whitemamut: pri akej kadencii? jazdím 90-95 rpm
30.10.2017 - 14:26:48
00
transporti686 napísal:
Presne kvôli vycibreniu kruhového šľapania chcem takto potrénovať každú nohu zvlášť.

ak ti ide vyslovene o kruhove slapanie - valce su lepsie ako pise whitemamut ak to chces mat aj ako "posilku" tak by som ostal pri tomto
edit: ak mas stacionar a nie valce tak ti ostava iba lakata style :)
30.10.2017 - 14:30:36
00
Válce bohužiaľ nemám a asi teraz kvôli tomu kupovať hneď nebudem, verím tomu, že aj stacionár sa dá na zlepšenie využiť. Keď to bude čiastočne aj posilka, tak to vadiť nebude:-)
30.10.2017 - 14:33:44
01
Predpokladám, že keď jednu nohu vyradím z činnosti, tak zákonite tá druhá musí vykonávať to, čo sa nazýva v cyklistike kruhový pohyb, lebo od spodnej úvrate nemôže pomôcť druhá noha.
30.10.2017 - 14:46:20
00
http://www.drvinge.com/blog/cycling-muscle-power
tento obrazok za vsetky. ano a preto to treba robit pod zatazou aby ti nestacila zotrvacnost.

niekde som k tomu videl aj pokec s vysvetlenim - urcito to bude na youtube...
30.10.2017 - 14:50:57
01
Chlapi, pedálovať jednou nohou teda nie je žiadna sranda. Pravá noha to ešte viacmenej obstojne dávala, ale ľava má teda čo doháňať. Dobre, že mám dve nohy :-)
30.10.2017 - 19:52:02
01
Zdravím Vás. Rozmýšľam, že počas týchto chladných mesiacov by som chcel jazdiť doma na stacionári, no chcel by som pri tom začať zľahka behať. Kombinuje tu niekto beh a bicykel? Ako rozumne dávkovať tieto dve veci a načo si dať pozor? Vďaka za rady.
31.10.2017 - 13:13:23
00
Kombinácia v poriadku. Nečakaj však, že ťa beh výrazne zlepší na kole a opačne. Svaly sú zapájané inak.
Pre cyklistu odporúčam vždy ako poslednú fázu bicykel.
Na beh hlavne začať zľahka, inak budeš mať týždeň svalovicu. Ideálne behať aerobne (pomaly), to vo výraznej miere prospieva aj cyklistike, tiež rôzne intervalové metódy sú fajn.
Dávkovanie závisí podľa trénovanosti, no na začiatok by som určite neváhal viac než hodinu.
31.10.2017 - 14:49:52
00
whitemamut: diky, nečakám, že by ma to nejak posunulo vo forme na bicykel, skôr za nejakých mokrých podmienok a zimy nemám nejak moc chuť ísť niekde na cestu cesťákom v nášľapoch medzi našich arogantných vodičov a celkovo má to tak moc už neberie, preto radšej volím stacionár, ale chcel by som nejakú aktivitu robiť aj vonku a beh mi príde ako vhodný kandidát. Rozmýšľam, že by som začal prípadne rýchlou chôdzou alebo ľahký beh, podľa toho, ako sa tváriť moja TF.
31.10.2017 - 15:00:41
00
S behom odporucam zacat velmi zlahka. Ja som odvcera tiez zacal ale len 2km na zaciatok a aj to je citit. Ten pohyb je tam hold uplne iny
31.10.2017 - 18:23:05
00
dellax: diky za tip, ja som v lete bol niekoľkokrát behať a viem, že to nemôžem moc prehnať, keď som teraz dlho nebehal, lebo potom vedia dobre bolieť nohy a svalovka
31.10.2017 - 20:35:07
00
tak som si dnes dal beh a zobral som aj psa na výbeh, takže som zabil dve muchy jednou ranou, dal som nejakých 30 min. išiel som do nejakých 135 bpm, takže to bol taký vláčny beh :-) a potom som sa 30 min. prechádzal so psom
01.11.2017 - 17:10:54
00
A po tréningu som si doma dal izotonický nápoj - pivo radler :-)
01.11.2017 - 17:24:08
00
Ahojte, chcem sa opýtať, či je niečo ako povedzme optimálna kadencia šlapania pre konkrétneho jazdca? Z mojich vedomostí si spomínam, žeby to malo byť tak, že pri zvyšovaní kadencie sa šetria svaly, ale namáha sa viac kardiovaskulárny systém. Platí, že pri rovnakom W výkone držanom pri nižšej kadencii je nižší tep ako pri vyššej kadencii? Podľa mňa asi áno, ale nie som si úplne istý. Môže byť pre niekoho trebárs lepšie radšej voliť nižšiu kadenciu ako vyššiu alebo opačne alebo je ten len vecou trénovanosti?
29.11.2017 - 18:08:27
00
transporti686 napísal:
Ahojte, chcem sa opýtať, či je niečo ako povedzme optimálna kadencia šlapania pre konkrétneho jazdca? Z mojich vedomostí si spomínam, žeby to malo byť tak, že pri zvyšovaní kadencie sa šetria svaly, ale namáha sa viac kardiovaskulárny systém. Platí, že pri rovnakom W výkone držanom pri nižšej kadencii je nižší tep ako pri vyššej kadencii? Podľa mňa asi áno, ale nie som si úplne istý. Môže byť pre niekoho trebárs lepšie radšej voliť nižšiu kadenciu ako vyššiu alebo opačne alebo je ten len vecou trénovanosti?

cekni napr. toto aj tu o tom pise http://www.telegraph.co.uk/men/active/recreational-cycling/10880429/Ed-Clancy-my-five-shortcuts-to-faster-cycling.html
Many amateur cyclists pedal at a rate as low as 60-70rpm. “When you ride sportives at a higher cadence of around 90rpm you can hold a faster speed without draining so much energy out of your legs,” he says. “If you grind out bigger gears at a lower cadence, it can really slow you down over the course of a long ride. If you watch the Team Sky boys in the mountains they maintain a really high cadence of around 90rpm.”

Zo srandy som cekoval moje vyjazdy a vacsinou mam 90-100 a to nepozeram na kadenciu ani sa toho striktne nedrzim :D. Najviac mi to ale sedi.


Naposledy upravil dellax dňa 30.11.2017 - 14:52:26, celkovo upravené 1 krát.

30.11.2017 - 14:44:27
00
keyboard_arrow_up