu ako bolo spomenuté vyššie.
Samozrejme ak niekto má ešte nejaké alternatívy kludne napíšte.
10.10.2017 - 19:05:12
00
Jeffsy je perfektný, no kamenná predajňa má rozhodne svoje výhody. Ja som sa práve preto rozhodol pre Trance 2 a spokojnosť.
Cenu určite dohodneš tak aby si bol bez problémov v limite (aj s rezervou), prakticky v každej predajni v BA.
11.10.2017 - 21:18:05
00
Takže včera som mal možnosť previesť sa na Giante (síce to bol Reign a nie Trance) , vie mže tam je trošku iná geometria a väčšie zdvihy ale bol som skutočne nadšený. Podla informácii na predajni, modely na rok 2018 budú dostupné začiatkom novembra cca takže určite pôjdem vyskúšať Trance 2 2018. Na predajni mi ešte poinúkli alternatívu ( nemal som možnosť sa previezť) Trek Remedy, tak by som ešte poprosil nejaké názory k tomuto. Trek som nejako nezvažoval ale model v porovnatelnej cene aj výbave, vyzerá takisto pekne takže by som zvažoval asi aj tento.
12.10.2017 - 10:03:16
00
Trek má výhodu, že nezačína na "G". :)
12.10.2017 - 10:20:24
00
Coby nie :lol:

Prílohy:

p4pb9632847a.jpg
p4pb9632847a.jpg 201.78 KiB thumb_up0thumb_down

12.10.2017 - 10:30:28
03
full FLOATER!
12.10.2017 - 11:37:53
04
Sorry ale narážke, že Trek nezačína na G nerozumiem :D čo sa týka fotky dole, verím že to môže byť náhoda a zlomiť sa dá všetko. Alebo je to všeobecný trend u Treku ?
12.10.2017 - 13:24:12
00
keyboard_arrow_up