mitocross: Vďaka, vystihol si ma :o) Niečo na začiatok. Myslím, že aj o ceste platí to čo v MTB, že základom je dobrý rám a potom kolesá atď. Viem, že u akciového biku za 1000 eur dostanem len základ, ale aj ja som taký základ na ceste :o) A keď sa moje výjazdy budú rozširovať, moje túžby tiež, tak je cesta tuningu :o) Osobne by som si najradšej bike skladal, ako som to robil stále v MTB, ale to by som sa dostal ďaleko za tú tisícku zvlášť pri karbone.
16.09.2017 - 22:20:25
00
Budget nepozname, ale povedzme tych 1000 eur je naozaj minimum.Tiez by som vyberal medzi kvalitnym ramom a horsimi komponentami vs. priemernym ramom a lepsimi komponentami. Ja som vybral prvu moznost a komponenty postupne vymienam. Ale naozaj tie dva bajky su strasna nuda, a Specl by som fakt nebral okrem S-Works a to jeden Specl jazdim (MTB). Ale S-Works je fakt uz uplne iny level. Ja by som nad prvym bajkom kludne uvazoval aj nad e-shopovymi znackami, napriklad Eastway, Radon, Canyon.
16.09.2017 - 22:22:33
00
Salko123: pre mňa je nuda napr. Canyon, Radon. Eastway nepoznám, ale ak máš link na nejaký iný karbón akejkoľvek inej zn. tak budem vďačný.
No v prvom rade som očakával radu, pomoc pri výbere jedného z tých dvoch.
Niekto je možno ochotný investovať viac, ja však nie. Rovnako ako niekto, kto nemá nejaký silný vzťah k lyžovaniu si nekúpi top výbavu.
16.09.2017 - 22:29:48
01
Canyon som ti radil preto lebo ide o osvedcenu znacku s moznostou vratenia ak by nahodou nesedela velkost / model. Tiez ma Canyon velmi dizajnovo neberie (az na Aeroad). Ty chces karbon za tisicku, a to je zial velmi malo aj na pripadny dalsi upgrade. Ak ta cestak totiz chyti tak ten najdolezitejsi komponent - ram totiz uz nikdy nevymenis. Chod si kludne vyskusat bajk za tisicku a tri tisicky do kamennej predajne aby si citil o com ten rozdiel je. Ak sa rozhodnes predsa len pre kamennu predajnu, hladal by som model rok-dva stary, kludne aj testovaci bajk, pripadne posledny kus na sklade. Z tych e-shopovych napriklad tento: http://www.wiggle.co.uk/eastway-emitter-r3-105-2017-road-bike/
16.09.2017 - 22:48:52
00
Salko123: Ďakujem. Kamenné predajne som prevetral ako prvé v rámci mesta a okolia. V rámci j SR a ČR aj e-shopy čo ma napadli. A ako píšeš, bohužiaľ výber je veľmi slabý v tej cene. Preto som využil príležitosť, resp. ponuku na tieto dva biky. Ešte je tu ponuka na Trek Emonda S5 na 105tke model tiež 2016. Ten Eastway emiter ma dobrú cenu, pekný rám, fajn výbavu, ale kto vie o tom ráme niečo viac ako o Fuji? A tá farba... to nie je pre mňa. A keď nesadnem na drahý bike tak rozdiel nepocítim. Je tak? :o)) Takže budem spokojný s tým čo si kúpim a drahý bike skúšať nebudem :o)
16.09.2017 - 23:11:23
00
Ináč moja túžba smerovala pôvodne k oceli. Nie som gramár a oceľ sa mi páči.
Chcel som cestný rám od SingleBee, ale cenovo je to o dosť ďalej ako nejaký základný karbón :o(
16.09.2017 - 23:14:00
00
Mas pravdu, ak neskusis tak ti lepsi bajk nebude chybat :rofl: Ja som isiel do lepsieho ramu kedze som vedel ze ma cesta bude bavit. Aj ked teraz lutujem ze som sa do toho vobec pustil lebo to teda vobec nie je lacny konicek :lol:

Inak Trek Emonda je podla mna dobra volba, par kamaratov na tychto bajkoch jazdi a su spokojni. A ak premyslas aj nad ocelou, tak by som kludne nad nou aj dalej rozmyslal ;) Mozno je to v tejto cenovej kategorii aj lepsia volba.
16.09.2017 - 23:22:20
00
V tejto cenovej kategórii sa dá zohnať akurát dobrý oceľový rám a vidlica :o)) a na tom sa jazdiť nedá :o)))
17.09.2017 - 08:21:11
00
Jazdim Émondu s4 2016 a tiez postupne menim komponenty (aj ked ani zaklad nebol az taky spatny). Ten ram je fakt bozi, mozes mi verit.
27.09.2017 - 12:32:24
00
ak niekto zhana novy karbon cestak za dobru cenu...Focus na novej Sore za 1055 eur

http://sadesport.sk/cestne/10079-focus-izalco-race-sora-2018.html

sadesport.sk
09.10.2017 - 19:01:03
00
keby si zoškrabal "so" a nahradil ho "ulteg", tak si hádam nikto ani nevšimne
09.10.2017 - 19:18:18
01
Čo poviete na tento ako prvý cesťák? Momentálne jazdim FS 1km výškový na 30km dlzkovych. Tento by som chcel ako oddichovku ked už nevládzem na MTB.

http://www.merida.sk/cestne-bicykle/reacto-300-0
12.10.2017 - 13:25:42
00
z celoodpruzeneho na aero bike to bude velky sok :) ale asi chces jazdit nejake casovky po rovine do 30km...
12.10.2017 - 14:29:16
00
Bavia ma segmenty na strave..
12.10.2017 - 14:41:58
00
Čaute,
potreboval by som poradiť a vopred prosím, aby ste boli so mnou trpezlivý, pretože o bicykloch viem len totálne základy. Primárne sa venujem behu a cesťák by som využíval pre obmenu športu. Chcel by som určite karbónový rám. Cenovo sa chcem hýbať okolo 1.200€ Ako som písal, nevyznám sa ani v značkách, ani vo výbave, tak vás prosím, aby ste mi radili tak, akoby ste ten cesťák kupovali pre seba :) Ešte snáď dodám, že môže byť aj bazárový, nepotrebujem najnovší model. Pozeral som ponuku tunajšieho bazáru, ale ako som spomínal, keďže sa nevyznám, tak sa radšej poradím. Pre bazárové kúsky ešte dodám, že výškovo sa pohybujem okolo 174cm. Za všetky rady, tipy, komentáre, linky vopred ďakujem.
19.10.2017 - 17:13:39
00
keyboard_arrow_up