mechaniky su slabe, to je kockopes, treba hydraulické, to ma brzdnej sily aj navyse, hlavne za kazdych podmienok a to je najhlavnejsie pri tomto type biku
01.11.2017 - 10:49:40
00
Mal som bb7 či ako sa volajú so 105-kami pákami, a fungovalo to. A nemal som po it, že by to nebrzdilo.
01.11.2017 - 16:55:55
00
ja som jazdil jeden čas naopak, avid páčky na 105 čelustiach. Tiež to brzdilo
01.11.2017 - 16:57:20
00
Inak kazdy z vas tu ma kus pravdy ohladne brzdenia. Ultegra brzdi vynikajuco,rok jazdim na ultegre a nedam dopustit na nu,sucasne aj campagnolo,ale tie brzdy uz maju nieco za sebou,su slabsie. Mam aj mechanicke tektro kotuce na graveli a mozem potvrdit ze brzdny ucinok je niekde na urovni ultegry,ale mal som stastie bajker kolega ma naucil a vysvetlil ako s tym brzdit ako ich "zabehnut" a spokojnost zatial. Tuna ked sa bavime o graveli,alebo cx,tak sme niekde asi mimo dobrych ciest a tu ide pri brzdeni o prenos brzdnej sily cez brzdu,plast na podlozku a tam hraju tieto premenne spolu . Ale zaklad je asi taky,ze kazdy by mal vediet ako mu bicykel brzdi a hlavne predvidat....
01.11.2017 - 17:41:55
01
ono to je dosť alchýmia, je to o kombinácii, konštrukcia brzdy, brzdové gumičky a brzdná plocha ráfika, u kotúčov je to o kotúči a použitých doštičkách, tiež sa dá nájsť lepšia a horšia kombinácia.. známy mal mech. kotúče a šiel z mt ventoux zjazd a bol na tom horšie ako chalani s klasickými brzdami, sa mu to prehrievalo a potom skoro nebrzdilo, musel si robiť prestávky.. mne sa práve na tých kotúčoch hydraulických čo mám na gravel páči to, že nemusím na to myslieť, že aha je mokro a križovatka a brzdiť predčasne, že skrátka kedy na tie brzdy šiahnem vtedy majú takmer konštantný brzdný účinok. do budúcna to chcem určite aj na cesťák.
01.11.2017 - 18:26:07
01
Ano mas pravdu,tie mechaniky vadnu ked ich drzis,postupne sa straca brzdny ucinok. ja to robim tak,ze ked mam brzdit dlhy usek,mal by som prerusovat a znovu zatiahnut,ale ja striedavo taham a pustam prednu zadnu. Ale priznam sa ze dolu kopcom sa bojim a idem tak ako sa vravi na dohlad,aby som vedel zastavit na vzdialenost na aku mam prehlad. Tiez som zatracoval donedavna kotuce na cestnom bicykli,ale je to vec zvyku,vidno ich uz aj na triatlonovych specialoch,sice mechanicke,ale su. Hydraulika ma svoje caro v jemnosti ovladania a konstantnom brzdnom ucinku ako pises. Dalej uz su to tie premenne ..
01.11.2017 - 18:45:17
00
len tak informacne, to to som kupil za 500,- eur hotova raketa, bazos je takychto veci plny ;)

Prílohy:

AA2BB825-2A51-407D-B1F9-F57786574505.jpeg
AA2BB825-2A51-407D-B1F9-F57786574505.jpeg 814.4 KiB thumb_up3thumb_down

07.11.2017 - 18:30:08
06
nedavno som "onanoval" nad Planet X RT90 Disc na sade Sram Force Hydro :)
07.11.2017 - 19:43:40
00
gegon napísal:
len tak informacne, to to som kupil za 500,- eur hotova raketa, bazos je takychto veci plny ;)


Krásavec,snád aj ja jedného dňa :)
07.11.2017 - 20:04:16
00
aj s dokladmi, alebo je to lopata? lebo aj tych je bazos plny.
07.11.2017 - 22:45:24
00
tiež sa mi tá cena tak moc nezdá :^)
08.11.2017 - 06:18:58
00
davhan napísal:
aj s dokladmi, alebo je to lopata? lebo aj tych je bazos plny.

ale lopata?! vy by ste tiez vsetci len kradli, a na vsetko potrebovali papier,
ti vytlacim zarucak aj s hologramom, pokladnicnym blokom a vypisom z banky o transakcii, ked bude treba, to co je toto za bludy o dokladoch, ved to je len ***** papier, to len tu v tomto svete zbernych dvorov, je papier niecim cenny od vysvecenia az po list vlasnictva, a to nehovorim o bankovkach :D :D :D, kazdopadne "LUDOM z papiera JE8E"
ked nebude nikto nikomu verit, pojde to rychlejsie do p1ce ako to ide teraz
prepacte mi to, dako mi buchli sadze
len rada pre tych kupi chtivych tych bicyklov bez dokladu, nebojte sa a s kludom do toho, existuje na svete XY databaz o registracii bicykla, ci odcuzeni, to ze majitel neni zberatel zarucnych listov neznamena, ze je zlodej
08.11.2017 - 07:38:13
01
gegon napísal:
ale lopata?! vy by ste tiez vsetci len kradli, a na vsetko potrebovali papier,
ti vytlacim zarucak aj s hologramom, pokladnicnym blokom a vypisom z banky o transakcii, ked bude treba, to co je toto za bludy o dokladoch, ved to je len ***** papier, to len tu v tomto svete zbernych dvorov, je papier niecim cenny od vysvecenia az po list vlasnictva, a to nehovorim o bankovkach :D :D :D, kazdopadne "LUDOM z papiera JE8E"
ked nebude nikto nikomu verit, pojde to rychlejsie do p1ce ako to ide teraz
prepacte mi to, dako mi buchli sadze
len rada pre tych kupi chtivych tych bicyklov bez dokladu, nebojte sa a s kludom do toho, existuje na svete XY databaz o registracii bicykla, ci odcuzeni, to ze majitel neni zberatel zarucnych listov neznamena, ze je zlodej


skús sa na vec pozrieť z druhej strany, zo strany okradnutého
kým bude dopyt po bicykloch bez papiera, bude aj ponuka - t.j. krádeže
08.11.2017 - 08:42:15
00
Vsak on nepise ze treba kupovat kradnute veci, ale ze papier nie je zarukou toho ze vec nie je kradnuta. Tiez sa mi stane ze ked nieco kupim tak fakturu niekde zalozim, alebo po case zahodim. Takze skor kupno - predajna zmluva.
A ked sa predavajuci zacne krutit, pripadne nemoze najst obciansky, tak nechat tak.
08.11.2017 - 09:05:25
00
tomu nezabránite. Kradnuté bicykle sa budú vždy predávať "pod cenu" práve preto aby sa ľahko predali a vždy bude záujem o bicykle ktoré majú "dobrú cenu". A netreba sa čudovať, peniaze len tak na chodníku nenájdete. Mne už tiež ukradli bicykel, ale beriem to s nadhľadom. Určite by som na papiere nepozeral (ani na výrobné číslo) keby že kupujem ojazdený, to nieje auto, že to potrebuje STK a ŠPZ.
08.11.2017 - 09:30:52
00
keyboard_arrow_up