cim fotite?
canon 29% [ 294 ]
pentax 4% [ 39 ]
nikon 23% [ 234 ]
panasonic 9% [ 96 ]
sony 11% [ 108 ]
olympus 13% [ 137 ]
samsung 4% [ 40 ]
minolta 1% [ 9 ]
fuji 6% [ 60 ]
Celkový počet hlasov : 1017
Časom poprikupuje aj ostatné doplnky.
Pre začiatok by ale asi mal kúpiť niečo na čom sa dá stavať (tým myslím nie uplný základný model ale aspoň nejakú "nižšiu strednú triedu" ) ale aj to reálne využívať (aj keď ešte hneď nie na 100%)
03.11.2017 - 20:24:26
00
Lubik napísal:
Fotiť bude všetko ako doteraz ale na úplne inej úrovni.
Myslím, že je to to isté resp.porovnateľné ako jazdiť na bicykli a jazdiť na dobrom bicykli.
Tiež sa vezieš na "lacáku" z TESCA ale na karbónovom ht/fulle to bude iná káva a aj iná zábava.
Ako už písal Luki radšej by sme prijali nejaké postrehy od užívateľov možno aj konkrétny typ foťáka ktorý používate (pokiaľ to je zrkadlovka a nestojí 900 a viac € - toľko už do toho pre začiatok určite investovať nemienim) Canon resp. NIKON.

čo tak toto?
kompaktná zrkadlovka s výborným výstupom a plným manuálom snímač Cmos 18,7x14mm,F2-3,9 svetlost fajn..
mám predošlu verziu G1X.... vie aj taketo fotky..

https://recenzie.sme.sk/foto/p/canon-powershot-g1-x-mark-ii
odborná recenzia.
https://www.fotoma.sk/magazin/recenzie/canon-powershot-g1x-mark-ii-nova-legenda-je-tu/

Prílohy:

IMG_3110.JPG
IMG_3110.JPG 573.09 KiB thumb_up1thumb_down

03.11.2017 - 20:36:58
01
alebo potom opachu ako bolo spomenute, v podobnej cene
https://www.alza.sk/nikon-d3300?dq=570418
prípadne D700ku tam už je to vyššie cenovo
https://www.alza.sk/canon-eos-700d-ef-s-18-135mm-is-stm-d4426503.htm
03.11.2017 - 20:56:16
01
Ta bazarovka vobec nie je zly napad. :)

Napriklad toto som nasiel po chvilke hladania.
https://www.ephoto.sk/bazar/predam/digitalne-fotoaparaty/kraj/48541/canon-eos-7d-objektivy-prislusenstvo/

Mas tam komplet vsetko co potrebujes na zaciatok i ked budget o 100vku vyssi...
7D mas podla mna super fotak ktory ti nejaky cas vydrzi, nemusis nic kupovat navyse.

Ak by som ja zacinal s fotenim urcite by som mal chrobaka v hlave, minimalne by som mu zavolal.
03.11.2017 - 21:02:28
00
footbike rozdiel medzi tebou a mladym je ten, ze ty si kupoval za vlastne a vedel si co chces. On to nevie a preto hladal radu v tomto vlakne. Prave pre takych ludi tu uz od x uzivatelov, ktorych nazyvas "miestnymi expertmi" boli poradene rozne alternativy, ale modus je tu velmi dobre citatelny. Ako zaciatocnik tazko stupi vedla s akoukolvek uvedenou alternativou
03.11.2017 - 22:07:49
02
Osobne by som už v súčasnosti o zrkadlovke ani neuvažoval. A o tých lowendových už vôbec nie - to čo má byť ich výhoda (optický hľadáčik) je u nich skôr nevýhoda (malé a tmavé). V časoch filmových bolo zrkadlo vymyslené "na obídenie filmu", dnes už nemá žiadny význam. Jedine že by ťa bavilo časté čistenie snímača.
03.11.2017 - 22:14:48
01
este stale mam poukaz na 4x cistenie snimaca... za 8 rokov som ho len par krat ofukol a to stacilo... nefotim na F22 aby som analyzoval spinu na senzore a realne pouzivam uz len 2-3 skla.

A OVF ma stale vyznam. Zrkadlovku ani netreba vypinat. Zato k takej A7ii si musis pribalit batoh so zaloznym zdrojom ak chces aj nieco nafotit. V zime aj dva :lol:
03.11.2017 - 22:51:29
04
Izzy68 napísal:
footbike rozdiel medzi tebou a mladym je ten, ze ty si kupoval za vlastne a vedel si co chces. On to nevie a preto hladal radu v tomto vlakne. Prave pre takych ludi tu uz od x uzivatelov, ktorych nazyvas "miestnymi expertmi" boli poradene rozne alternativy, ale modus je tu velmi dobre citatelny. Ako zaciatocnik tazko stupi vedla s akoukolvek uvedenou alternativou

Mlady mozno nevie pomenovat presne co chce, ale sa ho to ani nikto nespytal, respektive mlci a neodpoveda. Kazdy mame nejake preferovane prostredie v ktorom sa citime dobre a ktore by sme si radi zvecnili. Ak ani toto nevie, tak konkretne rady ci Nikon alebo Canon, alebo nieco ine su zbytocne.
A ano, kupoval som si za svoje a nie, nevedel som co presne chcem, len som mal predstavu, co by som chcel fotit a to som prezentoval tym od ktorych som radu ocakaval. A rada prisla velmi konkretna a dnes, po rokoch viem, ze tie rady mali zmysel. A na nich som zacal stavat. Od zaciatku som nesiel cestou kompromisu. Na kompakte som sa naucil zaklady fotografovania, nie len v automatickom rezime a ked som presiel na zrkadlovku, nebol som uplne strateny. Tu mu radili, ze si ma vypytat tela od roznych vyrobcov a precvakat sa cez menu. Myslite, ze ak nema skusenost a zaklady, ze to bude vediet posudit?
Vacsine tych vyrazov ani nebude rozumiet. Ak je uplny zaciatocnik, tak by som mu poradil si kupit aj zakladny kurz ovladania zrkadlovky. Pre vas su to mozno samozrejme veci, ale zase som o tom nikde nevidel ani zmienku.
03.11.2017 - 23:04:12
01
Preto mám rád analóg, celé menu sa volá film, kde je pevné ISO ( ale ak film dobre poznáš vieš čarovať aj s ISOm )
na ďalšie čarovanie Ti ostáva clona a čas a neriešiš kraviny ale fotíš, ale s rozmyslom, lebo Ťa limituje kapacita filmu a nie kapacita uzávierky 100000+
hodne to urýchli učenie :)
04.11.2017 - 00:05:04
02
bedo napísal:
Osobne by som už v súčasnosti o zrkadlovke ani neuvažoval. A o tých lowendových už vôbec nie - to čo má byť ich výhoda (optický hľadáčik) je u nich skôr nevýhoda (malé a tmavé). V časoch filmových bolo zrkadlo vymyslené "na obídenie filmu", dnes už nemá žiadny význam. Jedine že by ťa bavilo časté čistenie snímača.


lebo bezzrkadlo nemá vymenitelné objektívy a nemá po zložení objektívu rovno odhalený snímač na rane že? a vôbec sa naňho nepráši.... :y:

digitálny hľadáčik je tak neprirodzená vec že až... oproti klasickému zrkadlovkovému hľadáčiku je pocit z digi hladáčiku strašne neprirodzený... tá odozva je taká nereálna... a bezzrkadlá s optickými hľadáčikmi sú cenovo inde ;)
04.11.2017 - 00:44:28
00
Tu až tak nejde o vymeniteľné objektívy, týka sa to (v rôznej miere) všetkých aparátov (napr. aj kompaktu Ricoh GR), akurát zrkadlovky sú špecifické tým, že každá expozícia (každý pohyb zrkadla) prach v komore rozvíri. Mal som 2 digitálne zrkadlovky (a niekoľko analógových) a vyskúšal som skoro všetky bezzrkadlovky (m43 Olympus/Panasonic, Fuji X, Nikon 1, Pentax Q, Sony A) a niekoľko kompaktov. Kým na zrkadlovkách som musel čistiť snímač pravidelne (a to objektívy nijako často nemením), na ostatných aparátoch zatiaľ ešte nie. Pritom sú to väčšinou menšie formáty (extrémne Pentax Q), teda by mal byť prípadný prach lepšie viditeľný.

Prílohy:

Komentár súboru: bonusový obrázok (z telefénu) :)
dievca.jpg
dievca.jpg 1.01 MiB thumb_up6thumb_down

04.11.2017 - 06:15:09
00
Srsen napísal:
Preto mám rád analóg, celé menu sa volá film, kde je pevné ISO ( ale ak film dobre poznáš vieš čarovať aj s ISOm )
na ďalšie čarovanie Ti ostáva clona a čas a neriešiš kraviny ale fotíš, ale s rozmyslom, lebo Ťa limituje kapacita filmu a nie kapacita uzávierky 100000+
hodne to urýchli učenie :)

Toto je najlepsi sposob ako sa naucit skutocne fotografovat. Cloveka to prinuti mysliet dopredu. Lebo bez pochopenia zakladov fotografovania a myslenia to nejde. Na jeden film som mal iba 36 pokusov, tak som si velmi dobre rozmyslel kedy stlacim spust. Vdaka tomu dnes nemusim nacvakat 10 obrazkov, aby bol jeden pouzitelny. Ale analog je uplne iny pribeh, ktory mlady asi nechcel pocut.
Vsetko ma svoje pre a proti.
04.11.2017 - 08:19:11
00
Dôležité je aj nepreceňovať techniku ako je zvykom v tomto vlákne, fotku robí hlavne ten čo drží fotoaparát,

Prílohy:

s.jpg
s.jpg 112.68 KiB thumb_up2thumb_down

04.11.2017 - 10:05:28
05
footbike napísal:
Mlady mozno nevie pomenovat presne co chce, ale sa ho to ani nikto nespytal, respektive mlci a neodpoveda. Kazdy mame nejake preferovane prostredie v ktorom sa citime dobre a ktore by sme si radi zvecnili. Ak ani toto nevie, tak konkretne rady ci Nikon alebo Canon, alebo nieco ine su zbytocne.

Poviem pravdu ze ked som sem napísal tak som čakal že viacerí napíšete Ber tú EOS 200vku a bude vybavené :rofl:
No teraz po hádam piatich stranách som na tom s výberom ešte horšie ako ked som sa rozhodoval medzi tromi foťákmi od Canonu. :(
Už mi to viacerí radia NIKON a dokonca ma tu udrádzate od zrkadloviek a odporúčate všeličo iné :?:
* Chcem zrkadlovku a pravdepodobne Canon.
* Fotiť mienim to isté ako doteraz ale ako písal oco "lepšie"
* Rozpočet bol pôvodne okolo 500E ale zasa mi oco povedal ze mi o pol roka nebude kupovať niečo lepšie preto že to čo mám je nejaký lacák
* Vyber už asi nechám na ocovi a na vianoce budem hrať prekvapeného :D
04.11.2017 - 10:44:45
03
Srsen napísal:
Dôležité je aj nepreceňovať techniku ako je zvykom v tomto vlákne, fotku robí hlavne ten čo drží fotoaparát,


Amen.

Toto tu zjavne dávno nebolo, treba si pripomenúť:
https://www.fotoradce.cz/canon-nebo-nikon-7-duvodu-proc-na-tom-vubec-nezalezi
04.11.2017 - 11:04:19
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up