Zdravim vsetkych bikerov, chcem sa opytat ci sa uz niekto stretol s poroblemom tvrdeho chodu(packa ide asi tak 5mm a aj to velmi tazko) a nedostatocneho navartu platniciek u hayes hfx-9,nie su zavzdusnene su ocistene ..da sa povedat ze po GO v bike servise,
bol meneni rotor(na 180mm) ale to s tym asi nesuvisi pretoze na inej brzde rovnakeho typu to pri zmene rotora(rovnakeho typu) nerobi
vdaka za odpovede(prosim take odpovede typu:hayes je zle,atd sem nepiste)
16.03.2006 - 18:39:39
00
v tom servise si to daval aj odvzusnovat? ak hej je mozne ze ti to moc natlacil a je tam viac kvapaliny ako by malo byt alebo tam nie je vhodna kvapalina
16.03.2006 - 22:36:01
00
myslim ze kvapaliny je tam akurat a aj by mala bytv poriadku ale pre istotu sa opytam
17.03.2006 - 15:01:26
00
Skús toto: Odmontuj brzdu z vidlice alebo z rámu, páku na rajdoch otoč tak, aby vyrovnávacia nádržka bola nahor. Povoľ tie skrutky, čo držia vrchnák na nádržke.Potrebuješ na to taký hviezdicový kľúč. V horšom prípade to ide aj vhodným šróbovákom. Trochu nadvihni veko, aby sa odlepilo od nádržky. Potom nejakou pákou roztiahni platničky úplne nadoraz. Trocha kvapaliny pri tom vytečie, takže si predtým priprav handru. Keď budeš mať platničky úplne roztiahnuté, tak pritiahni skrutky na nádržke. Potom všetko daj do pôvodného stavu. Toto by malo pomôcť.
18.03.2006 - 11:10:49
00
to ivan:jednoducho povedane vypusti trocha kvapaliny z toho,a lepsie podla ma bude ked to spravim odvzdusnovaciu sadou ktora je na to urcena .....ale aj tak diky za radu
18.03.2006 - 12:00:07
00
mne sa tiez stalo ze sa mi nechceli vraciat platnicky a tym padom mi stale suchali o kotuc. Tak som to odniesol do servisu, opravilo mi to a povedali mi ze strmen bol z vnutra zoxidovany a ze to stacilo iba vycisit, a vraj to bolo pravdepodobne sposobene od soli z ciest.
19.03.2006 - 13:00:33
00
keyboard_arrow_up