cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Kamoš je Nikonista, ja zas Canon (7D, EOS-M, G9X, k tomu EFS17-55, 70-200L, 50mm f/1.8 ) a samozrejme sa pri spoločných fotolovoch neustále prekárame, že to s tým svojím "šrotom" predsa nemôže dobre odfotiť. Ale napokon poviem, že žiadna vymakaná technika nenahradí chýbajúce fotografické videnie, pohotovosť a ochotu pracovať ešte na postprocessingu. Seťák mám akurát tak k M-ku, fotí to prekvapivo dobre a k zrkadlovke som rovno kupoval ten vynikajúci street zoom, ktorému k L parametrom chýba akurát tak vodo- a prachotesnosť. Nosenie zrkadlovky môže byť otravné, ale odkedy som si zohnal strap Carryspeed, tak už mi nevadilo vláčiť tú opachu aj na hrebeňovku MF. Je až zarážajúce, že veľa ľudí prejde na menšie aparáty práve kvôli tomu, že nosenie zrkadlovky nemajú poriešené.
02.11.2017 - 11:02:46
00
Ja by som zobral z bazáru D7100 + 18-105 + 50/f1,8. A časom ak nejaký dlhší zoom, tak ako PhilJ hovorí, 70-300 od Tamronu.
Z Canonu neporadím, som Nikonista, ale ak by si chcel aj natáčať videá ber Canon.
02.11.2017 - 11:05:04
01
Tak ako píše Pali. Ja som predal Nikon D5100 s ktorým som bol spokojný (kupovaný z bazáru) práve pre tú veľkosť. Do prírody chodím hlavne na biku kde ak som dal do malého cyklovaku zrkadlovku, nedal som tam už nič navyše. Kúpil som Sony RX100 II a som nadmieru spokojný.
02.11.2017 - 11:13:03
01
Izzy68 napísal:
misopetrovic namiesto low key by som radsej volil high key. Alebo islo o pohreb ?


je to skôr taká pocitová foto a rodičom prcka sa páčila :) ale mám aj farebnú verziu, takú viac klasickú :)

doki vieš ty vôbec čo je HDR? lebo toto okolo HDR ani nešlo...

Luki.11 fotím na 6D respektíve 5dmk4....

tá 200D keď si ju dáš do porovnania s 750D alebo 760D tak má rovnaké funkcie ale 200D je novšie a teda má lepšie natívne ISO :) kukni sem https://www.digicamdb.com/compare/canon_eos-200d-vs-canon_eos-760d/

PS: chalani neblbnite ho s 5xxx radov od nikonu... neprináša nič zásadné oproti 3xxx rade len je drahšia... to už radšej kúpiť 3xxx radu a ušetrené peniaze vraziť do jedného kvalitnejšieho objektívu...

Pali65 napísal:
...vynikajúci street zoom, ktorému k L parametrom chýba akurát tak vodo- a prachotesnosť.....


ale no, ostrosť oproti 24-70L-kovej má podstatne nižšiu...
02.11.2017 - 11:14:18
00
Profesionálny recenzent napísal toto:

Prior to receiving my 17-55 IS, I stated that I expected its image quality to match or nearly match that of Canon"s L Series Lenses as it shares the L-Series UD lens elements. As it turns out, my 17-55 matches or exceeds the optical performance of my L-Series zooms in this similar focal length range ...

Potvrdzujem, že je to neobyčajne ostrý objektív.
02.11.2017 - 11:25:39
00
pozerám dxomark.com a sharpness má len 10 oproti tomu Lková 24-70 má 32 ;)
02.11.2017 - 11:26:51
00
...a je to uplne irelevantne, pretoze ani jeden, ani druhy objektiv sa nechysta Luki.11 kupovat ;)
02.11.2017 - 11:36:34
00
Luki.11 napísal:
Chlapi a máte aj nejaký rozumný dôvod prečo radšej NIKON ako Canon?
Čo sme čítali recenzie, tak tá EOS 750 vychádzala veľmi dobre a + má v sete aj tie dva objektívy čo by mne ako začiatočníkovi určite na dlhú dobu stačilo |( možno ešte dokúpim nejaké filtre (časom) a budem spokojný.
misopetrovic ty fotíš čím??? Tá EOS 200 sa mi tiež celkom pozdáva - rozumnejšia cena ako 750.
Do bazárového moc ísť nechcem aby ma po pár fotkách nečakalo nejaké nemilé prekvapko :(
imro1 ten jeden objektív asi nebude stačiť na fotenie vzdialenejších vecí * či???

Luki.11 tak na väčšinu bežných vecí ti stačiť bude, samozrejme pokiaľ by si chcel fotiť zver, tak isto nie. Ale zas myslím, že je lepšie kúpiť 1 kvalitnejší seťák ako napr. ten Nikoňácky 18-105 ako 2 šmejdy aj keď jeden s dlhším ohniskom. Lebo nie je to všetko iba o zoome ale pozeraj aj na sveteľnosť a celkovú kvalitu objektívu. Dajú sa nájsť recenzie na nete, samozrejme pri tej cene zrkadlovky a 2 seťákov netreba čakať zázraky. No preto myslím, že je lepší radšej jeden univerzál a ak by ťa to chytilo, tak časom by si mohol dokúpiť nejaké lepšie sklo, to ti spraví najviac a sú tam veľké rozdiely pri základnom objektíve a nejakej povedzme nižšej strednej triede. Nejaké top sklá asi nikto z nás amatérov kupovať nebude :). A časom, ak by si sa naučil trochu fotiť a mal by si jasnejšie v tom čo ťa baví fotiť najviac, tak by si dokúpil podľa toho :)
02.11.2017 - 11:45:44
00
...a je to uplne irelevantne, pretoze ani jeden, ani druhy objektiv sa nechysta Luki.11 kupovat ;)

Ak chce APS-C Canon, tak bude riešiť základný objektív. Potom radím, nech sa vykašle na seťák a ak ho fotografia fakt drží, potom ten 17-55 je asi najlepšia voľba vzhľadom na kvalitu/rozpočet.

Ešte treba dodať, že tunajší najlepší fotograf si nevšimol, že to číslo k 24-70 zobral z testu na 5D, zato 17-55 bolo na 760D. V okamihu, keď nasadili to L-ko na to isté telo, tak skóre bolo už len 14. Každopádne, to sklo 17-55 je čosi ako tajný tip.
02.11.2017 - 11:53:37
01
Luki.11 Myslím ze 200D a 760D je ideál... Hlavne si myslím že začiatočník by moc nemal prežívať techniku ale sústrediť sa na fotku. A čo sa týka Canon vs Nikon tak je to podľa môjho skromného názoru iba o osobnej preferencií. Tie rozdiely v kvalite sú celkom malé pre začiatočníka. :)
02.11.2017 - 12:38:32
03
Ahojte,nechchcem zakladat novu temu tak to dam sem.
Poradte kvalitny turisticky dalekohlad,lahky...,cena okolo 200e. Nebranim sa ani bazarovke


Naposledy upravil stivko76 dňa 02.11.2017 - 13:22:23, celkovo upravené 1 krát.

02.11.2017 - 13:12:56
00
https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/fotografujeme-so-zakladnym-objektivom-i---uvod/
https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/fotografujeme-so-setovym-objektivom-ii---moj-setak/
https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/fotografujeme-so-zakladnym-objektivom-iii---zaciname-fotografovat/
....
https://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/zaciname-s-fotografovanim/fotografujeme-so-setovym-objektivom-vii---svetelne-stopy/
atd

Moj nazor na seťaky/seťaky je, že daleko horšia volba su tie najlacnejšie teleobjektívy 70-300 tamron, kde je nakupna cena nového kusa cca 175€.
Mlady nech nahovorí rodičov na kupu 18 mpx zrkadlovky Canon 1200D https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-eos-1200d-telo/p-3460650.xhtml. Na seťak 18-55 nech mu daju financie, da sa to kupiť na bazaroch za par €.
A pod stromček by to chcelo ten lacny svetelny plašťačik 50 mm f 1,8, da sa to kupiť za niečo cez stovku: https://www.prolaika.sk/e-shop/canon-ef-50mm-f-18-stm/p-3462864.xhtml
Ostatne bubaky schovať a až ho fotenie rafne, nebudu stačiť na dalšie sklička.
02.11.2017 - 13:21:31
03
Pali65 napísal:
Profesionálny recenzent napísal toto:

Prior to receiving my 17-55 IS, I stated that I expected its image quality to match or nearly match that of Canon"s L Series Lenses as it shares the L-Series UD lens elements. As it turns out, my 17-55 matches or exceeds the optical performance of my L-Series zooms in this similar focal length range ...

Potvrdzujem, že je to neobyčajne ostrý objektív.

Je to vynikajuci objektiv, ktory skladam len ked potrebujem dat teleobjektiv. Lenze tiez to nie je ziaden setak a jeho cena by mu zhltla skoro cely rozpocet. Nakoniec svetelnost 2,8 hovori za vsetko.
02.11.2017 - 13:38:10
00
Luki.11 napísal:
Poradte niečo na fotenie pre začiatočníka (mňa)

Vedel by si aj bližšie definovať čomu by si sa chcel venovať? Čo by si chcel fotiť? Ja som výber objektívov riešil podľa toho, že rád fotím krajinky, prírodu (živú aj neživú), fotím techniku, hlavne lietajúcu. Veľa cestujem, takže foťák stále na krku. Nenosím ho na bike, respektíve tam nosím kompakt. Foteniu sa venujem síce amatérsky, ale bez kompromisov. Takže väčšinou vláčim komplet výbavu v ruksaku + statív alebo monopod. Ak chceš len cvakať stačí ti mobil, ak chceš cvakať kvalitnejšie, tak možno lepší kompakt. Ak chceš zrkadlovku, lebo sa Ti to páči, tak vedz, že len zrkadlovka dobré fotky nerobí. Ak sa tomu chceš fakt venovať, tak buď pripravený na ďalšie investície do filtrov, blesku, statívu, monopodu a do ďalších objektívov. Nechcem Ťa odradiť, iba pripraviť. Čím viac ťa to chytí, tým viac budeš do toho vrážať peňazí. Všetky tie reči či Canon,alebo Nikon, alebo inú značku sú až druhoradé.
02.11.2017 - 14:19:17
04
Ja by som šiel do ultrazoomu. Kupovať low end zrkadlovku so seťákom sú podľa mňa vyhodené peniaze....ultrazoom stojí zlomok ceny zrkadlovky. Porozmýšľaj aj nad touto možnosťou.
02.11.2017 - 18:44:51
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up