Zoidberg napísal:
V ramenach? Tie su ok-> naprava je pevna. Ci ulozenie tlmicov? Motora?


my sme menili 4ks a ak si dobre pamätám tak konkrétne tie motora :)
01.11.2017 - 21:21:11
00
Mne to robil tlmic, a len pri "predpisovej rychlosti". Ked som isiel pomaly, alebo rychlo bolo ok. Chodil som rýchlo, tak som ho vymenil, lebo ma to stálo viac, ako výmena. :D
01.11.2017 - 21:34:54
00
palo1707 napísal:
Chlopi ked mi obcas sklbne na volnobehu a streli do vyfuku co to moze byt? Sviecky/cievka?
Robi to aj v otackach ked pridam na neutrali. Vynecha a streli do vyfuku.
Otacky drzi, vykon ma. Pri zatazi nepocitujem.


To vyzerá,že ti v jednom valci nezapáli palivo a následné zhorí až vo výfucku, preto to šklbnutie a strelba. Skontroluj zapaľovacie káble, cievky aj sviečky. Rovnako už môžeš mať katalyzátor po smrti, ak takto jazdiš dlhšie a dopriavaš mu nespálené palivo...

Zoidberg: ...brzdové kotúče sú v poriadku, sú rovné? Inak najlepšie ísť na dynamickú vyvažovačku, kde sa kolesá vyvažujú priamo na aute...tam nájdu raz-dva problém ;)
01.11.2017 - 21:37:48
00
ešte môže byť aj vajcový disk, to tiež niekedy voláke jalito za vyvažovačkou nezbadá, len nalepí alebo natčie závažia a ide sa... ono aj tak to vyvažovanie je také, hlavne v zime, stačí sa pozrieť koľko kamienkov je nachytaných v pneu
01.11.2017 - 21:51:15
00
Zoidberg napísal:
Tiez by som rad opat poziadal o radu:
Uz som sem pisal o vibrovani volantu pri istych rychlostiach (cca 110+ ).

Robi to len v zabere/pri zrychlovani, alebo aj pri volnobehu (=ked rozbehnes na 130 a vyradis rychlost) ?
01.11.2017 - 22:00:19
00
Kucofly: Myslis predpisovu dialnicnu? Tlmice su jednak pomerne mlade (30kkm?), dvak, kebyze je v takom stave, ze by mal volu, neprejavilo sa to na funkcnosti? Nepocitujem ine zle vlastnosti podvozka (aspon na prednej naprave vobec).
Miso: Silentbloky motora sa mi prave s vibraciami volantu moc nespajaju, a hlavne ich staroba by mala byt citit stale, nie iba pri vysokych rychlostiach. U vas to tak nebolo?
Palo: Aj v zabere, aj po vyradeni, uplne rovnako. Je tam ale nejaka dynamicka premenna, lebo niekedy idem pri 120kmh hladko, potom pridam pri predbiehani, volne sa dostanem spat na 120kmh a zas to trasie.
Supafly: Brzdove kotuce maju tak 20kkm, menil som ich sam, a nevibruju pri brzdeni, tak snad rovne su. Ta dynamicka vyvazovacka by mohla stat za pokus, nevedel som, ze sa aj take robi, vdaka za tip.
Bikejoring- pravdepodobnost vajcoveho disku na oboch sadach mi pride nizsia, i ked vylucit to asi nemozem.
01.11.2017 - 22:05:26
00
Zoidberg napísal:
Palo: Aj v zabere, aj po vyradeni

Ak by to robilo len v zabere, tak sa pri viacerych autach riesili vnutorne homokineticke klby. Ale v tomto pripade to nesedi.

Ako alternativa k tej dynamickej vyvazovacke, pokial mas moznost, vyskusal by som prehodit navzajom predne kolesa z inej hondy a potom skusit spravanie oboch aut.

Najlepsie sa asi popytat na nejakom Honda fore.
01.11.2017 - 22:14:42
00
Vnutorne homokineticke boli sucastou menenych poloosi. Tiez fajn napad, kolega ma o cosi starsiu Shuttle.
01.11.2017 - 22:18:33
00
najskor skus najjednoduchsie, najlacnejsie a najpravdepodobnejsie riesenie: daj nanovo vyvazit kolesa.
ak problem nezmizne, ozvi sa
01.11.2017 - 22:21:36
00
Viete mi niekto podarit, kde by som (idealne v trojuholniku Brno-BA-TT) nasiel tu dynamicku vyvazovacku? Uplny top by bola prevadzka ktorykolvek vikendovy den. Google pri hladani vyvazovania kolies priamo na aute nepomohol.
Supafly666?
01.11.2017 - 22:29:55
00
Neviem, kde to robia na trase BA-TT....pokiaľ jazdíš aj Moravu, skús vyhľadávať "Vyvažování kol na ose" http://www.autohificlub.cz/forum/13-ostatni/1441799-vyvazovani-kol-na-aute-specha
01.11.2017 - 23:06:28
00
skús pohľadať, kto v tvojom okolí má napríklad takéto niečo:
http://www.asteel.sk/diagnostika-kolies-hunter-gsp9700/

to by mohlo pomôcť
02.11.2017 - 07:45:49
00
Zoidberg napísal:
Kucofly: Myslis predpisovu dialnicnu? Tlmice su jednak pomerne mlade (30kkm?), dvak, kebyze je v takom stave, ze by mal volu, neprejavilo sa to na funkcnosti? Nepocitujem ine zle vlastnosti podvozka (aspon na prednej naprave vobec).
Miso: Silentbloky motora sa mi prave s vibraciami volantu moc nespajaju, a hlavne ich staroba by mala byt citit stale, nie iba pri vysokych rychlostiach. U vas to tak nebolo?
Palo: Aj v zabere, aj po vyradeni, uplne rovnako. Je tam ale nejaka dynamicka premenna, lebo niekedy idem pri 120kmh hladko, potom pridam pri predbiehani, volne sa dostanem spat na 120kmh a zas to trasie.
Supafly: Brzdove kotuce maju tak 20kkm, menil som ich sam, a nevibruju pri brzdeni, tak snad rovne su. Ta dynamicka vyvazovacka by mohla stat za pokus, nevedel som, ze sa aj take robi, vdaka za tip.
Bikejoring- pravdepodobnost vajcoveho disku na oboch sadach mi pride nizsia, i ked vylucit to asi nemozem.



teraz si ma dostal.. určite sme menily silent bloky v predu ale prestávam si byť istý či tie pod nápravou alebo tie pod motorom... skúsim sa spýtať otca (bolo to cca 8 rokov dozadu)

robilo to ale len vo vyšších rýchlostiach... pri 90km/h to ešte skoro nebolo badatelné.. od 110 čím sa šlo rýchlejšie tým výraznejšie...
02.11.2017 - 07:50:42
00
Zoidberg: tiez by som to skusil znovu vyvazit a zdoraznit nech to robia poriadne.
Potom sa detailne pozriet na rotazne casti - koleso, lozisko, naboj, brzdy
02.11.2017 - 08:13:23
00
Zatial som nasiel toto: http://www.tasy.cz/pneuservis/vyvazovacka
Skusim ich navstivit a podam report
Dakujem
02.11.2017 - 09:11:54
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up