Poprosim o radu z praktickeho pouzivania.
Na dlhsie vyjazdy po lese, take "rekreacne" XC, bez skokov (max. male preskocenia konarov, korenov, kamenov..)planujem vozit vzadu brasnu na nosici na zopar zakladnych veci - bunda, pumpa, nahradna dusa,nejaka voda mozno...
Nosic pevny, nie na sedlovku.
A brasnu nieco taketo ale v mensom:

http://www.jizdni-kola-veus.cz/brasny/na-nosic/sport-arsenal/sport-arsenal-brasna-na-nosic---art.450-104.php

Ako sa taketo nieco chova, ak by som sa nechcel moc obmedzovat pri zjazdoch v terene ?
Ma niekto prakticke skusenosti?
Doteraz som vozil na starom biku velku ramovu brasnu, ale na novy to uz nepripada do uvahy a batoh na chrbte sa mi nosit nechce. Ale ak to nepôjde inak....
Dik.
18.09.2012 - 11:41:29
00
Taška s nosičom sú obmedzujúce dosť. Pokiaľ sa však jazdí len ľahký terén, zmena ťažiska vadiť nebude. Do terénu to ale vhodným riešením nie je. Fľaša do košíka (obvykle sa dajú namontovať 2), pumpa tiež na rám, duša sa dá pekne primontovať na predstavec, sedlovku alebo vsunúť pod sedlo (pri Race Face sedlovkách napr.). Ak nosíš dres s vreckami, nie je o čom, tam dáš bundu a tak. Nevyhovuje to každému, no za zváženie stojí aj nejaká taška-klokanka. Najviac pri tvojom riešení totiž otravuje zmena ťažiska a správania biku a potom hrkanie všetkého toho "nákladu". Mne stačilo s taškami (no to som mal aj postranné a stan so spacákom) z Vrchteplej do Súľova.
18.09.2012 - 12:00:58
00
tu brasnu mam + nosic na sedlovku, ten som kupil koli moznosti uchytenia aj na full, to som skusil raz a hned som to aj zavrhol - v narocnejsom terene ma to znacne obmedzovalo (nadalo sa ist za sedlo, zmenilo sa tazisko)
zato uspesne to pouzivam na druhom biku (urceny na dochadzanie do prace a lahky teren), na taketo urcenie na to da zvyknut, akurat v prudkych vyjazdoch mi zmena taziska komplikuje udrzanie predneho kolesa v stope - teren,
samotna brasna je pomerne dobra, vzhladom k cene
ma aj urcite nedostatky: flaska v terene casto vypadne, tomu by sa dalo predist kratsim nosicom, moj konci pod flasou a v terene to klepe od spodu do flase...
vzadu nema putko na blikacku
prisity navlek proti dazdu ma nevhodny tvar a neda sa odnimat, taktiez je na nom nevhodne prisita reflexna ploska (na vrchu)
18.09.2012 - 12:21:32
00
to tmax: S tou bundou to u mna bude problem, ale ostatne u mna "aplikovatelne"

to andrej25: S tym dvihanim predneho kolesa ma to nenapadlo - ale mam vidlu SR XCR, to je celkom slusne tazitko, mohlo by to predok udrzat... :D

Videl som aj ludi s brasnami len na rajdach - ale to sa mi zda dost nebezpecne pre jazdu v terene....
18.09.2012 - 12:31:26
00
To radšej dozadu... Ako on je to aj prirodzený vývoj. Zo začiatku som tiež vozil obrovskú rámovú kapsu, kapsu pod sedlo, aj takú malú na mobil a drobnosti na rajdách. Postupne som ostal len pri podsedlovke, ktorú som zmenšoval, až som skončil pri využívaní vačkov v drese. V súčasnosti nevozím ani dušu, ani náradie, len pumpu. :-D Na dlhšie expedície už potrebné veci beriem.
18.09.2012 - 12:40:39
00
neviem ci tiez nemam rovnaku braznu a vzadu ta snurocka co je tak ked sa tam da flasa tak sa nou da uchytit o hrdlo a potom nevypadne ;), ale hrkoce mi to riadne vsetko tam ;) do terenu asi fakt nie, ja som ju pouzival na mensie vyjazdy tak 2-3 dni v lete, da sa rozopnut a zvacsit takze v pohode som tam nabali vsetko potrebne

do terenu skor nieco ako pisal tmax, poprichytavaj vsetko kde sa da a uz len tu bundu pories, pripadne kup nieco tensie spratnejsie do vrecka
18.09.2012 - 12:43:09
00
Tak ja jazdim 20 rokov, len vystacil som si zo starym 17-rocnym bikom a tam mi prave vyhovovala ta velka ramova brasna. Nemenilo to tazisko a tym, ze to bolo v strede to ani moc nehrkalo....
Lenze ten bike mal skoro nulovy sloping a ramovy trojuholnik bol podstane väcsi, takze tam sa to dalo.
Teraz som na neho nahodil plaste 26x1,75, nahadzal vsetky brasne co mam a pouzivam ho namiesto auta... :lol:
Na novom by som si vystacil len s podsedlovou taskou, ale ako prichadza jesen, akosi viac treba toho brat zo sebou.
Tu tasku na nosici by som braval asi len na dlhsie - 4 a viac hodinove vyjazdy. Ak sa mi podari poriesit kam s bundou teda...
Preto uvazujem nad nosicom pevnym, nie na sedlovku, aby som to "pricapil" co najviac dole...

to capulo: Take nieco, ako to mas na fotke na tvojom biku
18.09.2012 - 12:52:12
00
capulo tou snurockou to tiez robim, ale da sa to prevliect iba na mensie flasky, a toto leto bolo nutne vozit vacsie davky :D
18.09.2012 - 12:58:03
00
Ja som mal tiez tuto tasku, na sedlovkovom nosici. Bolo to dobre v tom, ze sa cloveku nepotil chrbat, napratal tam toho pomerne dost a mal pohodlny pristup k veciam. Na druhej strane nevyhodna bola vyssia hmotnost (aj s nosicom), poriadne hrkotanie v terene, zavadzanie pri prudsich zjazdoch a otrava pre mna bola, ze ked som tam mal veci a bajk som niekde odparkoval, tak sa to muselo odopinat z nosica a potom zase pripinat. Po tychto skusenostiach pouzivam batoh (pri ktorom mam aj pocit, ze mi trochu chrani chrbat, aspon pocit :-)).
PS: a s tou blikackou je to veru tak, ja som si upravil plastove zakoncenie nosicu tak, aby sa tam mohla blikacka dat. A k flaske - tu som tam mal iba raz a stratil som ju cestou, tak odvtedy som ju tam radsej nenosil.
18.09.2012 - 13:50:02
00
Asi to nakoniec poriesim mensou ramovou brasnou ako mas ty a flaskou na rame.
18.09.2012 - 14:03:12
00
to capulo: Take nieco, ako to mas na fotke na tvojom biku


no ved to je asi presne taka taska ako si tu hodil ;), to som bol tusim na vikend vtedy a vsetky veci tam zbalene od bundy cez nejaku hygienu a veci na prezlecenie a spanie... :) + vsetko potrebne naradie
18.09.2012 - 14:07:12
00
Dáju sa tieto tašky Ortlieb Back Roller city Red použiť na každý nosič?
05.11.2017 - 07:10:30
00
keyboard_arrow_up