Môžem potvrdiť.
Tie XTR/XT (si)užívam teraz ja ;) Chod aj brzdný účinok krásne plynulý.
No a pred tým som mal tiež Elixir5 - už by som do nich nešiel.
Luki má ElixirCR a tie mi také "kusavé" neprídu.
29.10.2017 - 09:12:36
00
Ľubo tie tvoje sú na tom lepšie ako SLX, je to trochu iný pocit, tá XTR páka je super, ako si zistil a ten chod tiež super :). Tie elixíry 5 mali ostrejší nástup, ale celkovo boli slabšie a boli určite minimálne o 1-2 triedy nižšie. Ale aj tak, boli tom moje 1. kotúčovky, ja som bol s nimi spokojný, teda 1. rok, potom to bolo horšie. Shimano mi tiež vyhovujú viac. Ešte som skúšal aj Sram Level, ale to bola veľká bieda, chce to asi si na ne riadne zvyknúť. Lebo zo začiatku som mal pocit, že skoro ani nebrzdia :D, SLX sú na tom určite lepšie. Ale tak každý máme trochu iné požiadavky na brzdy. Niekto má rád kusavosť, iný zas plynulý nástup, ale z ponuky na trhu si vyberie určite každý :)
29.10.2017 - 09:29:57
01
imro1 napísal:
Ešte som skúšal aj Sram Level, ale to bola veľká bieda, chce to asi si na ne riadne zvyknúť.

Už som si zvykol na to že nebrzdia 😀
29.10.2017 - 09:39:41
00
Ale kamoš ich tiež má a hovoril, že si zvykol. No keď sme si v Davose vymenili bajky na poriadne strmej zvažnici, tak som myslel, že to neubrzdím. No mal som ich asi 20 minút, ale prvé dojmy boli dosť negatívne a asi by som si na ne ťažko zvykal. Ale boli tam len 180/160 kotúče, takže pri mojich približne 90 kg s batohom to nebolo ono :). Ale aj kamoš menil vzadu neskôr za 180 mm kotúč a dosť si ich potom pochvaľoval, no on mám cca o 15 kg menej ako ja :)
29.10.2017 - 09:47:52
00
Sram Gude RE maju take iste prasata ako stare Avid Code (Code R). Tie "stare" brzdy su super aj na 100 kilove prasata ako som ja (na endure jazdim 203/180 + metalicke platnicky). S nejakym obycajnym modelom shimano sa to podla mna neda porovnavat.
29.10.2017 - 10:14:59
00
áno,preto som ich kúpil,dúfam že si zvyknem,proti XT-čkam čo som doteraz jazdil je to úplne iný level-inak sme v zlej téme,Jezus by to mohol presunúť sem:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1298628.html#p1298628
29.10.2017 - 10:17:51
01
Lubik napísal:
Môžem potvrdiť.
Tie XTR/XT (si)užívam teraz ja ;) Chod aj brzdný účinok krásne plynulý.
No a pred tým som mal tiež Elixir5 - už by som do nich nešiel.
Luki má ElixirCR a tie mi také "kusavé" neprídu.

Rovnaké dosky aj kotúče? Bo hlavne od toho závisí, ako brzda brzdí, zvyšok je (viac či menej podarený) hydraulický obvod.
29.10.2017 - 11:57:54
01
Brzdy su teraz za fajn ceny ci uz deore alebo slx, strasne som dufal ze tohto roku uz nic nekupim
29.10.2017 - 13:43:06
00
imro1 To co som napisal za tym si stojim :) Neporovnavam shimano vs elixiry (alebo inu znacku/model). Pisem, ze guidy R, hoci 4 piesty (centerline 180mm kotuce) rozhodne nehryzu tak ako shimana slx/xt (XT ice tech 180mm) . A to som vyskusal som rozne zmesi ci vyrobcov platniciek a tiež ich odvzusnit. Tot vsjo ;)
29.10.2017 - 13:51:03
00
kofollo v pohode :) , no asi máme na to čo sú kusavé brzdy každý iný názor, podľa mňa 2 piestové Shimano mezi ne nepatria :) mám SLX 675 kotúče 66 203/180 brzdná sila tak akurát, no zniesol by som aj silnejšie. Jazdil som ich aj s metalickými aj organickými platňami, s chladičmi aj bez :)
29.10.2017 - 14:21:54
01
SLX vs Saint viem porovnat. Sainty su plynulejsie a clovek uz musi byt ozaj gramblavy aby ho prehodilo cez rajdy. Ani mi nesmyka tak predne v strmom terene oproti SLX. Len tolko k poctu piestikov.
29.10.2017 - 15:35:18
03
bedo napísal:
Rovnaké dosky aj kotúče? Bo hlavne od toho závisí, ako brzda brzdí, zvyšok je (viac či menej podarený) hydraulický obvod.

Kotúče presne tie isté no a doštičky samozrejme už od SHIMANA ale zmes presne tá istá (RESIN)
29.10.2017 - 16:01:14
00
tak stare juicy 7 a terajsie XT su presne opacne brzdy - juicy maju poriadny nastup no potom je to uz horsie - ale maju svoj vek. zato XT naopak - najprv nic ale ked necitlivo pritiahnem paku ide ma prehodit. hlavne ten prechod bol kruty - na juicy bolo treba zatlacit na paku co pri XT robilo potom problem :-D ale ked som teraz sa dol naspat na zimak tak ten ostry nastup mi vyhovuje viacej. takze kazdy podla svojej chuti. na jar by som mal mat mechaniky a na tie som teda poriadne zvedavy.
29.10.2017 - 16:31:37
00
Resin platničky od Shimano majú úplne inú zmes ako napr. resin od Formula. Sú skôr vlastnosťami podobné ako resin od Hope. Formula má napr. vo svojej resin zmesi pomerne dosť kovových čiastočiek. Tak že sú bližšie k full metal platničkám. Preto sú nevhodné napr.pre "low-end"kotúče Shimano, ktoré sú určené iba pre resin platničky. Rýchlo tie kotúče zbrúsia. Dá sa teda predpokladať, že zmes nemusí byť podobná ako je zmes ako Avid. Pre porovnanie je preto vhodné použiť platničky od jedného výrobcu.
29.10.2017 - 16:38:10
00
Ja už nepotrebujem nič porovnávať.
Tieto fungujú úplne super a len som konštatoval, že tieto XT/XTR "mne" vyhovujú a dokážu pekne s citom a plynulo ubrzdiť bike s 90kilovým chlapom narozdiel od Elixirov.
Luki má ako som už písal Avid elixir CR a jeho mušiu váhu (cca 70 kg) zvládajú no keď som si požičal jeho bike, tak mňa nedobrzdili :(
Takže ak chlapec naberie kilá, tak bude musieť tiež určite meniť.
29.10.2017 - 18:20:32
02
keyboard_arrow_up