Mám, posledná v BB, už čítam :) inak prešla som na max 140 sacharodov denne tak uvidíme. Už som to dho zamýšlala spraviť ale ja som cestovinový maniak tak som to odkladala ale zatiaľ sa držím len týždeň a super. Konečne som "odpuchla" na bruchu. Hladná nebývam len mám stále na niečo chuť - nie sladké, ja sladké prirodzene neznášam, ale na cestoviny, asi si ich vyrobím z karfiólu alebo čo :)
05.10.2017 - 14:23:57
00
Treba vydrzat a casom na ne aj zabudnes. Nahrady su zaklad. Takze dacim nahradit. Slahacka ( s kadecim sa da jest ), horke cokolady od 85%, rozne orechy, kysla smotana atd...
05.10.2017 - 16:07:14
01
najhoršie je ignorovať ľudí, že: to prečo robíš, to nerob, to ako môžeš nejesť "normálne", aspoň ochutnaj, aj naši predkovia všetko jedli a žili ... :)
05.10.2017 - 18:27:48
01
Hej hej ale tiez si zvyknu. Kopu ludi nakoniec za mnou zacalo casom chodit po rady. Darmo, ked vidno vysledky tak je to lakave.
05.10.2017 - 18:44:45
00
a pozor na oxalaty
05.10.2017 - 19:06:34
00
Na oxa , čo ?!
05.10.2017 - 19:08:20
01
Mna napadaju protiotazky; Kolko našich predkov? Tolko, čo vieme z dohladnej doby, 2,3 alebo 5 generacii naspať? To je velmi kratkozrake upinanie sa na to, aby sme vedeli, ako to je spravnejšie, cim lepsie. Treba sa na to pozriet z dlhodobeho hladiska, na par desiatok resp. stoviek generacii vzad, čo aj tak presne nebudeme vediet ako to bolo, vždy budu polemiky. Zda sa mi, ze pomaly aj ked s velkym brzdením nadnarodnych korporacií, ktore maju samozrejme ohromny vplyv, to pomaličky pôjde k lepšiemu, no je to horizont storočí. Najhoršie je neuvedomele uživanie blahobytu nielen v rovine výživy.
Som zvedavý, čoho viem, že sa nedožijem, kedy spoločnosť pride na to, ze pravidelné stravovanie a držanie metabolizmu v rychlych obratkach nie je vobec spravne ani z hladiska zdravej vyzivy človeka ani z hladiska udržateľnosti našej Zeme.
05.10.2017 - 23:54:54
01
Precital som si celu temu a som rozhodnuty ist do tej nizkosacharidovej stravy. Potrebujem vyraznejsie zhodit tak dufam ze budem mat pevnu volu a vysledky sa dostavia do leta napriklad. A este by som sa chcel spytat ze ako do kalorickych tabuliek zadam cielovu vahu? Stale mi pise ze zadavam neplatny tvar... Dakujem
07.11.2017 - 07:29:50
00
Netuším kam to chceš zadávať, ale ja som si spravil jednoduchú Excel tabuľku a sledujem si to na grafe - denne a mesačne. Zo 115 som na 93,5. Cieľ je 85. Zdá sa mi, že najdôležitejšia je obyčajná disciplína v stravovaní. Kalórie vôbec nesledujem a ani nehladujem (okrem občasnej krátkodobej kúry, kedy namiesto bežného jedla pijem iba zeleninové šťavy).
07.11.2017 - 08:10:03
00
My Fitness Pal je super aplikácia, má to v pamäti veľmi veľa potravín čo sa u nás predávajú a vieš si tam dať aj svoje. Dá sa tam nastaviť denný cieľ aj kalorocký a aj pomer proteínov, sacharidov a tukov takže je super, že presne vieš čo ješ, kým si na túto stravu zvykneš. Za ten mesiac čo to dodržiavam si to len chválim, nemávam také "záchvaty" hladu ani pri aktivite, mám pocit, že telo nejak rozumnejšie hospodári, aj keď sa mi hlava dosť často motala. Chudnutie nemôžem hodnotiť lebo vážim rovnako, akurát som opticky tak "odpuchla".
07.11.2017 - 08:29:29
00
Do aplikacie kaloricke tabulky... Moja strava je prevazne maso kuracina bravcovina cestovoby moc neoblubujem... Zeleninu ovocie mam rad a aj syry... Umna je problem to ze davam velke porcie a hlavne ako som pribraty nemam chut nic robit a som vecne unaveny.
07.11.2017 - 08:31:34
00
R4DY: nizko sacharidová diéta ti ale nebude riešiť tvoje veľké porcie. Príjem si musíš upraviť podľa výdaju-napr. kalorické tabuľky sú na to celkou dobrou cestou. Čo sa týka únavy, tak na to ti to pomôcť môže. Ja som minulé leto takto fičal nejakých 5 týždňov na kuracom mäse, zelenina a tak, sacharidy skoro žiadne, nebola to prča ale po nejakých dvoch troch týždňov som pociťoval viac energie. Keď chceš zhodiť ideálne by bolo ale zaradiť aj nejaký pohyb k tomu.
07.11.2017 - 09:35:01
00
R4DY Otázka znie, z čoho chceš schudnúť... či to má byť len nižšie číslo na váhe, alebo chceš schudnúť koncepčne. Ak to druhé, neodporúčam experimentovať a ísť do neznámeho. Odporúčam ti knihu Jídlo na prvním míste. Samozrejme je dôležité poznať svoje telo a mať za sebou nejaké testy. Napr. keď som bol na laktátovej krivke, udali mi aj údaje, ktoré využívam pri stravovaní.
A je to hlavne o hlave, zmena jedálnička nie je jednoduchá, ale dá sa to. A výsledky stoja za to :)
07.11.2017 - 09:40:38
01
Porcie problem niesu. Problem je pomer makronutrientov. Ked mas v strave pomaly 1:1:1 tak sa nieje co divit ked je clovek pribraty a zije ako so zatiahnutou rucnou brzdou. Osobne jem 2-3 jedla denne a tym padom su porcie aj vacsie. No niesu to take naklady ako pri vysokosacharidovej strave kedze nasytit sa z tukov dokazes z ovela mensieho susta. Priklad mojej beznej desiaty v praci: 2 x ryzovy chlebik a na nom po cca 40g masla a po 50g syru. To vychadza na priblzne 1000kcal aj so zeleninou. To sa da dosiahnut napriklad dvoma bagetami a to uz je clovek obzraty a pritom prijal samy hnoj.
07.11.2017 - 09:45:52
02
Marinada: porcie sú často veľký problém, zloženie stravy je samozrejme tiež dôležité. A hlavne, človek môže prijímať aj sacharidy, pokiaľ ich vie spáliť a nie ukladať. Čo znamená, že ak iba chodí do práce a domov a nerobí žiadny šport, tak si musí veru dávať pozor na to koľko jedla príjme aj aké jedlo príjme a málo porcii denne 2 alebo 3 a veľké sú to najhoršie čo môže byť.
07.11.2017 - 09:53:40
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up